Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ReksiozPolski

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

O ReksiozPolski

  • Urodziny 02.05.1978

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Warszawa
  • Kod pocztowy
    01-641
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

ReksiozPolski's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dopiero co skończyliśmy budowę domu parterowego z płaskim dachem. Koszt okien nie był tragiczny. Zrobiliśmy suwanego 3,5 m HSa i on był najdroższy. W sypialniach z wyjściem na taras tradycyjnyjnie otwierane, resztę fixy. Mogę już mieszkając doradzić, że fixy bardzo się sprawdziły mimo obaw, że może być niewygodnie. Dziś nawet o tym nie myślę i wiem, że gdyby były otwierane to i tak byśmy z nich nie korzystali Reasumujac- w każdym pomieszczeniu w wyjściem na taras jedno okno z wyjściem będące przedłużeniem ciągu komunikacyjnego, reszta spokojnie fixy.
  2. My właśnie kończymy budowę domu z płaskim dachem. Jesteśmy na etapie wykańczania wnętrz. Nie wyobrażam sobie innego domu, z innym dachem. Wszystko jest mega ustawne, pomieszczenia zrobiliśmy wysokie na 3,10; urządza się taki dom wspaniałe, a użytkowanie zapowiada sie jeszcze lepiej. Od początku października mamy włączone ogrzewanie. Dzięki płaskiemu dachowi dom jest bardzo ciepły, nic z ciepła nie ucieka bo brak ściany kolankowej, skosów i tym podobnych wyprowadzajączy ciepla. Także bardzo zachęcam do domu z płaskim dachem. Nasz MPZP tez nakazywał dachy skośne. My oparliśmy sie na tym, ze nie istnieje definicja dachu skośnego, która nakazywałaby minimalny kat nachylenia. Chociaż i tak ze względów konstrukcyjnych - styropian spadkowy- ten kat nachylenia jest i to wcale nie minimalny. Dom jest parterowy, ma 240m. Spadku nie widać ponieważ mam attyki. Myśle, ze z pomocą architekta tez możecie spróbować zaprojektować dach skośny i zamaskować go attykami. W każdym razie powalczcie z architektem i urzędnikami, chociażby dlatego, ze ile można budować „archonów” z kolumienkami, wykuszami i innych gargameli.
  3. Tak, dokładnie. Projekt indywidualny bez projektu elewacji.
  4. Witam, poszukuje namiarów na sprawdzonego projektanta elewacji, najchętniej takiego z „ iskrą bożą” i pomysłem , który zaproponuje elewacje na nowoczesnej parterowce z płaskim dachem. Znacie kogoś takiego?
  5. Kochani, waśnie zaczynamy nasza przygodę z budową. Cześć prac, takich, które są dla nas ciemna magia, albo zbyt ciężkie fizycznie zlecimy. Jednak założenie jest takie, ze to co damy radę robimy sami. W sierpniu startujemy z płyta fundamentowa i chyba przed jej wylaniem musimy zrobić gruntowy wymiennik ciepła. Czy ktoś z samorobow wie, czy zamiast drogich rur z powłoka antybakteryjna możemy użyć takich kanalizacyjnych? Czy brak takiej powłoki sprawi, ze po jakimś czasie będzie nam dmuchało brzydkim zapachem z rekuperacji? Czy ktoś może polecić doświadczonego projektanta rekuperacji? Tak żeby zrobił nam projekt, a my sami wykonastwo?
  6. Witam, poszukuje projektanta, który zrobi mi projekt elewacji. Dom parterowy, z płaskim dachem, nowoczesny w formie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...