Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jerry99

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Jerry99

  1. Witam, może ktoś mi tutaj pomoże z doborem wodomierza. Wystąpiłem o określenie warunków technicznych na rozdział gniazda wodomierzowego i montaż wodomierza równoległego w budynku jednorodzinnym (adaptuje poddasze i chce mieć swoje liczniki na wszystko). Zgodnie z tym co dostałem woda jest zaopatrywana z przyłącza o średnicy 32 mm stal, a istniejący wodomierz główny ma 20 mm. Problem mam z doborem wielkości wodomierza jak zadzwoniłem żeby się dopytać to usłyszałem „jaki Pan chce od DN 15 do DN 40.. zgodnie z standardami.”. Czy może mi ktoś coś poradzić? Przyłącze znajduje się w piwnicy a wszystko będę ciągnął na 3 kondygnacje nadziemną. C.o. i c.w.u. będzie na kotle dwufunkcyjnym w łazience. Nie wiem co jeszcze jest do tego potrzebne.
  2. Chodzi mi o to że zamiast na krokwiach dać linkę czy drut to jest folia paroizolacyjna i tak się całość trzyma przed wypadnięciem… Tak dla pewności jeśli bym się zdecydował zastąpić całą wełnę na piankę ona nie musi być wentylowana? W sumie to jestem w kropce każde rozwiązanie ma dużo minusów.
  3. Dylatacje mogę zrobić z dociętych pasków styropianu i to na zmianę tam po przyczepiać. Gorzej z wentylacją przy kalenicy dach jest stromy wieża tym bardziej praca tylko w dostępie linowym. Poddasze zostało dobudowane przez babcię 16/17 lat temu. Ogólnie całość tak stoi w taki sposób zrobione zupełnie niewykończone. Jeśli chodzi o folię paroprzepuszczalną/membranową to chodziło mi czy powinienem ją dać na te deskowanie na to nową wełnę i całość zamknąć folią paroizolacyjną?
  4. Dach jest bardziej z rodzaju naczółkowego i do tego jeszcze na części jest wieża. Przypominam nie ja robiłem nie ja wymyślałem… Ogólnie to w kilkunastu miejscach sprawdzałem wełnę na części dachu to nawet niema sznurków trzyma się ona na foli.
  5. Witam, adaptuje poddasze w domu jednorodzinnym mam kilka pytań do kanalizacji. Domek ma 3 poziomy nad ziemne. Poddasze ogólnie stan surowy w pomieszczeniu gdzie będzie łazienka mam 2 piony kanalizacyjne na przeciwległych ścianach (szerokość pomieszczenia 210 cm). Obydwa piony obecnie kończą się takimi deklami z dwoma zaworami napowietrzającymi. Czy to tak ma zostać czy powinno to być wprowadzone w pion kominowy i zamontowana na końcu wywiewka kanalizacyjna? Czy ewentualnie można to wyprowadzić w bok budynku i zostawić na zewnątrz?
  6. Witam, jestem na etapie adaptacji poddasza w domku jednorodzinnym, które dostaliśmy z moją żoną. Obecnie dach jest pokryty łupkiem, pod nim łaty/kontr łaty, papa, pełne deskowanie 2.5 cm pomiędzy krokwie jest wsadzona wełna mineralna ok 15 cm (niestety nie wiem jaka) i całość jest przykryta folią paroizolacyjną. Kilka problemów jakie mam: - Na kalenicy dachu niema żadnych gąsiorów (z tego co się dowiadywałem przy łupku niema czegoś takiego). W takim wypadku moje pytanie jest jak w takiej sytuacji z wentylacją wełny? W mojej opinii żeby wentylacja miała sens to powietrzne powinno wchodzić od dołu i uciekać górą. W takiej sytuacji czy coś da w dylatacja ok 2 cm pomiędzy deskowaniem a wełną? - Nie ja robiłem te ocieplenie takie dostaliśmy ale czy to jest normalne że wełna wygląda jak by była odrywana w kawałkach i tak układana? - Osobiście mam trochę zastrzeżeń co do wykonania wełny w szczególności do zapewnienia dylatacji. Na pewno nie jest dokładna bardziej to jest na zasadzie takiego łuku. Czy zostawić to tak jak jest czy może po prostu przesadzam? Kubatura całego poddasza to 326 m3 więc ewentualna wymiana wełny to spora inwestycja. - Ostatnie pytanie przy ewentualnej wymianie wełny czy poprawkach dylatacji czy powinniśmy dołożyć folie paroprzepuszczalną od wewnątrz?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...