Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

moto_test

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

O moto_test

  • Urodziny 25.02.1989

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Zabrze
  • Kod pocztowy
    41-814
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

moto_test's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam, Co do zaworu 3d to mam jakis z nordic tec, nic wiecej na jego instrukcji nie pisze. Byl razem z silownikiem mp 06, mp 10 tak pisze na instrukcji. Co do samego zaworu, obojetnie jak go ustawie to mam zawsze na powrocie minimum 50 stopni, a max na ogrzewanie idzie 63 stopnie, przy grzanie pieca do 60 stopni. Ogrzewania na gorze dziala tylko gora grzejnikow, a drabinka cala grzeje. Moj hydraulik twierdzi, ze da pompe 80 i wszystko sprawe zalatwi, a zaword 3d za przed rozdzielacz (mieszacz) podlogowki.
  2. Sciagnelem z zaworu 3d silownik, i kreciłem sobie po tych cyferkach. Nie udalo mi sie zejsc ponizej 50 na powrocie, a zasilanie mialo wtedy max 62 stopnie. Piec ustawiony mam na 60 stopni, ale wiadomo grzeje do 65-68stopni. Zastanawia mnie tylko sam zawor 3d, czy on jest poprawnie podpiety czy nie na odwrot? jak krece z 10 do 1 na skali, to mam wrazenie jakby zasysalo wode z powrotu, i cisnienie z pieca na moment robi sie nizsze. Przesylam zdjecie. Zgodnie ze zdjeciem jak sie na nie patrzy, od prawej strony jest zasilanie, gora to powrot do pieca, potem na grzejniki/podlogowke.
  3. zasilanie mam miedzia 28 mm, a powrot jest miedz 28 a potem przechodzi na jakies pol metra w pex16mm a potem znow miedz. Bede niedlugo na budowie porobie szczegolowe zdjecia. Aktualnie przestawilem ten zawor 3d i niedlugo jade sprawdzic.
  4. Witam, Jutro bede testowal. Zawor 3d jest sterowany sterownikiem od kotła, i za zaworem 3d jest czujnik ( za zaworem gdzie idzie dalej woda na instalacje) oraz jest czujnik na powrocie. Niestety nigdy nei widzialem zeby cokolwiek sie zmienialo, calyczas ten silownik tego zaworu jest w tym samym miejscu. Jutro wykrece tez silownik i pobawie sie recznie z tym. Co do obiegu CWU, to mam dzis caly dzien zdlawiony, zawory na bojlerze sa zamkniete prawie max. Grzejniki na dole (sa dwa jeden cv11 czy jakos tak, ten jednopanelowy 600x1000 oraz drabinka) sa zamkniete calkowicie, a na gorze nadal jedna drabinka max goraca, kolejny w 1/3 cieply, a w ostatnim prawie nic nie czuc ciepla. Do grzejnikow ida rury pex 16mm, Ostatni grzejnik jest okolo 20-22 metry od kotła. Sa polaczone tak, ze idzie do jednego grzejnika, tak trojnik, idzie do kolejnego i tak do ostatniego. Ile powinno byc temperatury na powrocie? Bo mam wedlug czujnika cos okolo 50-55 stopni.
  5. zawor 3d byl ustawiany w chyba kazdej pozycji, aktualnie on ma silownik, ktory tak jak na zdjeciu ciagle jest za niebieskim polu cały. Wogole sie nie zmienia, a gdy go recznie zmienialem, to grzejniki robily sie coraz zimniejsze. Jesli pompe CO daje na 3 bieg, a podloge mam na 2 kropki ( nie da sie mniejszego biegu, a wszystkich kropek jest 5) to i tak grzejniki na gorze sa zimne. Gdy zamkne bojler calkowicie to ostatni grzejniki se grzeje lekko, bardzo lekko, wiec mysle ze instalacja wykonana tak jak teraz jest niepoprawna. Jesli przyjdzie zima, bo przykrecanie wszystkiego, zeby ostatni grzejnik grzal mija sie z celem. Chce miec instalacje, ktora grzeje bez zadnych przymykan, przykrecan.
