Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

simon_141

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez simon_141

  1. Takie wyliczenia jak u z33 cieszą oko. U mnie plan zakłada 35 cm w ścianę (15 zew/15 w konstrukcję/5 w pustkę instalacyjną) i w sufit 35 cm. Ogrzewanie g11, konwekcyjne atlanticami, do tego jeden split, i piec akumulacyjny szamotowy na bazie pieca rakietowego i też nie przewiduję wyższych kosztów na CO niż w przedziale 1.5-2.0 tys za sezon. Przeanalizowałem koszty inwestycyjne wszelakich rozwiązań i pompy ciepła oczywiście są wydajne, jednak biorąc pod uwagę koszt instalacji i okres zwrotu już tak kolorowo nie ma. Zużycie energii w sensie COP ma na takim poziomie jak klimatyzacja typu split, która jest wielokrotnie tańsza. Z rekuperacją jest podobnie, rzekomy 80% zwrot energii, ale liczony z 15 do 20 % strat ciepła wentylacją co w przybliżeniu daje, a niech będzie nawet 400/500 zł rocznie. To przy inwestycji rzędu 10-15 tys praktycznie nigdy się nie zwróci, ale marketing ma naprawdę doby. Oczywiście pomijam kwestie świeżego powietrza itd. Pozdrawiam.
  2. Czy te 600 zł to koszt samego ogrzewania czy razem z ogrzaniem CWU, światła itd? Oprócz tego ile użyłeś drewna od - do momentu kiedy Ci brakło? I na koniec, gdy przestajesz ogrzewać jak szybko spada temperatura w ciągu dnia/doby? Pozdrawiam.
  3. Hey Enedue. Na wet nie wiesz jak się cieszę, że tak szybko odpisałaś. U mnie budynek będzie miał wymiary liczone po zewnątrz to 10,20 m x 11,45 oczywiście tylko parter i zastanawiam się czy podzielenie na pół odcinka 10,20 wystarczy czy jednak na tym dystansie nie powinno być dwóch rzędów podpór, tak po ok 30%. Podpory co 2 metry ze słupów betonowych o średnicy np. 20 cm. Na słupach dlatego by była możliwość "swobodnego przechodzenia w przestrzeni pod podłogą w razie W. Wysokość wód gruntowych do tej pory, tj; od 3 lat nie byłą wyżej niż 1 metr poniżej powierzchni. Zresztą, teren jest meliorowany, który świetnie działa. Fundament planuję zakończyć na wysokości 25-30 cm powyżej poziomu 0. Plus oczywiście grubość podłogi drewnianej, czyli parter na wysokości ok 0,5 m nad, a przestrzeń pod posadzką zostawić na ok 60 cm. Piszę o tym, ponieważ projektant, w w zasadzie asystent(ka) projektanta, która się tym zajmuje o ile ma pojęcie na temat budownictwa szkieletowego ścian, to podłogi zawsze robiła betonowe i po prostu wolę dopytać. Nie łatwo znaleźć info na ten temat. Kolejna rzecz to jakiej grubości położyli u Ciebie płyty osb na dole i czy to były płyty na pióro wpust, a jeśli nie to czy przerwy pomiędzy nimi wypełniali czymś czy może kładli pod płytę paroizolację, jakieś taśmy z filcu itp.? Nie było to widoczne na Twoich zdjęciach, a jest to dość kluczowy fragment prac. Co do rekuperacji to na początek mooooże rozprowadzę kanały, ale nie nastawiam się. Dom bezpośrednio przy lesie, nie chcę się odgradzać od zapachów natury. To też spory wydatek, a budżet skromny. Co prawda jako główne, podane ogrzewanie będzie prąd - klima + konwektory, nie mniej będzie też piec szamotowy typu Batch - Box, który posiada ogromną sprawność spalania, kumulacji ciepła i kwestie ogrzewania powinien załatwić bez problemu przy nie wielkich ilościach, suchego opału. Oczywiście w teorii . Tak jak Ty cenisz prostotę, a przy tym funkcjonalność, tak ja do tego jeszcze dorzucam im mniej uzależnień od techniki domowej tym lepiej. Co oczywiście nie znaczy, że jestem za wycinaniem trawy sierpem czy urządzania prania w sąsiedniej rzeczce Pozdrawiam.
  4. Cześć Enedue. Mam cichą nadzieję, że jeszcze tu zaglądasz. Przeczytałem cały Twój dziennik z uwagą i super opisujesz sytuacje, z którymi się mierzyłaś, a historia z wycieczki do chin to dosłownie widziałem wyraz oczu mojej żony na Twoim miejscu - uśmiałem się do łez. Ze względu na fakt, że z żoną jesteśmy na etapie projektu swojego gniazdka (indywidualny parterowy, trwa już to od stycznia) też w technologi szkieletowej. Projekt prawie gotowy, ale zastanawiam się czy nie zmienić podłogi na gruncie na takie rozwiązanie jakie jest w Waszym domku. Wydaje się być szybsze, czy tańsze nie wiem, ale na pewno cieplejsze i na dodatek pozostaje dodatkowa przestrzeń około pół metra na ala piwniczkę, ponieważ natrafiłem na Twój dziennik i mam kilka pytań; 1. Jak się sprawdza podłoga w sensie akustyki,włączona pralka, chodzenie, bieganie np; bawiących się dzieci, czy skrzypi, czy się ugina? 2. Czy konstrukcja podłogi parteru spoczywa tylko po obrysie budynku, czy jest podpierana punktowo w kilku miejscach? 3. Jak po kolejnym sezonie grzewczym (2017/2018) wyszła kwestia kosztów za ogrzewanie. 4. Czy rekuperacja jest cicha i w ogóle warta zachodu? Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...