Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

AnnaO87

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

O AnnaO87

  • Urodziny 08.07.1987

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    wybierania planu

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Kraków
  • Kod pocztowy
    31-231
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

AnnaO87's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. jeśli chodzi o elektryczną podłogówkę to masz do wyboru ogrzewanie bezpośrednie albo akumulacyjne, polecałabym ci to drugie, bo można grzać II taryfą. W pierwszym i drugim przypadku dokupujesz regulator programowalny, wybierasz sobie dowolne konfiguracje kiedy ma grzać i ile, wedle uznania. Sa aplikacje na telefon, które ułatwiają regulowanie temperaturą (np e-thermostat). XXI wiek pełną gębą
  2. Zgadzam się. Na Twoim miejscu nie brałabym pod uwagę gazu. Tylko od razu szła w ogrzewanie elektryczne. Z resztą jak przez te dwa lata będziesz korzystać z np z pieca akumulacyjnego w II taryfie to sam zobaczysz, ze nie taki diabeł straszny... A jednorazowy koszt takiego pieca np dimplex to koszt srednio 2k pln. Jeszcze jak dobrze ocieplisz dom to już w ogóle rachunki będą śmiesznie niskie. Z resztą - podłogówkę bedziesz miał i tak elektryczną z tego co doczytałam...?
  3. Ja bym nie ufała nieznanym, chińskimi producentom. Najlepszą opcją dla Ciebie wydaje się PC DHW 300D+ z wężownicą. Dla 5 osób pojemność mniejsza poniżej 200 litrów może być niewystarczająca, DHW 300D+ ma coś koło 300l Pc nie jest tania wiec nie dziwie się, że szukasz najkorzystniejszej cenowo oferty ale nieraz bywa tak, ze skąpy traci dwa razy i lepiej zapłacić na 'dzien dobry' +1kPLN i zaoszczędzić na naprawach...
  4. ? Na ogrzewaniu podłogowym (wolnym czy elektrycznym) można zamontować każdy rodzaj podłóg, wykładzinę również. Wystarczy dobrać odpowiednią wykładzinę, która nadaje się na podłogówkę. Ale o tym producent na pewno poinformuje w opisie produktu. Podkład, który się NIE nada to posadzka anhydrytowa. Za to im gęstsza struktura jastrychu tym lepsza przewodność cieplna. Jeśli podkład się kruszy, pyli sie i jest ogólnie słaby to stracisz mnóstwo kasy bo straty ciepła będą ogromne.
  5. Już pisałam o tym w innym wątku - ogrzewanie podłogi drewnianej sprawdza się, gdy podłogówka jest dodatkowym źródłem ciepła tj. oprócz niej jest w pomieszczeniu grzejnik jako podstawowe źródło grzania. I tak naprawdę to połączenie jest jednym z lepszych rozwiązań grzewczych, wiele osób które zamontowało tylko grzejniki albo tylko podłogówkę żałuje, że nie zastosowało tej kombinacji. Twoje drewno jest dość gęste, więc w przypadku np. elektrycznej podłogówki graniczna wartość mocy dla tego surowca jakieś 60W/m2 (dość sporo), niemniej jednak temperatura przy podłodze osiągnie wartość max. 22-24 stopnie, więc samodzielnie pomieszczenia nie ogrzeje do komfortowej temperatury.
  6. Ładny rachunek. Może to przekona niedowiarków, że elektryczne ogrzewanie nie jest jakoś kosmicznie drogie.
  7. Ale są przecież dwa czujniki? Ten od temperatury powietrza jest wyznacznikiem. Chyba, że masz na myśli samą obsuwę czasową. no to tak, zgadzam się. Ale tak się dzieje w większości systemów grzewczych:)
  8. Przy drewnianej podłodze najbezpieczniej jest zrobić ogrzewanie podłogowe jako dodatkowe, nie samodzielne źródło ciepła. Są ograniczenia temperaturowe co do konkretnego gatunku drewna, ale generalnie temperatura pod podłogą drewnianą nie powinna przekraczać 27 stopni.
  9. piotrek0m, dzięki za odpowiedź. Ja słyszałam trochę inną opinię od znajomych, którzy mają taką instalację założoną u siebie. Że jest to fajna sprawa, bardzo wygodna - dlatego zaczęłam się interesować tym dla siebie. Na zużycie prądu nie narzekali, bo mieli zamontowane automatyczne sterowniki. Ale zużycie pewnie też zależy od powierzchni ogrzewanej, ile czasu przeciwoblodzeniówka była używana w ciągu roku itd... Ale to tylko jedna opinia, chciałam poznać inne:) Nie wiesz może, jakie firmy zakładały tam przeciwoblodzeniówkę?
  10. Dużo zależy też od samego pieca, ale myślę, że takie rachunki są jak najbardziej realne. Potrzeba nieco więcej informacji. Rozumiem, że są 3 piece? Jaką mają moc? Statyczne? Dynamiczne? Te drugie są trochę tańsze w użytkowaniu.
  11. Witam:) Czy jest tu ktoś, kto ma zrobioną instalację przeciwoblodzeniową przed domem? Proszę o podzielenie się swoją opinią, jak się sprawuje, czy się opłaca? ew. kto wam taką instalację zakładał. Pozdrawiam
  12. ja bym dołożyła jeszcze kilka przegródek z dykty i zrobiła z tego stojak np na kosmetyki:)
  13. Witaj, na jaką metodę ogrzewania się zdecydowałeś? też zastanawiałam się nad pompą ciepła ale powietrzną, czy o taką Ci chodziło? A jeśli chodzi o ogrzewanie podłogowe to pewnie na to się zdecyduję, ale na to elektryczne - wydaje mi się nieco bezpieczniejsze niż wodna podłogówka. Może ktoś z tu obecnych ogrzewa tak swój dom? Liczę na jakiekolwiek opinie:)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...