Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

artikf

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

O artikf

  • Urodziny 17.11.1981

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    czekam na malowanie
  • imię i nazwisko
    Artur

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wola
  • Kod pocztowy
    08-550
  • Województwo
    lubelskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

artikf's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witaj masz do wyboru możliwości palenia w tym piecu. 1. Ekogroszek z automatu 2. drewno lub węgiel w górnym ruszcie bez automatu 3. automat ekogroszek + górny dodatkowy ruszt. no i jeszcze jedna którą czasem ja stosuję, mianowicie w trybie wygaszonym palę drewnem regulując dopływem powietrza (klapką na dole) moc. Sterownik załącza mi tylko pompki, bez wiatru i można spokojnie przepalać sobie co jakiś czas. Jest to tez dobre by przeczyścić piec takim swobodnym paleniem. Jeśli chcesz palić samym drzewem, lub tylko z rusztu górnego, po prostu w menu wybierasz sobie (Podajnik w trybie auto - wyłączony ). Nie wiem jak u Ciebie, ja używam ustawień (rodzaj paliwa gruba) przy paleniu drewnem i jest OK.
  2. Witam Małe moje podsumowanie po prawie roku użytkowania. Aktualnie spalanie mam na poziomie ok 10-12 kg na dobę. Zadane temp. CO 60'C Podłoga min 25'C max 30'C CWU - 55'C + 1x w tyg dezynfekcja (70'C) ustawienie Granulacja drobna małe zmiany są w tych ustawieniach, ale jeszcze je dopieszczam głównie bawiłem się czasem podawania, i czasem przerwy. Staram się to ustawić tak, by piec nie wchodził w tryb nadzoru. Sezon od 28 grudnia 2016 do kwietnia zamknąłem dużym zaskoczeniem. Jak wspomniałem wcześniej, nie zależało mi na oszczędnym paleniu lecz na dobrym wysuszeniu domu. Miałem zrobione wszystko do stanu zamkniętego. Od lutego trwały prace wykończeniowe (łazienki) później reszta związana ze ścianami, dekoracjami itp. Jak tylko było słońce i mroźny dzień, starałem się otwierać okna i wilgoć zmniejszać jak tylko to możliwe. Trochę większe wygrzewanie stosowałem, jak zaczęło się z podłogami. Wilgotność posadzek była nieodpowiednia, wiec tu weszła tabela wygrzewania podłóg. W ok końca marca udało się położyć wszystko. ale i tak wprowadziliśmy się dopiero w czerwcu, (pan od schodów tak nasz przeciągnął że o mało co nie skończyło się zerwaniem umowy). Sumując mój wywód... Spaliłem 3T ekogroszku (bartex rubin) i ok 7-8 m3 drzewa. Jeśli ma ktoś z Was jakieś ciekawsze ustawienia chętnie podejrzę. Jeśli ktoś z Was chce moje, nie ma problemu napiszę konkretnie jakie mam. P.S. Koniecznie doszczelnijcie EKOENERGIĘ. To naprawdę pomaga !
  3. No właśnie taką tez i ja mam dołączoną do tego sterownika, o funkcji PiD jest tylko w menu ze można ją włączyć. Dziś poustawiałem sobie tylko troszkę mocniejszy o 3% przedmuch by sadza nie osiadała za bardzo na piecu. Kolor w palenisku jest pomaranczowo-niebieski wiec jest to ok. zadane 55 na piecu i tak w sumie spokojnie pracuje Z racji tego ze mieszkanie jest od 7 dni ogrzewane (nowy budynek) nie liczę na razie na oszczędności, chodzi mi o dobre wysuszenie. W domu temp na parterze 22'C a na górze 24'C. Od godz 8 do 12-14 okna na poddaszu uchylone ok 15% bo wilgoć musi jakoś wyparować Dom porotherm 24 + 15cm styropian szary, Strop pełny lany ocieplony pianą komórkowo-zamkniętą. Jak na razie zużycie to ok 30kg/24h groszek 0,5-25. Jak coś się poprawi - to dam znać. Ale za wcześnie jak na razie na zabawy i testy, Najważniejsze dla mnie jest dosuszenie. Dziękuję za podpowiedź.
  4. Dzięki kawon za info. Niestety nie mam w pozycji menu instalatora takich ustawień współczynnik nadmuchu współczynnik podawania ale jest za to korekta wentylatora i czasem tu dodaje lub odejmuje "wiatry" Moje menu wygląda tak: regulator pokojowy moduł ethernet moduł GSM zawór wbudowany zawór pierwszy zawór drugi temp. załączenia pomp histereza CWU pompa dodatkowa 1 pompa dodatkowa 2 kalibracja poziomu zasobnika ustawienia zegara ustawienia daty Tryb nadzoru antystop pomp czułość impulsatora Wybór PID jezyk, ect... ale w menu TRYB NADZORU czas podawania przerwa podawania czas pracy wentylatora czas przerwy went... siła nadmuchu Trochę więcej jest ustawień w Menu serwis można zmienić w każdym typie opału parametry ale tego jak na razie nie ruszam.
  5. Witam Mam do Was ogromną prośbę Jak dokładnie ustawić sterownik ST-480 z PID-em. Mieszkanie nowe, piec postawiony od tygodnia. Na chwilę obecną pracuje na ustawieniach fabrycznych. W jaki sposób mogę poustawiać czas pracy podajnika, przerwę oraz siłę nadmuchu. Czy jest to zarządzane tylko z ustawień Tryb nadzoru ? Albo może jakieś optymalne ustawienia od których można by zacząć ustawianie. W instrukcji sterownika nic nie jest opisane co do ustawień tego typu. Link do instrukcji tego sterownika Szukałem troszkę o tym ale większość opisuje sterownik dwustanowe. Dziękuje i pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...