Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Aryan

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Kraków
  • Kod pocztowy
    32-089
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Aryan's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. kotlownia jest w piwnicy, ktora jest nieogrzewana. Czyli stary zasobnik 100l spokojnie do wywalenia w tym wypadku, pytanie czy jesli cwu jest grzane 24h to czy piec nie zuzyje mniej energi na podgrzewanie niz w przypadku kiedy w godzinach 23-7 nie grzalby cwu i o 7 musialby podgrzac zasobnik ?
  2. Witam. Mam drobny problem, od kilku dni mam w domu zainstalowany nowy piec vitodens 100w 1funkc. 19kw. Mam dwa zasobniki 100l polaczone ze soba. Mialem stary i do niego dokupiony nowy 100l ktory dostarcza do starego juz ciepla wode.Problem polega na tym ze dzienne spalanie gazu na samo cwu wynosi kolo 3,5/4 m3. W domu dwie dorosle osoby + małe dziecko. Razem z zona kapiemy sie pod prysznicem, dziecko w wannie wypelnionej w 1/3. Cyrkulacja wody jest wylaczona calkowicie. Temperaturya cwu na piecu ustawiona na 50/51*C. Czy sa mozliwe az tak duze straty cieplne w starym zasobniku ze mam az tak duze spalanie ? Rozumiem ze bez jakichs ustawien piec grzeje wode w zasobniku 24h na dobe ? czy jest mozliwosc jakeigos czasowego ustawienia grzania cwu ? ps. nie wiem czy to w czyms pomoze ale dodaje pogladowe zdjecia mojej instalacji.
  3. Aryan

    Problem z drewnem

    Witam. Mam pytanie odnosnie drewna opalowego do kominku. Mam drewno sezonowane ponad rok (buk), wydaje sie ze wszystko powinno byc ok. Zakupilem niedawno wilgotnosciomierz brennenstuhl zeby miec dokladny obraz stanu drewna. Zdaje sobie sprawe ze pomiar ma jakis zakres bledu, jednak niezaleznie od tego ktora polane sprawdzam zakres wilgotnosci wacha sie miedzy 15% a 18%, co jest rownoznaczne z tym ze drewno powinno byc wystarczajaco suche. Jednak kiedy pale nim w kominku po okolo 2/3min drewno zaczyna doslownie skwierczec, a bo bokach danych kawalkow tak jakby zaczynala sie skraplac woda. Czy jest to normalny proces przy spalaniu sie drewna, bo chcac nie chcac kazda polana drewna ma w sobie mniejsza lub wieksza zawartosc wody, czy po prostu drewno nie jest wystarczajaco suche ? dziekuje z gory za pomoc
  4. Panowie potrzebuje ostatecznej podpowiedzi. Oglądałem duza ilosc kosiarek i pozostal mi wybor pomiedzy honda hrx 537 a vikingiem mb 655? co mozecie powiedziec ? ceny nie robia mi duzej roznicy. Viking daje 3letnia gwarancje a honda 2letnia. Teren okolo 30/40 arow dosyc nierowny i z lekkimi pochylosciami.
  5. witam Jestem w trakcie pierwszej mojej zimy na kotle weglowym. Nigdy wczesniej nie palilem w domu kotlem weglowym. Na wyposazeniu w domu do ktorego sie wprowadzilem jest piec z 2011r Sas Mi 23kw. Jest to piec na mial weglowy gornego spalania. Poki co pale weglem, proboje rozne odmiany i kalorycznosc. Aktualnie pale orzechem (tym wiekszym) kalorycznosc kolo 28-30. Zasypuje go praktycznie do pelna czyli +/- 70kg. Pali sie okolo 60h. Powierzchnia ogrzewanego domu okolo 180/190m. temperatura 21/22 * w dzien i 19/20 w nocy. Ogrzewana rowniez jest wody w zasobniku 120l. Podlogowka w lazienkach +/- 10/15m2. Mam pytanie czy takie zuzycie wegla jest normalnym zuzyciem ? zastanawiam sie na proba paleniem mialem bo ten piec jest do tego przeznaczony jakby nie patrzec. piec jest wyposazony w sterownik z dmuchawa i sam sobie steruje wszystkim. temp zadana mam 55/60* w zaleznosci od pogody na zewnatrz. temp co okolo 50*. Pytanie jak optymalnie ustawic zalaczanie pomp? czy przy miale rowniez zasypywac do pelna ? do pelna czyli do gornych drzwiczek czy ile wlezie? zawsze zasypywac do pelna czy moze w zaleznosci od pogody sypac inaczej? Jeszcze mam pytanie odnosnie grzejnikow w pokojach. Sa wyposazone w termostaty. Mam pytanie czy jak odkrece grzejniki mocniej to wtedy tez bedzie szybciej sie spalac wegiel czy jak to wyglada? bo na chlopski rozum to w piecu tak czy siak temp bedzie przez caly czas praktycznie taka sama to nie robi to roznicy czy wiecej wody trafia do kaloryferow czy mniej? Dla was to moze glupie pytania ale mam 24 lata i tak jak pisze dopiero zaczynam przygode z kotlami, a gdzie mam sie dowiedziec czegos na ich temat jak nie na forum gdzie pelno doswiadczonych palaczy. A co odnosnie opalu? czy w piecu ktory jest przystosowany do spalania mialu o nie wysokiej kalorycznosci jest sens palenie wysokokalorycznego wegla czy moze lepiej tez palic wegiel o nizszej kalorycznosci? Dodam tylko ze pale od gory caly czas. Cos czytalem o powietrzu wtornym ze to wazne przy paleniu od gory? czy jesli mam dmuchawe to wtedy mnie to kompletnie nie interesuje? tak jak pisalem zasypalem weglem kolo 70g i pociagnelo kolo 60h i zastanawiam sie czy to w miare optymalne spalanie czy moze za duze. bede wdzieczny za porady. pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...