Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PeterE46

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez PeterE46

  1. Bardziej boję się temperatury na zasilaniu np. poprzez zacięcie sie zaworu trojdroznego w kotle i zamiast do wezownicy zasobnika pojdzie temperatura w podłogę albo kocioł zignoruje nastawiona temperaturę 40 stopni i bedzie grzal na max. Ale rzeczywiście zawsze moze sie nie rozlaczyc wyjściem przekaźnikowym i lepsza opcja to odcięcie zasilania wtedy jest 100 % pewności. Czy moje obawy są słuszne czy w ogóle ktoś coś takiego stosuje ? Czy sytuacja ktora zakładam jest możliwa ?
  2. Hmm taki termostat przylgowy na zasadzie przekaźnika zamykajacego obowod czyli tak jak dziala sterownik pokojowy. Moglbym to podłączyć do tego samego miejsca w kotle co ten sterownik pokojowy i by działało? Bo piec nadrzednie by sie wyłączył jakby dostał sygnal od termostatu na rurze. Dobrze myślę?
  3. Witam, Mam w domu 100% podłogówki. 2 rozdzielacze bez dodatkowych pomp i zaworów mieszający. Prosto z kotła gazowego kondensacyjnego mam podłączone rozdzielacze na zasadzie jedna rurka do zasilania druga do powrotu. Wszystko chodzi idealnie na kotle ustawiam temperatur zasilania podłogówki i taka temperatura idzie w podłogę, dodatkowo sterownik pokojowy steruje pracą kotła on/off. Chciałbym między kotłem a rozdzielaczami na zasilaniu wstawić zawór który w razie awarii kotła i podania zbyt wysokiej temperatury zamknie obieg i nie doprowadzi do uszkodzenia podłogi. RTL i mieszający odpada. Nie znalalzlem zaworu który by odpowiadał takiej sytuacji. Dodatkowa grupa pompowa nie wchodzi w grę. Szkoda energii. Ma to zadziałać tylko w sytuacji awaryjnej, a przez resztę czasu ma nie ingerować. Jakiś pomysl? Chyba ze niepotrzebnie się martwię i taka sytuacja nie jest możliwa, gdyż powrót bedzie wychladzal zasilanie i nigdy do takiej sytuacji nie dojdzie ze na zasilaniu bede mial 70 stopni nie dojdzie nawet gdy piec sie zawiesi i bedzie grzal z pełną mocą. Z góry dziękuję za pomoc.
  4. Jest w ofercie takze ten reku z wymiennikiem przeciwpradowym. https://o3ozon.pl/centrala-wentylacyjna-cwp-400200-jon16-przeciwpradowa-p-113.html Wentylatory w porzadku wedlug testow maly pobor pradu, wymiennik przeciwpradowy wiec odzysk powinien byc wysoki. Jezeli nie chcemy podcisnienia w domu w czasie mrozów mozna zalozyc grzalke na czerpni wiec rozwiazauja sie wszystkie problemy. Pozostaje kwestia sterowania ale w sumie regulacja 5 biegow wystarczy. W Kinetic i Alnor mamy tylko 3 i raczej tez ubogie sterowniki. We wszystkich przypadkach mozna dokupic sterowanie Wifi. Cena 2500 zł za centrale 400 i króćce 200 wiec powinno byc cicho. Alnor I Kinetic przy podobnym przepływie cena ok 5,5 tys czyli 3 tys roznicy i króćce 125 albo 150 wiec moze byc glosniej. Co byście wybrali? I jak ozone to czy z tym wymiennikiem przeciwpradowym czy podowjnym krzyżowym ktory bedzie lepszy jezeli nie montujemy grzałki? Pomóżcie w wyborze Kinetic czy Alnor czy Ozone.
  5. Na który model sie zdecydowales? Kupiles bezposrednio od nich w siedziebie w Woli Mrokowskiej? Ja sie waham miedzy kinetic 250 a Alnor Minstair 250.
  6. Witam, A jak wygląda sprawa sterownika do Kinetica? Jest on na obudowie, czy jest możliwość przeniesienia go do korytarza badz dokupienia dodatkowego?
  7. Widzę, że borykamy się z tym samym problemem. Od miesiąca szukam rekuperatora do 5 tys zł i nie ma nic konkretnego prawie każdy ma jakieś złe opinie lub niechlujne wykonanie. Ja potrzebuje: 250-350 m3 Silnik stałoprądowy Wymienik przeciwprądowy Sterownik poza obudową rekuperatora. Przejrzałem: Kinetic 250 Dospel 400 ALNOR HRU- MinistAIR - W - 250 Frapol Sky 250 Provent Mistral 300 VENTS VUT 350 EH Co byście z tego wybrali i dlaczego? Jest jeszcze cos godnego polecenia z tymi kryteriami i w tej cenie? Gdy mocno przekroczymy budżet to bezkonkurencyjna jest Thessla ale ze sterownikiem to kolo 8 tys trzeba szykować.
  8. Witam, Poszukuje kredytu na budowę domu: Posiadam działkę, o wartości ok 80 tys. Lokalizacja powiat wołomiński. Dom powierzchnia użytkowa 130 m2, całkowita 162 m2. Jest pozwolenie na budowę. Jeden Kredytobiorca: Wiek - 26 lat( w tym roku 27) Od 2 lat umowa o pracę na czas nieokreślony. Dochód z ostatnich 12 miesięcy 3600 netto. Brak jakichkolwiek zobowiązań oraz pozytywna historia kredytowa. Kredyt jaki mnie interesuje to przedział 260-300 tys. Z góry dziękuje za odpowiedź.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...