Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MM1719499045

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    371
  • Rejestracja

MM1719499045's Achievements

STAŁY BYWALEC (min. 300)

STAŁY BYWALEC (min. 300) (4/9)

10

Reputacja

  1. Stary, daj spokój . ile tej wody tak na prawdę się zużywa w zwykłych przydomowych warunkach??? Jeżeli miałbym do dyspozycji hotel jako źródło ciepła a do ogrzania domek to pewnie bym sie zastanowił ale mając do dyspozycji tylko własny dom, to odzyskiwanie ciiepła z 200 -300 litrów ścieków dziennie nie ma najmniejszego ekonomicznego sensu.
  2. Nawet jeśli masz te na mój gust ok. 100.000, żeby to wszystko "pożenić" to moje pytanie PO CO ?. Jeżeli zastanawiasz się nad ogrzewaniem niskotemperaturowym to albo pompa ciepła albo piec kondensacyjny. Do wspomagania ogrzewania i dla klimatu w domu kominek - OK. Na Twoim miejscu jeżeli koniecznie chcesz mieć nowinki techniczne to zdecydowałbym się na pompę ciepła, kominek a za resztę kasy zamontowałbym wentylację mechaniczną z rekuperatorem i lepsze docieplenie domu.
  3. Bardzo fajny projekt. Rzeczywiście przydaloby mu się kilka kosmetycznych zmian. Poszerzenie domku ok 0,5 m tak jak sugerował Przekorek ( jeżeli oczywiście pozwala na to działka ) i powiększenie tym samym garażu, co da możliwość ustawienia na jednej ze ścian regału na różne dorbiazgi, tymbardziej, że pomieszczenie gospodarcze nia jest zbyt wielkie: regał zdecydowanie polecam - sprawdza się w praktyce. Powiększyłbym w związku z tym nie pokój gościnny, który np. u nas służy do pracy a dla gości będzie zdecydowanie wystarczający a SALON !!, tam przecież koncentruje się praktycznie codzienne życie domowników i tej powierzchni nigdy dość. Ja niestety skreśliłbym ten projekt ze względu na zły układ pod kątem ustawienia sprzętu audio + kino domowe tu nie widzę możliwości dopasowania, ale Wam to może nie przeszkadzać. Kominek, kominek może się stać u Was centralnym punktem domu budzącym powszechny zachwyt wszystkich gości, pod warunkiem, że będzie to kominek dwustronny - mówię Wam REWELACJA!!. Ogień widoczny byłby zarówno z salonu jak i częci jadalni a także bezpośrednio z wejścia. Mamy taki u nas i wygląda super !!, chociaż niestety kosztuje drożej od zwykłego z jedną szybą. Łazienka 3 mkw wcale nie jest zbyt mała - jeżeli dobrze ją zaaranżować zmieści się wszystko co trzeba. Rzeczywiście nieco mniejsze okna i brak balkonu z przodu to kolejne zaoszczędzone parę tysięcy. Zamiast balkonu z tyłu domu wolałbym zadaszony taras, który również serdecznie polecam. Poza tym domek super !!
  4. U mnie zrobiłem przepust ze zwykłej rury kanalizacyjnej 50 i kabel wychodzi wprost spod płyty fundamentowej do pomieszczenia z rozdzielnią. Drugi taki sam przepust zrobiłem do kabli oświetlenia i domofonu.
  5. To nie żaden problem, po prostu bierzesz łopatę i odgarniasz, potem nagarniasz ekofiber z powrotem i po kłopocie.
  6. Mam szkieletorka drewnianego - parterówkę, gdzie min. wykorzystałem ekofiber 30-35 cm. Rok temu placiłem 115 zł za m sześcienny. Tym materiałem docieplony mam strop ( poddasze nieużytkowe ), w ściany dałem wełnę mineralną. Dałem paroizolację, chociaż nie bylo takiej konieczności, dlatego, że planowalem wełnę mineralną. Z punktu widzenia użytkownika ( mieszkam od roku ) ekofiber sprawdza się bardzo dobrze pod względem izolacji termicznej jak i akustycznej. cała operacja wdmuchiwania trwała kilka godzin a nie tak jak w przypadku zwykłej wełny trwałaby pewnie kilka dni i z pewnością docieplenie nie zostałoby wykonane tak dokładnie.
  7. Grohe ma jeszcze jeden ciekawy patent, pozwala na spuszczenie tylko takiej ilości wody jak jest niezbędna. Robi się to po prostu drugi raz naciskając przycisk spłuczki, co zatrzymuje splukiwanie. Ja do tego doszedłem po 3 miesiącach mieszkania, gdy wreszcie przeczytałem instrukcję
  8. No i bardzo się cieszę, że nie jestem jedyny . Mój komin znajduje się również we wnętrzu domu, ale od zewnętrznego nie różni się praktycznie niczym poza odpowiednimi uchwytami. Oczywiście , że się go czyści. Był kominiarz, zrobił odbiór, nie widziałem aby używał jakichś specjalnych "urządzeń", za usługę skasował standardowo - 50 PLN za czyszczenie 2X na rok.
  9. No to chyba jestem jedyny na tym forum, kto korzysta z komina stalowego do kominka. W domu zaprojektowany miałem kominek centralny, w związku z tym pojawił się problem komina, a właściwie przestrzeni, którą zajmuje komin murowany, wyczystka na środku salonu itd.... Znalazłem wtedy coś, co było w sam raz dla mnie: komin stalowy izolowany, dwuścienny spełniający wszystkie wymogi komina przeznaczonego dla kotłów na palilwa stałe http://www.poujoulat.com.pl/. Komin użytkuję drugi sezon. W zeszłym roku paliłem niestety mokrym drewnem ( nigdy więcej!!! ) i pod koniec sezonu grzewczego przeżyłem nawet pożar sadzy - wyglądało to dramatycznie ale poradziłem sobie sam i komin wytrzymał. Strop w domku mam drewniany w związku z tym komin został wyposażony w specjalny kołnierz przeciwpożarowy, nie ma wyczystki, ponieważ wlot schodzi bezpośrednio nad wkład wyczystką jest sam kominek. Na dachu mam dachówkę Brassa. Komin ma specjalne przejście dachowe - nic nie cieknie. Za 4 metrowy komin zapłaciłem ok 1800 PLN.
  10. Ścianka z lewej strony umywalki jest wymurowana z bloczków gipsowych pro-monta, natomiast ściana naprzeciw umywalki jest z płyty fermacell na stelażu metalowym. W obydwu ściankach wycięta jest bruzda i kamień został w nią wpuszczony i umocowany przy pomocy kleju do marmuru, następnie przyklejone zostały kafle i całość uszczelniona silikonem w kolorze fugi. Również na początku myślałem, że będzie konieczne zastosowanie dodatkowej podpory, ale po zmontowaniu wszystko trzyma się bardzo solidnie i podpora okazała się zbędna. Umywalkę, aby się nie przesuwała zamontowałem przy pomocy zwykłego silikonu sanitarnego.
  11. Kamień umocowany jest przy pomocy specjalnej żywicy hemoutwardzalnej nakładanej szpachelką plackami na kamień co mniej więcej 10 - 15 cm. Można ją kupić w sklepie z wyposażeniem dla kamieniarzy.
  12. Nie znam płyt Vedi, ale jeżeli jest to rodzaj płyty gipsowo-włókninowej, to jest to to samo. Ta mała umywalka to Koło - punto.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...