Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Prosilence

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

O Prosilence

  • Urodziny 27.06.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Świdnica
  • Kod pocztowy
    58-100
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Prosilence's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Cześć Gruntowa pompa ciepłą 8,4kw, odwierty 2x80m, pompa obiegowa dolnego żródła WILO YONOS-PICO 25/1-8 (daje radę), ogrzewanie podłogowe 140m dwie kondygnacje. Na parterze 7 pętli o długościach 76,39,100,88,98,93,na piętrze 6 pętli o długościach 79,79,53,80,60,80. Pompa obiegowa Omega 2 25/60. Problem - na górze chłodniej jak na dole. Nie mogę wycisnąć z pompy obiegowej więcej jak 2l/min. Czy wymiana pompy obiegowej omega na wilo yonos pico 2.0 30/1-8 30/80? Czy nie ma takiej konieczności? Czy zmieniać przepływy na dolnej kondygnacji (tu jest czujnik temperatury w podłodze)na mniejsze i dać więcej na górę? Wydaje mi się ,że jak tak zrobię to pompa będzie chodzić trochę dłużej ale dogrzeje górę... Będę wdzięczny za pomoc.
  2. Hej Finalnie kupiłem hikvision DS-KIS702. Zależało mi na wyświetlaczu wewnątrz. Domofony bez wyświetlacza mnie nie interesowały. Zaletą jest to ,że ładnie to zepnę z monitoringiem. Minus, brak możliwości spięcia z home assistant, przynajmniej na tą chwilę.
  3. Cześć Chciałbym zakupić wideodomofon ip który będzie kompatybilny z google home. Tudzież z google assistant. Chodzi mi o sterowanie bramą przy użyciu asystenta. Nie mogę znaleźć nic konkretnego w sieci na ten temat. Czy ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?
  4. Hej. Mam taką zagwozdkę. Nad garażem mam taras. Przymierzam się teraz do wykończenia tego tarasu. Jeżeli chodzi o hydroizolację to tutaj wiem co i jak, ale mam kłopot z rozwiązaniem opierzenia. Na bocznych stronach muszę zrobić wiatrownice natomiast na końcu spadu pas nadrynnowy bo będzie rynna. Kłopotem jest to że na elewacji jest 20 cm styropianu. Rodzi się pytanie. Jak szerokie powinno być opierzenie. Moim zdaniem jakieś 30 cm, aby nie leżało na samym styropianie. Mam rację? Teraz kwestia mocowania. Będzie robiona wklejka opierzenia w hydroizolację. Ale czy to wystarczy , czy trzeba to jakoś zakołkować do betonu. Co z połączeniem na styropianie. Jak zamocować rynnę jak jest tak grubo styropianu. Czy ma ktoś doświadczenie i wie jak to rozwiązać? Będę wdzięczny za pomoc.
  5. Problem rozwiązany. Na produkcji źle poskładali bypass. Tzn był nie po tej stronie co trzeba. Już działa.
  6. Zmierzyłem temperaturę na anemostacie nawiewnym i ma się to nijak do tego co pokazuje sterownik. Na sterowniku 4stopnie a zmierzona temperatura 20 stopni. O co tu chodzi?
  7. No właśnie. To chyba nie jest normalne nawet jak regulacji nie było. Niby bypass wyłączony. Na tej stronie ze sterownika nie jest wizualizowana praca bypassu?
  8. Hej Zrobiłem tak jak pisałeś. Wszędzie jest fi 200. Od zewnątrz twarde spiro + wełna 5cm (puki co jeszcze nie przykleiłem), od wewnątrz jest sondotec. Reku odpaliłem ale puki co nie mam kodu serwisowego więc nic nie mogę ustawić. Nie mam też modułu CF. Kod zdobędę ale nie wiem jak zrównoważyć instalację. To się reguluje anemostatami? Puki co jak załączyłem to wynik jak na zdjęciu.. Raczej lipa w tej chwili..
  9. 3. Od strony zewnętrznej tzn do czerpania i wyrzutni? Spiro i wełna tzn. rura gola i sam ją ocieplałes? Jak grubo wełny? Od wewnętrznej tzn od reku do skrzynek rozdzielczych? Spiro na nawiewach czy wywiewach? Sondotec gdzie?
  10. Witam Jestem posiadaczem centrali Thessla Green airpack home 400h, model z tego roku. Centrala jeszcze nie podłączona. Ulokowałem ją na poddaszu w szczycie budynku, tam gdzie są wyprowadzone króćce ze skrzynek rozdzielaczy. Od rekuperatora do czerpni i wyrzutni będzie jakieś 2m rury i do skrzynek rozdzielczych jakieś 3,5m. Pytanie 1) Centrala ma króćce przyłączeniowe fi 200, skrzynki rozdzielcze mają fi 160. Czy powinienem przechodzić na średnicę rur 160? Czy trzymać się średnicy fi 200, a zredukować do samych skrzynek? 2) Czy od reku jechać średnicą 200 do czerpni i wyrzutni czy redukować na 160? 3) Jakich rur użyć? Czy na obu stronach jechać TERMOFLEXem z izolacją? Czy ocynkiem i izolować samemu? Czy jedna strona TERMOFLEX ,a druga ocynk? 4) Czy jak będzie TERMOFLEX to dawać tłumiki czy nie trzeba? Ogólnie jakich materiałów użyć? Dodam że poddasze w szczycie nie ogrzewane ale ciepło tam bo jest zapianowany dach do szczytu 20cm PUR, a strop nie jest izolowany więc ciepło idzie do góry.. Będę wdzięczny za rady.
  11. Zerknij ktoś czy jest ok?
  12. Hej Aby zobrazować jak to na teraz wygląda u mnie w domu załączam krótki opis i zdjęcia. Pomiary na pętlach robione po godzinie grzania. Pomiary temperatur pomieszczeń pod koniec grzania. T zewnętrzna = -1 T zadana podłogi = 27 T podłogi = 27 T zasilania = 33 T DZ zasilanie = 6,8 T DZ powrót = 3,8
  13. Co do przepływów. To nie jest tak że przy pompie ciepła przepływy powinny być większe niż przy innym źródle ciepła? Czy u ciebie występują takie różnice w długości pętli? Ogrzewanie chodzi od października. W maju była posadzka wygrzewania. Wylewka średnio około 7-8 cm. Miejscami może być nieco więcej.
  14. Raczej dobrze podłączone.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...