Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ayana79

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

ayana79's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dzięki za poradę. Faset to takie obła warstwa dookoła łączenia komina i pokrywy? Poczekam na kilka dni względnej pogody i jeszcze jesienią spróbuję rozkopać.
  2. Dzień dobry, od 2 lat zmagam się z problemem nieszczelnego szamba. Z uwagi na niewielką powierzchnię działki nie miałam zbyt wielkiego pola manewru, jeśli chodzi o umiejscowienie szamba - niestety leży na drodze dużego cieku wodnego. Ostatnia wiosna i lato były bardzo mokre, stąd wilgotność gruntów jeszcze wzrosła. Doszło do tego, że przy wrześniowych ulewach szambo musiałam opróżniać po zaledwie 4 dniach (z 10 kubików 9 to była woda, która naciekła z gruntu). Metodą nasłuchową udało mi się stwierdzić, że najprawdopodobniej duża nieszczelność występuje na łączeniu komina szamba i jego pokrywy. Wprawdzie 3 lata temu, podczas montażu, miejsce połączenia było smarowane dysperbitem, ale wygląda na to, że uległo rozszczelnieniu. Dlaczego sądzę, że nieszczelność występuje (tylko) tam? Otóż podczas wspomnianych deszczowych dni nasłuchiwałam dźwięków z otwartego szamba. Słychać było bardzo głośno spadającą z góry na lustro szamba wodę. Gdyby nieszczelność była na łączeniu komory z pokrywą, dźwięk byłby inny. Przy nieszczelności od spodu również. Dlatego mam zamiar spróbować uszczelnić połączenie komina i pokrywy. Fizycznie chyba podołam Komin ma ok. 70 cm wysokości, wystarczy okopać go dookoła. Mam jedynie wątpliwości co do mojej technicznej wiedzy, dlatego chciałam się poradzić specjalistów Czego użyć do uszczelnienia? - obsypać miejsce łączenia szybkowiążącym cementem z domieszką plastyfikatora? - owinąć miejsce łączenia taśmą bentonitową? - użyć specjalistycznego uszczelniacza dekarskiego (a na niego taśma lub cement)? - zastosować folię? jeśli tak, to jaką? komin owinąć czymś w stylu scala plastic z castoramy, a na to kubełkową folię izolacyjną? czy może folia scala na komin, dookoła cement z plastyfikatorem, a tam, gdzie kończy się dołek dookoła komina dać folię kubełkową? I wtedy zasypać ziemią między izolację komina a folię kubełkową? Z góry dziękuję za sugestie.
  3. Dodaję kolejne zdjęcia: Z góry dzięki za podpowiedzi.
  4. Witam, posiadam w domu instalację De Dietrich. Piec to bodaj model MCR 3 24/28 dwufunkcyjny. Jakoś przez ponad 2 lata nikt nie zwracał uwagi na poziom wody. Było raczej ok. Wczoraj przy odpowietrzaniu grzejnika drabinkowego na piętrze zauważyliśmy, że praktycznie nie wypłynęła woda, uszło tylko sporo powietrza. Po sprawdzeniu wskaźnika okazało się, że ciśnienie spadło poniżej 1 bara: Obejrzeliśmy całość instalacji i nie widzimy, który zawór miałby odpowiadać za napełnienie/uzupełnienie instalacji. Wszystkie zawory wyglądają na otwarte, a domyślamy się, że ten, którym ewentualnie uzupełnia się poziom wody w grzejnikach, powinien być w chwili obecnej zamknięty.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...