Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wojtek1910

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

O wojtek1910

  • Urodziny 01.01.1989

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Radom
  • Kod pocztowy
    26-600
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

wojtek1910's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Dzięki za rady! Teraz trzeba czekać na trochę wolnego i do roboty
  2. Szwagier... hmmmm ... zależy po jakim paliwie ale ogólnie dobry chłopak. Tylko tej długości się obawiałem ale skoro to nie jest problem po dobrej izolacji może będzie jakoś hulało. Kratki w "okapie" musza być dużo niżej niż wyjście rur dpg ?
  3. Myślałem o prostokątnych kanałach 200x90 mm. Tak myślałem że dedykowane pod rury rękawy nie sprostają zadaniu na nieogrzewanej klatce.Wełna to chyba dobry pomysł. Kominek jest zbudowany tak że dołem wpada powietrze z pomieszczenia w którym się znajduje myślałem że to wystarczy jutro wrzucę zdjęcie. Tylko czy przy takiej długości kanału temperatura powietrza na wylocie będzie w stanie ogrzać tak odległe pomieszczenia. ??? Dodam że kominek jest na 140 m2. wiec zapas spory i jak dobrze się w nim napali to jest prawdziwa sauna ( w jednym pomieszczeniu:bash:) P.s nie takie rzeczy ze szwagrem się robiło
  4. Dzień Dobry. Mam pytanie odnośnie dystrybucji ciepła w istniejącym już kominku. Poniżej zamieszczam uproszczony schemat rozmieszczenia pomieszczeń odległość między kratkami wylotowymi a kominkiem to tak jak na rysunku około 8m kanału. Chciałbym rozprowadzić ciepło do 2 pomieszczeń tak jak na rysunku. Klatka schodowa na rys nr 1 prowadząca na poddasze jest nie ogrzewana tak jak całe poddasze Czy można puścić te kanały grawitacyjnie ??? czy konieczna jest pompa. Jaki przekrój przewodu ??? Jaka izolacja szczególnie ta na nieogrzewanej klatce ???
  5. Nie przemawiają do mnie piece z podajnikiem. Widzę że ciekawy ten kocioł ale zostanę przy tym mtm. Myślałem o zgazowującym drewno ale koszty + uzaleznienie od jednego rodzaju paliwa mnie zniechęciły
  6. Oto linki do ciepło właściwe stąd też 18 kw to był to pierwszy wybór http://cieplowlasciwie.pl/wynik/20nb Widziałem ten temat ale nie przewertowałem go jeszcze całego. To jak z tym buforem ciepła ????? Konieczny ? czy po prostu uwzględnić go przy wymianie pieca i ewentualnie zainstalować w następnym sezonie. Instalacja jest dość duża nie cieknie.
  7. niższy nominał to 12-14kW będzie ok ? Czy już ten 8-10kW w zupełności to ogarnie ? wystarczy zmienić piec a instalacja bez zmian z pompką ?
  8. Dzień Dobry wszystkim użytkownikom tego forum. Mam problem. Naczytałem się strony czyste ogrzewanie i mam mętlik w głowie. DOM Odziedziczyłem dom po rodzicach z 90lat 140m2 powierzchni grzewczej + baaardzo wysoki strych 70m2 z nieocieplonym dachem. Strop od strychu ocieplony styropianem 8cm w dodatku okna stare drewniane szyba podwójna. Dom wykonany z cegły białej dziurawki grube ściany 60 cm z dylatacją. Straty ciepła sa duze. jak się odkuje finansowo wymienie okna oceiple dach itd. po kolei. INSTALACJA Piec krzaczek chyba 11KW z dmuchawa spalanie górno-dolne - nieszczelny jego sprawność o d#!pe potłuc nie chce go używać! chce się go pozbyć. Instalacja CO na grubych rurach grawitacyjna przerobiona na pompkę, robiona z początkiem lat 90 początkowo kaloryfery były żeliwne teraz są aluminiowe. Problem jest taki że piec wymaga ciągłej obsługi nie mozna go spuścić z oka. Zarzucić za dużo nie mozna i za mało tez nie przez co w domu jest zimno bo nie mam stałego niewolnika wybierajacego co chwila popiół i dokładającego węgla. Napale o godz 16-18 "ciepło" robi się po 2 godzinach. Wstaje rano jest zimno. Wracam z pracy koło godz 15-17 przy -11 na zewnątrz w domu mam około 12 stopni więc dość chłodno. Idzie około 6 ton węgla/sezon i jest zimno i bezustannie trzeba walczyć z krzaczkiem PROBLEMY Chce zakupić piec dolniak MPM DS o mocy 18 kw i palić bardziej drewnem niż węglem(węgiel przy niższych temperaturach) mam dostęp do taniego drewna. Czy takie rozwiązanie zda egzamin bez większej ingerencji w instalacje CO ? Czy 18 kw to odpowiednia moc ? jeśli ocieplę dom i wymienię okna i moc okaże za duża to bufor ciepła załatwi sprawę ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...