  6. Witam, Pytania; 1. Zawor przed pompa CO konieczny? 2. czy jesli CWu boiler bedzie grawitacyjnie jak jest teraz rozrysowany, to trzeba bedzie go "dlawic" na zaworach? czy moze lepiej dac tam elektorzawor/pompe, ktora po nagrzanie wylacza sie? Wybaczcie, ze tyle pytan, ale mam nowy dom, i skoro robie cos nowego, to chcialbym miec to zrobione w miare idealnie i stabilnie. Ewentualnie, jakis hydraulik na slasku (zabrze, gliwice, bytom, tarnowskie gory)
  7. Witam, no a ja teraz mam pompe poziomo bo niby tylko tak mozna je montowac. Na grzejnikach mam zwykle glowice. Czyli zeby to dzialalo to musi byc ten zawor 3d tez przed pompa CO ? czy mozna go ominac i tez powinno bez problemu dzialac?
  8. Dzieki za rysunek, pare pytan mam jeszcze, po co ten drugi zawor 3d przed pompa? do zaworow 3d u Ciebie na szkicu idzie niebieska i czerwona czemu? Bo ja mam z zaworu jedno wyjscie wiec co jest oznaczone tymi dwoma kolorami? Te 40stopni do grzejnikow, to jest ich zasilanie? nie malo na grzejniki 40 stopni? bojler CWU ma byc bez pompy, czy na tym obiegu powinna byc pompa? czy to jakos grawitacyjnie? POmpa co ma byc pionowo czy poziomo?
  9. Witam, O bylo by super jakbys rozrysował. W takim razie czekam
  10. aha. Czyi wedlug tego co jest narysowane zawor 3d powininem miec jeszcze przed pompa CO? moj hydraulik twierdzi, ze tylko przerobi zawor 3d przed podlogowke ( nie widzial jeszcze tego co tu narysowaliscie) i bedzie dzialac. Cale szczescie zaplacilem mu tylko za material, wiec dopoki nie zrobi jak nalezy to nic nie dostanie za robocizne. czyli reasumujac, kotla powinno isc najpierw na podlogowke, potem to obejscie na CO (przed pompa zawor 3d) a potem CWU ?
  11. pompa cw? co to? i czy pompa co i cwu musi byc czy wedlug tych schematow cwu nie?
  12. a gdzie wyjscie zasilania na co? nie zmienia sie i w tym samym miejscu> bo na rysunkach nie zaznaczyliscie.
  13. Witam, Na schematach spotkalem sie, ze zawor 3d jest na zasilaniu przed rozdzielaczem podlogowki, bo tam nie musi isc mega goraca woda wiec wtedy zawor reguluje, taka instalacja wtedy jest poprawna? co z CWU, zakrecac zawory, czy lepiej zastosowac pompe, ewentualnie jakis elektorzawor ktory przy ustawionej temperaturze bedzie pompowac/otwierac uklad? czy ta pompa CO w moim przypadku jesrt w odpowiednim miejscu? bo wedlug mnie, ona wspomaga wszystko, lacznie z podlogowka, wiec jak podlogowka chodzi to to, co ta pompa CO nakreci to idzie na podloge bo pompa z podlogi to zabiera. Przesylam schemat, czy jest sens ta instalacje tak przerabiac, bedzie wtedy dzialac poprawnie? oczywiscie bez pompy cyrkulacji, bo nie posiadam.
  14. Co do zamykania bojlera, jesli go zamkne calkowicie (bo tak zrobil hydraulik gdy sprawdzal instalacje) to na gorze w miare grzały grzejniki, ale w momencie gdy nie zalaczala sie pompa podlogi, gdy tylko sie wlaczy grzejniki robia sie chlodniejsze.
  15. Dokladnie, ja nie szukam rozwiazania byle by bylo, chce miec porzadnie to zrobione (bo nie place komus za takie rozwiazania). Wogole mam wrazenie ze nie potrzebny mi ten zawor, bo on ciagle jest w tej samej pozycji, ciagle za nim idzie te 60-65 stopni, a powrot 50-55 i on nigdy nie zmienia swojego polozenia. Ogladam jakies standardowe schematy instalacji, i zawsze kazda ma 3 pompy (CO, CWU, Podlogowka) Prosze osoby, ktore sie troche bardziej znaja o jakies rozwiazanie, czy jesli bym zainstalowal pompe na cwu (jakas mala) i rozdzielenie od razu od pieca na co cwu i podlogowke to lepiej by to chodzilo? Jestem powoli zalamany tym grzaniem. Prosze tez o informacje jak to jest z ta podloga, czy pompa musi chodzic caly czas czy nie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...