Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mlesiakalb

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

mlesiakalb's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Cześć, zafugowałem sobie kawałek kostki fugą semmelrock stones eco. Chwalą się, że jest spoko i że nie pęka itp. Zauważyłem jednak, że karcher ją wypłukuje jak skieruję wodę bezpośrednio. Dlatego uważam, że to słaba opcja. Taras natomiast mam zafugowany (od 5 lat) fugą epoksydową i tam żadnych problemów nie ma - mogę myć bezpośrednio fugi i nic nie wypłukuje. Szukam jakiejś alternatywy dla tego semmelrock stones eco na podjazd. Czy piasek polimerowy działa lepiej? Pewnie musi być coś elastycznego, żeby nie popękało pod naporem samochodu.
  2. Cześć, Na strychu posiadam klimatyzator kanałowy Mitsubishi SEZ-KD50VAQ. Kanały mam rozprowadzone do 4 pokoi na poddaszu. W każdym pomieszczeniu po 2 sztuki (nawiew / wyciąg). Czy ustawienie anemostatów powinienem robić "na czuja" czy jakoś to przeliczać w zależności od kubatury? Obecnie instalacja działa tak, że mam jeden sterownik (PAR-40MAA) co oczywiście powoduje, że temperatura w innych pomieszczeniach jest wynikowa. Da się to jakoś lepiej zrobić? Rozumiem, że raczej oddzielne sterowanie per pomieszczenie jest praktycznie niemożliwe z takim klimatyzatorem?
  3. Witajcie, mam problem z czujnikiem poziomu szamba. Przez 2 lata działał prawidłowo a ostatnio zaczął szaleć. Posiadam taki czujnik: W szambie są 2 przewodu zakończone "eletrodą". Zasada działania trywialna - zwieramy 2 kable i zaczyna piszczeć. Jak pisałem, ostatnio zaczął piszczeć trochę*losowo. Wyczyściłem szczotką drucianą elektrodę - myślałem, że coś się "zawiesiło" i czasami zwiera. Nadal piszczał więc odłączyłem go na 2 dni. Po tym czasie podłączyłem i okazało się, że działa - przez 3 dni. Po 3 dniach znowu zaczął piszczeć pomimo braku zwarcia przewodów. Co ciekawe, zaobserwowałem następującą rzecz: sprawdzałem rezystancję elektrody omomierzem - żeby upewnić się, że na 100% nie ma zwarcia. Omomierz potwierdza, że jest przerwa. Jednakże po podłączeniu woltomierza do tych przewodów, które wchodzą do szamba, uzyskuję różnicę potencjałów 0,5V . Podejrzewam, że to może być przyczyna natomiast nie wiem skąd się to bierze. Czy dochodzi do jakiejś elektrolizy tam? Może mam przydomową elektrownie
  4. Ostatniej zimy zrobiłem sobie termowizję budynku. Wyszło kilka mankamentów. M.in. brak ciągłości izolacji przy murłacie oraz źle wykonane ocieplenie okien połaciowych. Pierwszy temat już rozwiązałem - teraz chcę zrobić okna. Zastanawiam się, czy przy takich problemach muszę rozwalać zabudowę gipsową i ułożyc wełne, czy wystarczy zrobić otwory w GK i nawpuszczać tam pianki niskoprężnej. Będę wdzięczny za rady - trochę nie chce mi się rozwalać tych zabudowań .
  5. mlesiakalb

    Zimne parapety

    No dobra - mam wygląd, ale mam zimne parapety. Chcę coś z tym zrobić. Zapewne bez zdjęcia parapetów zewnętrznych się*nie obejdzie. Zastanawiam się jednak jak to fachowo powinno być zrobione - zgodnie z podręcznikiem. - Czy pod oknem powinien być*styrodur czy sama listwa podparapetowa? - czy parapet granitowy (po którym się*wychodzi na taras) na styrodurze z czasem się nie wygniecie (w końcu to jakiś tam styropian - dlatego mam zrobione 5cm wylewki na tym).
  6. mlesiakalb

    Zimne parapety

    Możesz napisać coś wiecej? Najlepiej polecając fachowca co przyjedzie, obada temat i go definitywnie rozwiąże
  7. mlesiakalb

    Zimne parapety

    Sprawdziłem wlasnie temp. pirometrem 13*.
  8. mlesiakalb

    Zimne parapety

    Tak. Jest zlicowanie z zewnętrzna płaszczyzna (przed ociepleniem).
  9. mlesiakalb

    Zimne parapety

    Przepraszam za brak konkretów. Dla janości, mam 2 rodzaje okien: - tarasowe - pozostałe Montaż parapetu przy oknie tarasowym różni się od pozostałych tym, że została wykonana (na styrodur) wylewka ok 10cm - z tego powodu, że po parapecie tym się chodzi wychodząc na taras (była obawa, że styrodur się z czasem wygnie i parapet się opuści. Załączam poglądowe rysunki, w jaki sposób zostało to wykonane. Okna są szczelne - problem występuje również w oknie narożnym, które się nie otwiera. Szkoda, że nie wiedziałem o ciepłuch parapetach 2 lata temu - użyłbym bez zastanowienia. Wentylacja w domu jest grawitacyjna.
  10. mlesiakalb

    Zimne parapety

    Przekrój? Budynek jest z gazobetonu (h+h). Okna mam ze wszystkich stron świata.
  11. mlesiakalb

    Zimne parapety

    Moja sytuacja: - z zewnątrz mam zamontowane parapety granitowe. Były montowane na biały klej. - w domu mam parapety marmurowe montowane również na klej. Pamietam, ze przed położeniem parapetów widziałem pod oknem plastikowa listwę (podparapetowa). Niby wszystko było uszczelnione pianka. W zimie jednak parapety wewnętrzne są mocno chłodne. W tym momencie maja ok 13-15*C. Szukam jakiegoś speca, który zgłębi problem i mi go rozwiąże. Jestem z okolicy Grodziska. Może ktoś polecić dobrego fachowca co sie zna na temacie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...