Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kodis

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    19
  • Rejestracja

O kodis

  • Urodziny 04.02.1976

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Zawód
    elektryk
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    odbiór
  • imię i nazwisko
    konrad wagner

Dane osobowe

  • Miejscowość
    szczecin
  • Kod pocztowy
    71-225
  • Dzielnica
    pogodno
  • Województwo
    zachodniopomorskie

kodis's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Mam bardzo podobną sytuację, zakopane 2*75m, czy może ktoś podać linka do konkretnej pompki, drugi problem czy powinno być naczynie przeponowe czy taki 10 l zbiornik wyrównawczy (sugerowałem się tym co kiedyś robił Piczman, nawet go przeciął i wstawił szybkę coby kontrolować poziom glikolu), jak lepiej
  2. zamierzam zainstalować pc 9 kw, rozważam 4 możliwości: PPC, Ekontech, Ecopol i A-pic - czy Szanowni Koledzy mogą coś doradzić, dolne źródło poziome
  3. Witam Koleżanki i Kolegów, czy ktoś może doradzić gdzie w Szczecinie najlepiej pozbyć się odpadków styropianu, pozdrawiam.
  4. kodis

    Kolektor poziomy

    Ja w ubiegłym roku latem bez problemów kupiłem 3x200 czterdziestki z allegro. Jednego dnia zamówienie a na drugi dzień przyjechały. Teraz zajrzałem i rzeczywiście są krążki 150 m ale myślę, że warto poszukać w internecie i nawet do nich zadzwonić.
  5. Czy ten sopel tworzy się przy J-G czy nie ma znaczenia jaki reku, mam wybrać między nim a Brinkiem.
  6. Wiem, ze nie chcę pompy ciepła np, solarów i GWC. gosia@ a dlaczego nie pompa ciepła?, miałaś ją i jakieś złe doświadczenia
  7. Ani silca ani porotherm nie nadają się na ścianę jednowarstwową, muszą być ocieplone. Jeżeli jednowarstwowa to ytong, ciepły suporeks,.. Wszystko ma wady i zalety. Jednowarstwowa ściana może trochę tańsza, tynk zewnętrzny trwalszy niż np. styropian. Ale parametrów cieplnych takich dobrych jak przy dwuwarstwowej prawdopodobnie nie osiągniesz choć będą wystarczające. Co do materiałów to też każdy ma plusy i minusy. Silca ciężka, twarda, dużo akumuluje ciepła, pochłania dźwięki, jest co prawda zimna ale od ciepła jest izolacja. Wiele osób uważa że z silikatów buduje się budynki gospodarskie. Mnie się wydaje, że wykonawcy robią jej złą opinię bo trudniej się buduje. Porotherm majster stuknie młotkiem i już ma odpowiedni wymiar a do silci bez flexa nie da rady, jest więcej pracy. Ale silca na tyle twarda, że można stawiać ściany nośne z 18, trochę taniej i więcej miejsca zostaje w domu do mieszkania. W sice nie ma problemów powiesić coś ciężkiego a w ceramikę poryzowaną można rożnie trafić i kołek nie trzyma. I jeszcze jakieś szczegóły np. że silca ma małe promieniowanie bo to tylko piasek i wapno, że może bardziej odporna na grzybki dzięki temu wapnu itd.
  8. Ja kupowałem naprzeciwko wejścia do drugiego urzędu skarbowego w Szczecinie.
  9. Gdyby ktoś potrzebował barak na budowę to się polecam.
  10. Mamy tez inne propozycje, piczman poleca Jan Gaz, cena porownywalna z Dospelem, jest super promocja na Bartosza Vena Compact (tylko 6500 +Vat). No i co wybrac?
  11. Mam nadzieję, że po jakimś czasie podzielisz się tutaj swoimi wrażeniami - może do czasu jak już będziesz mógł się wypowiedzieć, ja będę faktycznie na etapie kupowania... czekam na informacje! I jakie wrazenia z Dospelem? A imbryk cos w koncu wybral? Mnie zainteresowala propozycja dwoch Lun, ciekawe i niedrogie. Czy naprawde sa takie dobre? A moze wystarczylaby jedna na 150 m2. Nieraz spotykalem zdanie, ze 0,5 wymiany wystarczy.
  12. 1950 dzięki. Rozumiem, że musi być przynajmniej 32 mm. Sądziłem, że jak przepływ w studzience rozdziela się na 5 części to można zastosować mniejszy przekrój. A jak z wyborem pompy. PPC serii A jest uboższa, nie ma np. pogodówki. C z kolei droższa, znacznie. Czy warto zapłacić więcej? Podłogówka ma dużą bezwładność czy rzeczywiście jest możliwe dokładne nią sterowanie. Starając się korzystać z II taryfy jak najwięcej.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...