Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Manowar

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Manowar

  1. Rozumiem. Czy w takim razie zda egzamin styropian w dwóch warstwach na zakładkę, jeśli będzie położony luzem i tylko dociśnięty czymś od góry? To będzie duży problem jeśli miejscami nie będzie przylegał dokładnie do podłoża?
  2. Chodzi o wilgoć? Dom jest stary, a strych przewiewny, jeśli ma to znaczenie.
  3. Witam. Chcę docieplić strop na nieogrzewanym poddaszu. Wybrałem wełnę, bo strop ma duże nierówności i styropian by nierówno przylegał. I teraz mam pytanie, czy zamiast dwóch warstw wełny mogę dać na pierwszą warstwę wełny warstwę styropianu? Chodzi o to, że trochę mi go zostało i zaoszczędziłbym trochę pieniędzy. Pozdrawiam.
  4. Podłączyłem wg instrukcji i wszystko działa. Instalator musiał coś kręcić. Pozdrawiam.
  5. Masz rację, po odłączeniu od pompy nie ma na tych stykach napięcia.
  6. Tak podłączał to instalator. W regulatorze po lewej to zasilanie z gniazdka, a po prawej wyjście na kocioł, na stykach COM i NO (tym dolnym) jest prąd, na górnym NO nie ma.
  7. No niestety nie widziałem jak to robił, powiedział że wywalało mu korki tak jakby na module kotła był inny prąd (jego słowa), i dlatego nie podłączył.
  8. Chyba, że mam w ogóle nie podłączać do zewnętrznego zasilania.
  9. Wiem gdzie podłączyć, ale nie wiem jak, tak jak pisałem wywalało korki.
  10. Witam Mój instalator nie podołał podłączeniu sterownika pokojowego (bezprzewodowy Auraton Libra) z modułem kotła (Kipi ecoMAX860P3-C), ponieważ robiło się spięcie i wywalało korki. Podłączył więc go na krótko do pompy. Chcąc to poprawić odnalazłem przyczynę - sterownik jest zasilany 230V, a moduł w kotle jest pod 12V. Da się to jakoś podłączyć, czy muszę kupić inny sterownik? Pozdrawiam.
  11. Manowar

    Woda w kanale

    Witam Mam w piwnicy garaż, a w garażu kanał. Dom z początku lat osiemdziesiątych. W kanale niestety stoi woda, szczególnie po deszczach, nie jest jej dużo. Nie mam możliwości wykonania żadnych wykopów w celu osuszenia fundamentów. Piwnica jest sucha, tylko w garażu przez ten kanał mam wilgoć, pojawia się grzyb. Tynk w kanale jest wilgotny i odpada. Wydaje mi się, że woda podsiąka nie ze ścian kanału, a z posadzki. Czy jest jakiś sposób na uszczelnienie kanału bez wielkiego remontu? Na przykład położenie jakiejś warstwy izolacyjnej? Kanał używam bardzo rzadko, nie jest mi zbyt potrzebny. Bardzo będę wdzięczny za porady.
  12. Witam Chcę tanim kosztem odmalować jedno z pomieszczeń piwnicy, gdzie wcześniej był trzymany węgiel. Ściany są z gołych pustaków i są bardzo brudne, nie jest to sadza lecz pył z węgla. Ponieważ zostało mi sporo wapna, chcę po prostu pomalować to wapnem. Ze ścian chcę zmieść, odkurzyć ten pył i czy dobrze myślę, żeby je zagruntować? Gruntu też mi dużo zostało i tak kombinuję, że co ma się zmarnować to może zwiąże resztki tego brudu na ścianach i wapno lepiej będzie się trzymać.
  13. Witam. Muszę pomalować i oczyścić z dwudziestoletniej rdzy ogrodzenie. Problem w tym, że jest ono wykonane z zespawanych płaskowników i okrągłych prętów żebrowanych, powyginanych w fikuśne kształty i wzory. W związku z tym nie da się w większość miejsc dotrzeć szczotką, a rdza jest bardzo duża, skrobanie jej po pracy jakimiś mini pilniczkami zajęłoby mi pewnie z dwa miesiące. Nie mogę też znaleźć nikogo, kto by się tego podjął... Ogrodzenie ma około 30 metrów, niestety nie ma możliwości zdjęcia przęseł. Może któryś z użytkowników zna jakiś patent, jak się z tym uporać? Pozdrawiam.
  14. Dzięki, właśnie o to mi chodziło. Jeden problem rozwiązany. W przyszłości zastanowię się jeszcze, czy nie zburzyć tej trzeciej ściany między wnęką a byłą klatką schodową wychodzącą na strych (nad nią zrobiłbym strop aby ją oddzielić na amen od strychu). Wnęka poszerzyłaby się wtedy o klatkę - sporo powierzchni użytkowej.
  15. No właśnie nie ma gdzie. Wnęka jest bezpośrednio w tej sypialni, w rogu, jest jakby jej przedłużeniem. Jej dwie ściany to ściany zewnętrzne a trzecia wychodzi na zimny strych (na zamurowaną klatkę schodową która teraz jest częścią strychu).
  16. A czy jest sens robić kratkę tym miejscu do komina, jeśli po drugiej stronie tego pomieszczenia jest wnęka 1,2 m x 1,2 m w której zbiera się woda na suficie (a sufit w tej wnęce jest o jakieś 2 cm wyżej niż w reszcie pomieszczenia)? Ta wnęka to pozostałość po zamurowanej klatce schodowej i chciałbym używać jej jako szafy z drzwiami przesuwnymi. Kiedyś zlikwidowałem w niej grzyba i pociągnąłem od CO miedziane rurki na ścianę, ale problem z wilgocią pozostał bo raz że wentylacja jest do poprawy, a dwa - ściana chyba trochę przemarza. Dołożę więcej tych rur do jej ogrzania, ocieplę od strony strychu strop i jedną ścianę i... Właśnie nie wiem czy to nie w tej szafie powinienem robić kratkę zamiast tamtej przy kominie. Tylko, że od tej kratki nie miałbym dokąd pościć kanału, musiałbym pociągnąć poziomo przez strych 6 metrów ocieplonej rury do przewodu wentylacyjnego w kominie, a do jego wylotu byłyby już tylko z 2 - 3 metry. Bez sensu. Jeśli umieszczę kratkę tak jak planowałem, przy kominie a w szafie dorobię to ogrzewanie i docieplenie, może to rozwiąże sprawę?
  17. Witam wszystkich i proszę o poradę. Chcę zrobić kratkę wentylacyjną w sypialni dzieci (wentylacja grawitacyjna), ale musiałbym zrobić poziomy kanał w ścianie 45 - 50 cm od kratki do przewodu wentylacyjnego w kominie. Czy taka odległość od komina nie wpłynie na brak ciągu? I czy w tym poziomym kanale nie będzie zbierała się wilgoć? Kiedyś zrobiłem kratki w suficie bezpośrednio na nieocieplony strych i jedynym efektem była skraplająca się w tych miejscach woda i grzyb, teraz wolę pytać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...