Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jurek O

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

O Jurek O

  • Urodziny 01.01.1974

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Małopolska
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Jurek O's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. To w takim razie Panowie fachowcy jaki kocioł polecacie do instalacji ze sprzęgłem hydraulicznym ? I dlaczego ?
  2. To wszystko można zrobić podchodząc do kotła.
  3. To w czym problem? Przecież jest minimum dwa lata gwarancji.
  4. Panie Kasprzyk jestem hobbystą w tej dziedzinie a nie poważnym insztalatorem. Ponadto mnie się podoba i już. Na warunki zewnętrzne (pogodę) niestety nie potrafię wpłynąć. A jaką temperaturę należy ustawić na kotle kondensacyjnym?
  5. Dlaczego Termet ? Hmm... Może od początku. Jest to nowo wybudowany budynek. Piwnice, parter, piętro, strych. Układ ogrzewania mieszany, podłogówka i grzejniki a do tego wszystkiego kominek z płaszczem wodnym o mocy 12 kW a moc obiegu wodnego to 6 kW. Jak już wyżej pisałem spięte jest to wszystko za pomocą sprzęgła hydraulicznego wraz z zintegrowanym wymiennikiem. Czyli są dwa oddzielne zamknięte obiegi grzewcze. Każdy grzejnik jest wyposażony w automatyczną głowicę na której nastawiamy żądaną temperaturę pomieszczenia. Układ ogrzewania podłogowego na razie nie ma żadnego sterowania i jeżeli mi się uda ustawić odpowiednio przepływy i temperaturę na zaworze mieszającym tak aby osiągnąć pożądaną temperaturę pomieszczeń to będzie pełnia szczęścia i nie będzie żadnej automatyki. Na początek odpaliłem cały układ grzewczy na kominku i zaczęło wszystko pięknie grzać, choć oczywiście nie obyło się podczas testów bez niewielkich modyfikacji ale to już inny temat. Suma sumarum cały układ zaczął funkcjonować zgodnie z moimi założeniami. Cały widz polega na tym aby na sprzęgle była nastawiona temperatura np. 50 stopni Celsjusza. A co je będzie grzać to już dla sprzęgła nie ma kompletnie znaczenia. I dopiero w tym momencie przyszedł czas na kupno pieca gazowego. Ze względu na budowę mojego układu grzewczego potrzebowałem jak najprostszego kotła gazowego. Przestudiowałem oferty chyba wszystkich dostępnych u nas marek kotłów włącznie z Weishaupt'em. W końcu wytypowałem trzech producentów: 1. Weishaupt 2. Saunier Duval 3. Termet Weishaupt to kocioł, który chciałbym mieć. Niestety cena jak dla mnie zaporowa. Saunier Duval bardzo "fajne" urządzenie. Termet, no właśnie dlaczego Termet ? Sterowanie kotła, bardzo proste i intuicyjne - czyli zgodne z moimi założeniami. Nastawiam 50 stopni na piecu i na sprzęgle jest 50 i już. (Kocioł bardzo stabilnie utrzymuję temperaturę) "Bebechy" pooglądałem przed zakupem i nie stwierdziłem żadnej fuszery czy partactwa. Powiem szczerze, że droższe "markowe" niektóre kotły były słabiej wykonane. Cena, zapłaciłem dokładnie 5.470,00 PLN. Modułowa budowa, co by się nie zepsuło to wszystko jest na "klik" i praktycznie samemu można wymienić. Dostępność części zamiennych, kupimy w każdym kiosku i w normalnej cenie. Producent, Polski, tak jestem patriotą. I dlatego Termet. A jak się będzie spisywał to zobaczymy.
  6. Posiadam kocioł Termet Ecocondens Integra II 25 kW. Jest zamontowany w nowym budynku i współpracuje poprzez sprzęgło zintegrowane z wymiennikiem z dość mocno rozbudowaną instalacją CO. (Takie hobby ) Piec pracuje od około miesiąca bez przerwy. Jego głównym zadaniem jest utrzymanie nastawionej temperatury na sprzęgle hydraulicznym i powiem, że mu to nawet bardzo dobrze wychodzi. Posiada bardzo szeroką modulację tak więc palnik się w ogóle nie wyłącza. Pracuje dość cicho, choć to nie ma w moim przypadku znaczenia, ponieważ całość jest w piwnicy. Jak na razie żadnych zastrzeżeń nie mam. Jeżeli ktoś ma jakieś pytania to chętnie odpowiem jako realny użytkownik tego kotła a jutro postaram się zamieścić kilka zdjęć pieca jak i współpracującej z nim instalacji. O, mam jedno zdjęcie z kawałkiem kotłowni (kotłownia cały czas w budowie) na którym widać również zasilanie awaryjne.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...