Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Marqs22

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

O Marqs22

  • Urodziny 30.10.1979

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Katowice
  • Kod pocztowy
    40-104
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Marqs22's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Dzięki. Nie pocieszyliście mnie. Czeka mnie niezła dłubanina.
  2. Witam, chce postawić wiatę na podjeździe. Ma ona stać na kotwach. Pytanie jest takie: jak najlepiej osadzić kotwę? Jasne, wyjąć kostkę brukową. Ale pod nią jest utwardzenie. Czy mam wygrzebywać ten cały tłuczeń żeby zalać to betonem i osadzić kotwę? Może jest jakiś inny patent? Pewnie jest jakiś banalnie prosty Dzięki za wszelką pomoc.
  3. Mój błąd. Nie napisałem o co chodzi. Rynienka jeżeli jest to zapewne została przykryta wylewką. Pytanie co tu teraz zrobić, żeby zamontować próg z głową.
  4. Podłączam się pod temat. Mam taką sytuację: Co poradzicie?
  5. Zaznaczam, że kocioł jest z zamkniętą komorą spalania więc przewodem koncentrycznym, którym zasysa powietrze z zewnątrz.
  6. OK, będę się powoływał na ten zapis. Tylko z tego co zrozumiałem kominiarza to jemu nie chodzi o rodzaj wentylacji tylko o dopływ powietrza do pomieszczenia. Nie rozumiem dlaczego nie przyjmuje do wiadomości, że powietrze dostarczane jest z innych pomieszczeń poprzez kratkę w drzwiach. Ponadto jeżeli posiadał będę kominek typu koza do którego powietrze dostarczane będzie poprzez przewód z zewnątrz to poza kominem odprowadzającym spaliny nie potrzeba żadnej dziwnej kratki.
  7. Chodzi Ci o ten: "3. Odległość między wylotami przewodów, o których mowa w ust. 1, powinna być nie mniejsza niż 3 m, a odległość tych wylotów od najbliższej krawędzi okien i ryzalitów przesłaniających nie mniejsza niż 0,5 m."?
  8. No nie do końca: "3. Urządzenia gazowe z zamkniętą komorą spalania, przez co rozumie się urządzenia typu C, mogą być instalowane w pomieszczeniach mieszkalnych, niezależnie od rodzaju występującej w nich wentylacji , pod warunkiem zastosowania koncentrycznych przewodów powietrzno-spalinowych, z zachowaniem wymagań § 175." - OK "§ 175. 1. Indywidualne koncentryczne przewody powietrzno-spalinowe lub oddzielne przewody powietrzne i spalinowe od urządzeń gazowych z zamkniętą komorą spalania mogą być wyprowadzone przez zewnętrzną ścianę budynku, jeżeli urządzenia te mają nominalną moc cieplną nie większą niż: 1) 21 kW - w wolno stojących budynkach jednorodzinnych, zagrodowych i rekreacji indywidualnej, (...) 2. Wyloty przewodów, o których mowa w ust. 1 pkt 2, powinny znajdować się wyżej niż 2,5 m ponad poziomem terenu." = OK "2. Kotły na paliwa gazowe o łącznej mocy cieplnej do 30 kW mogą być instalowane w pomieszczeniach nieprzeznaczonych na stały pobyt ludzi oraz w miejscach, o których mowa w ust. 3." - OK "Przytaczam ten punkt - który jednak NIE OBOWIĄZUJE: 2.2.1 Pomieszczenia z kotłami o łącznej mocy cieplnej do 30 kW 2.2.1.4 Wentylacja W pomieszczeniu w którym znajdują się kotły powinien znajdować się niezamykany otwór wentylacji nawiewnej o powierzchni nie mniejszej niż 200 cm2 którego dolna krawędź powinna być umieszczona nie wyżej niż 30 cm ponad poziomem podłogi oraz niezamykany otwór wentylacji wywiewnej o powierzchni nie mniejszej niż 200 cm2, umieszczony możliwie blisko stropu . Dopuszcza się doprowadzenie powietrza zewnętrznego z sąsiednich pomieszczeń wyposażonych w niezamykany otwór wentylacji nawiewnej o powierzchni nie mniejszej niż 200 cm2. Stosowanie wentylacji wyciągowej mechanicznej jest niedopuszczalne." - NIE OK bo: 1. Przepis ten nie mówi że to może być kratka w drzwiach; 2. Dlaczego ten przepis nie obowiązuje? "CZYLI REASUMUJĄC: Kocioł gazowy z zamkniętą komorą spalania może być usytuowany w łazience, która wyposażona jest w wentylację taką, jaka jest wymagana DLA ŁAZIENKI a nie KOTŁOWNI. Najprościej - nawiew przez kratkę w drzwiach łazienki (z sąsiednich pomieszczeń), wyciąg przez kanał grawitacyjny. Może tez być wentylacja mechaniczna. Wentylacja ma być po prostu sprawna, ale nie ma wymogu stosowania dziury w ścianie zewnętrzej łazienki o przekroju 200cm !" - - wszystko fajnie ale kominiarz nic nie mówi o dziurze w ścianie ale o kanale dolotowym... Nie mam pojęcia co mu powiedzieć, żeby się... khm... podpisał.
  9. Witam. Jestem po lekturze kilku obszernych wątków na kilku forach, przepisów prawnych i nadal jestem głupi. Moja sytuacja jest taka, że kominiarz ma problem z odbiorem domu. Dom z piecem gazowym kondensacyjnym dwu funkcyjnym zamontowanym w łazience. Przewód koncentryczny wyprowadzony przez ścianę. W domu zamontowana wentylacja mechaniczna z rekuperatorem. W rzeczonej łazience rura wyciągająca powietrze. W drzwiach wcięcie/kratka. A ten się upiera, że musi być jeszcze wentylacja nawiewna. W salonie kominek z doprowadzonym przewodem doprowadzającym powietrze z zewnątrz i kominem odprowadzającym spaliny przez dach. Jak już pisałem same przepisy są dla mnie czarną magią i tak na dobrą sprawę nie wiem na jaki przepis się powołać. Firma która buduje dom postawiła już takich kilkadziesiąt o ile nie kilkaset i owszem zdarzały się takie akcje ale zawsze jakoś zostały rozwiązane. A ten mi się uparł. Z góry dziękuję za każdą konstruktywną odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...