Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Prosilence

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Prosilence

  1. Cześć Gruntowa pompa ciepłą 8,4kw, odwierty 2x80m, pompa obiegowa dolnego żródła WILO YONOS-PICO 25/1-8 (daje radę), ogrzewanie podłogowe 140m dwie kondygnacje. Na parterze 7 pętli o długościach 76,39,100,88,98,93,na piętrze 6 pętli o długościach 79,79,53,80,60,80. Pompa obiegowa Omega 2 25/60. Problem - na górze chłodniej jak na dole. Nie mogę wycisnąć z pompy obiegowej więcej jak 2l/min. Czy wymiana pompy obiegowej omega na wilo yonos pico 2.0 30/1-8 30/80? Czy nie ma takiej konieczności? Czy zmieniać przepływy na dolnej kondygnacji (tu jest czujnik temperatury w podłodze)na mniejsze i dać więcej na górę? Wydaje mi się ,że jak tak zrobię to pompa będzie chodzić trochę dłużej ale dogrzeje górę... Będę wdzięczny za pomoc.
  2. Hej Finalnie kupiłem hikvision DS-KIS702. Zależało mi na wyświetlaczu wewnątrz. Domofony bez wyświetlacza mnie nie interesowały. Zaletą jest to ,że ładnie to zepnę z monitoringiem. Minus, brak możliwości spięcia z home assistant, przynajmniej na tą chwilę.
  3. Cześć Chciałbym zakupić wideodomofon ip który będzie kompatybilny z google home. Tudzież z google assistant. Chodzi mi o sterowanie bramą przy użyciu asystenta. Nie mogę znaleźć nic konkretnego w sieci na ten temat. Czy ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?
  4. Hej. Mam taką zagwozdkę. Nad garażem mam taras. Przymierzam się teraz do wykończenia tego tarasu. Jeżeli chodzi o hydroizolację to tutaj wiem co i jak, ale mam kłopot z rozwiązaniem opierzenia. Na bocznych stronach muszę zrobić wiatrownice natomiast na końcu spadu pas nadrynnowy bo będzie rynna. Kłopotem jest to że na elewacji jest 20 cm styropianu. Rodzi się pytanie. Jak szerokie powinno być opierzenie. Moim zdaniem jakieś 30 cm, aby nie leżało na samym styropianie. Mam rację? Teraz kwestia mocowania. Będzie robiona wklejka opierzenia w hydroizolację. Ale czy to wystarczy , czy trzeba to jakoś zakołkować do betonu. Co z połączeniem na styropianie. Jak zamocować rynnę jak jest tak grubo styropianu. Czy ma ktoś doświadczenie i wie jak to rozwiązać? Będę wdzięczny za pomoc.
  5. I to za takie siano że ho ho.
  6. Problem rozwiązany. Na produkcji źle poskładali bypass. Tzn był nie po tej stronie co trzeba. Już działa.
  7. Zmierzyłem temperaturę na anemostacie nawiewnym i ma się to nijak do tego co pokazuje sterownik. Na sterowniku 4stopnie a zmierzona temperatura 20 stopni. O co tu chodzi?
  8. No właśnie. To chyba nie jest normalne nawet jak regulacji nie było. Niby bypass wyłączony. Na tej stronie ze sterownika nie jest wizualizowana praca bypassu?
  9. Hej Zrobiłem tak jak pisałeś. Wszędzie jest fi 200. Od zewnątrz twarde spiro + wełna 5cm (puki co jeszcze nie przykleiłem), od wewnątrz jest sondotec. Reku odpaliłem ale puki co nie mam kodu serwisowego więc nic nie mogę ustawić. Nie mam też modułu CF. Kod zdobędę ale nie wiem jak zrównoważyć instalację. To się reguluje anemostatami? Puki co jak załączyłem to wynik jak na zdjęciu.. Raczej lipa w tej chwili..
  10. 3. Od strony zewnętrznej tzn do czerpania i wyrzutni? Spiro i wełna tzn. rura gola i sam ją ocieplałes? Jak grubo wełny? Od wewnętrznej tzn od reku do skrzynek rozdzielczych? Spiro na nawiewach czy wywiewach? Sondotec gdzie?
  11. Witam Jestem posiadaczem centrali Thessla Green airpack home 400h, model z tego roku. Centrala jeszcze nie podłączona. Ulokowałem ją na poddaszu w szczycie budynku, tam gdzie są wyprowadzone króćce ze skrzynek rozdzielaczy. Od rekuperatora do czerpni i wyrzutni będzie jakieś 2m rury i do skrzynek rozdzielczych jakieś 3,5m. Pytanie 1) Centrala ma króćce przyłączeniowe fi 200, skrzynki rozdzielcze mają fi 160. Czy powinienem przechodzić na średnicę rur 160? Czy trzymać się średnicy fi 200, a zredukować do samych skrzynek? 2) Czy od reku jechać średnicą 200 do czerpni i wyrzutni czy redukować na 160? 3) Jakich rur użyć? Czy na obu stronach jechać TERMOFLEXem z izolacją? Czy ocynkiem i izolować samemu? Czy jedna strona TERMOFLEX ,a druga ocynk? 4) Czy jak będzie TERMOFLEX to dawać tłumiki czy nie trzeba? Ogólnie jakich materiałów użyć? Dodam że poddasze w szczycie nie ogrzewane ale ciepło tam bo jest zapianowany dach do szczytu 20cm PUR, a strop nie jest izolowany więc ciepło idzie do góry.. Będę wdzięczny za rady.
  12. Zerknij ktoś czy jest ok?
  13. Hej Aby zobrazować jak to na teraz wygląda u mnie w domu załączam krótki opis i zdjęcia. Pomiary na pętlach robione po godzinie grzania. Pomiary temperatur pomieszczeń pod koniec grzania. T zewnętrzna = -1 T zadana podłogi = 27 T podłogi = 27 T zasilania = 33 T DZ zasilanie = 6,8 T DZ powrót = 3,8
  14. Co do przepływów. To nie jest tak że przy pompie ciepła przepływy powinny być większe niż przy innym źródle ciepła? Czy u ciebie występują takie różnice w długości pętli? Ogrzewanie chodzi od października. W maju była posadzka wygrzewania. Wylewka średnio około 7-8 cm. Miejscami może być nieco więcej.
  15. Raczej dobrze podłączone.
  16. Dzięki za odpowiedź. Nie stawiał bym na zasilanie do rozdzielaczy, tu jest poprowadzona rura fi 28 do obu sekcji.
  17. Witam Pewnie wiele tego na forum ,ale nie sposób wszystko przeczytać i odnaleźć się w tym wszystkim. Chodzi o ogrzewanie podłogowe. Dom 145m, na całości podłogówka zasilana pompą ciepła i jedną pompą Omega 2 25/60 jako obiegówka . Dwa rozdzielacze Keller ,po jednym na kondygnację. Na rozdzielaczach rotametry ze skalą 0.6 - 2.4l/m. Większość układana w ślimaka. Na parterze 7 pętli o długościach 76,39,100,88,98,93 Na piętrze 6 pętli o długościach 79,79,53,80,60,80 Generalnie w domu jest ciepło ale wydaje mi się ,że nie do końca jest ok bo woda na powrotach ogrzewania jest raczej chłodna, tylko na krótkich pętlach czuć ciepło. Podłoga wydaje się być nie równo rozgrzana na dużych pętlach (bardziej ciepła w środku ,im bliżej ścian tym chłodniejsza). No i najważniejsze to to ,że nie mogę ustawić przepływów lepiej niż 2l/min. Pytanie. Czy ta pompa obiegowa to za mało na taki układ? Czy powinienem dać po jednej na kondygnację? (to by może rozwiązało problem przepływów i zimnych powrotów) Czy rozdzielacze z rotametrami 0,6 - 2,4l/m są dobre do takiego układu? Czy nie powinien być większy zakres regulacji przy pętlach około 100m? Proszę o poradę. Będę wdzięczny.
  18. Prosilence

