Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lzakrz07

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

lzakrz07's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Bardzo dziękuję za pomoc. Czyli rozumiem, że tak jak napisał elpapiotr- zostawić to tak jak jest, kiedyś się przyda? Zastanawiałem się po prostu, czy nie należy go do czegoś podłączyć.
  2. Witam, podczas gdy wykonywana była instalacja elektryczna w domu nie rzucił sie za bardzo w oczy jednak od jakiegoś czasu zaczął mnie zastanawiać. Przy odpływie zlewu w kuchni jest kabel koloru żółto zielonego ( taki jak od uziemienia) kabel ten idzie aż do kotłowni i tam wystaje ze sciany. Ma ktoś pomysł do czego moze służyć?
  3. Widzę, że pojawiło się kilka odpowiedzi i pytań zatem wyjaśniam: Tynki i wylewki zrobione były w maju. Łazienki pod klucz zostały skończone koniec września, początek października. Aktualnie od połowy listopada trwają prace w domu: -gładzie i malowanie Jedynym źródłem ogrzewania póki co jest kominek + w ciagu dnia ekipa grzeje ogrzewaczem elektrycznym o mocy 2000W. Chcę zacząć zostawiać go włączonego na noc na mniejszym grzaniu, żeby całą noc dogrzewał. Lecz w tym momencie zostawiać też uchylone okna na noc? Wydaje mi się, że w momencie grzania mija się to z celem?
  4. Pisząc ciepło miałem na myśli temperaturę wyższa w pomieszczeniach niż temperatura płytek czy szyb okiennych.
  5. Witam, chcielibyśmy zrezygnować z parapetów wewnętrznych w domu i czymś je zastąpić. Wiem jednak, że gdy wykończymy je regipsem i pomalujemy to podczas skraplania się wilgoci w końcu parapety się odparzą. Czy mogę prosić o doradztwo co można zastosować zamiast parapetów?
  6. Witam, Aktualnie wykańczam dom w środku- etap malowanie. Wcześniej szły gładzie u góry jeszcze właściwie kończą schnąć. Łazienki są skończone i zauważyłem, że w łazience gromadzi się bardzo dużo wilgoci- wychodzi na płytkach. Niekiedy to na podłodze tworzą się mini kałuże od ściekającej po płytkach wody dlatego mam pytanie. Czy to w wyniku tego, że dom nie jest ogrzewany (elewacja jest zrobiona ocieplone 20 cm styropian i zaciągnięte klejem). Ściany "oddychają" i wyciąga z nich wilgoć z gładzi i siłą rzeczy stąd bierze się wilgoć? Czy wpływ na to ma różnica temperatur, w środku ciepło płytki są chłodne i skrapla się woda? Generalnie to najgorzej jest właśnie w łazience na górze, w innych pokojach na górze też zauważyłem, że skrapla się woda na szybach. Na dole w sumie nie zaobserwowałem problemu, może minimalnie na niektórych oknach bo tam już gładzie były robione wcześniej
  7. Witam, pare miesięcy temu skończyłem ocieplać poddasze i to pierwsza zima przed nim. Aktualnie nie grzejemy w domu bo czekamy jeszcze na wodę (ogrzewanie pompa ciepła) lecz w środku wykanczamy. Ostatnio ekipa od malowania i gładzi zwróciła mi uwagę ze po tym jak zaczęli grzać elektrycznymi grzejnikami gdzie niegodzie w katach poddasza poskraplala sie woda. Czy to normalne ze jeżeli nie było grzane w ogóle i nagle ogrzali to tak sie dzieje czy w tych miejscach poddasze jest złe ocieplone i należy już ścigać wykonawcę? Wole to zrobić na tym etapie niż za rok jak mi pleśń wyjdzie. Ewentualnie moze tak po prosu zawsze sie dzieje, a od kolejnej zimy na pewno będzie już grzane bo będziemy mieszkać wiec nie będzie sie tak działo? Proszę o informacje. Pozdrawiam
  8. lzakrz07

    Balkony w nowym domu

    Aktualnie jest balkon wylany z betonu potem jest styropian, a następnie wylewka właściwa (taka sama jak w środku w domu). NA około balkon jest wyłożony styropianem, pociągnięty klejem i otynkowany (na około tzn od boków i od przodu). Od góry jednak jest tylko ta wylewka nie ma nic więcej - płytki będziemy robić dopiero na wiosnę. Stąd moje pytanie czy tak jak jest, jest ok i wilgoć nie przejdzie do domu po balkonie? Dodatkowo cały dom jest już ocieplony i otynkowany.
  9. Witam, szukałem na forum i w google, jednak nie znalazłem jasnej odpowiedzi. Aktualnie jesteśmy na finiszu wykończenia swojego domu, położone są tynki w środku, pomalowane ściany itd- lada dzień planujemy się wprowadzić. Balkony w domu mają zrobioną wylewkę i są ocieplone (elewacja) od dołu i po bokach i od przodu. Od góry nie mają nic poza wylewką. Tutaj pojawia się pytanie: Czy jak zostanie to w takim stanie do wiosny, to jest zagrożenie, że np wilgoć przesiąknie do środka na ściany i pojawi się pleśń? Balkony są połączone z wieńcem budynku. Czy jednak nie należy się niczym martwić i po prostu to zostawić? Balkony nie były niczym impregnowane.
  10. Witam, szukałem na forum i w google, jednak nie znalazłem jasnej odpowiedzi. Aktualnie jesteśmy na finiszu wykończenia swojego domu, położone są tynki w środku, pomalowane ściany itd- lada dzień planujemy się wprowadzić. Balkony w domu mają zrobioną wylewkę i są ocieplone (elewacja) od dołu i po bokach i od przodu. Od góry nie mają nic poza wylewką. Tutaj pojawia się pytanie: Czy jak zostanie to w takim stanie do wiosny, to jest zagrożenie, że np wilgoć przesiąknie do środka na ściany i pojawi się pleśń? Balkony są połączone z wieńcem budynku. Czy jednak nie należy się niczym martwić i po prostu to zostawić? Balkony nie były niczym impregnowane.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...