    Panasonic Aquarea

    Witam Na początku powiem ,że czytałem część tego wątku ,ale jest on tak rozległy, że konkretną odpowiedź ciężko uzyskać. Planuję budowę domu Domidea 60g, ze względu na brak gazu chcę podłączyć pompę ciepła. Skłaniałem się raczej w kierunku pompy z kolektorem pionowym, ale przerażają mnie te odwierty, pozwolenia , a przede wszystkim koszt, który raczej do małych nie należy. Natknąłem się na to forum i moją uwagę przykuł wątek pompy panasonic aquarea. Zwracam się do was jako do użytkowników ponieważ przechodziliście już temat całego procesu stąd wasza wiedza jest duża. Dla mnie ważniejsza na ty etapie niż wiedza osób które sprzedają pompy , ponieważ jak wiadomo sprzedający sprzeda każdy kit ,żeby sprzedać coś... Prosił bym o opinię na temat doboru pompy i osprzętu do parametrów domu. Dom parter - 66,03m2 poddasze - 65,21m2 po podłodz garaż i kotłownia - 26,76m2 pow netto - 140,41m2 Ściany z ceramiki 25cm plus 20cm styropianu białego (styropian prawdopodobnie zmniejszę do 15cm ale grafitowego frezowanego). Okna 3 szybowe u=0,9. Dach 147m2 ocieplany pianą PUR gr 20cm. Ocieplenie podłogi na gruncie styropian 15cm.Beton 8cm Ocieplenie stropu garażu styropian 20cm. Strop pomiędzy piętrami styropian 5cm Ocieplenie fundamentów styropian 12cm Rekuperacja Aeris Next 350 Standard TR 13 punktów wentylacyjnych + kanały czerpni i wyrzutni Ogrzewanie podłogowe na całości + kilka pętli w garażu, jedna ew. dwie drabinki w łazienkach. Charakterystyka energetyczna liczona przy kotle gazowym bez rekuperatora i pompy ciepła pow ogrzewana 140,041 m2 EU=82,02kWh/m2 rok EK=87,65 EP=101,33 Zapotrzebowanie na EP ogrzewania i wentylacji - 9852,43kWh/rok Zapotrzebowanie EP ciepła woda - 4374,84kWh/rok Mieszkać będą 4 osoby. Alteranatywne ogrzewanie kominek. Jestem zielony więc nie mam pojęcia co i jak. Bardzo proszę o pomoc w doborze pompy z osprzętem , ew. opinie czy takie parametry i rozwiązania są ok. Może jakieś szacunkowe koszty instalacji i przyszłej eksploatacji. Będę wdzięczny za wszelaką pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...