Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

t0rx

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

O t0rx

  • Urodziny 04.04.1983

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    ***
  • Kod pocztowy
    23-123
  • Województwo
    zachodniopomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

t0rx's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. t0rx

    dobór wkładu z płaszczem, 8kW

    Wybór pada prawdopodobnie na maleństwo, koza k5, koszt ok. 1800, do delikatnego przepalania wieczorami. Mam równierz okazję kupić niewielki piec kominkowy jotul http://www.ebay.co.uk/itm/Jotul-Betha-Norwegian-Cast-Iron-Stove-Gun-Metal-Grey-Enamel-Rear-Flue-Exit-66-/302176106367 który bardzo mi się podoba. Niestety wylot spalin to edit 150 fi, więc niezbędna byłaby redukcja wylotu. Czy istnieje możliwość lekkiego, dekoracyjnego przeplania suchym drzewem przy zredukowanym kominie? Wiem że mogą posypać się gromy, ale wrzucałbym bardzo niewiele do paleniska i to by była żelazna zasada przy paleniu w tym piecu. Dziękuję, mam nadzieję ż ktoś zechce się wypowiedzieć, choćby to były gromy- one są też cenne.
  2. t0rx

    dobór wkładu z płaszczem, 8kW

    Dzięki, być może dobrze spekulujesz. Korozja ważny temat, wiosną cała instalacja musi iść do przeglądu. Zastanawiam się jaki to wszystko ma u mnie ma sens, tzn. instalacja piecyka/ kominka z płaszczem przy tym przekroju komina. Bo to chyba oznacza malutkie komory spalania i niewielkie drzwi, czyli dużo bałaganu i bardzo częste dokładanie. Chyba że redukcja wylotu spalin : ) . Zapłaciłbym nawet z te 5- 6 tys. za piecyk/kominek, gdyby rzeczywiście dało się uzyskać jakieś sensowne rezultaty. Piecyki na pellet chyba też odpadają. Mały metraż a trzeba by jeszcze wydzielić jakąś*kotłownie, zabrać część łazienki, wykuć drugie wejście w ścianie- obecnie piec CO jest w łazience. Jeżeli macie jakieś argumenty za piecykiem z płaszczem jednak, albo sugestie jakichś innych rozwiązań to poproszę. : ]
  3. t0rx

    dobór wkładu z płaszczem, 8kW

    mam na myśli wszystkie oferty sklepów, przykładowo: http://www.kominki.ign.com.pl/produkt/koza_k6_z_wymiennikiem_wodnym_i_wylotem_130/3260
  4. t0rx

    dobór wkładu z płaszczem, 8kW

    Mam instalację CO w domu, razem z bojlerem. Chciałem pozbyć się pieca CO (z różnych względów) i podłączyć piecyk/ kominek do istniejącej instalacji. Zastanowiło mnie tylko dlaczego w każdym opisie kominków z serii "K" wytłuszczone jest że nie nadają się do ogrzewania wody : )
  5. t0rx

    dobór wkładu z płaszczem, 8kW

    Niestety chyba porażka, komin nie był nawet dobrze zmierzony. Ma jakoś 15x13 cm więc to chyba koniec marzeń. Spróbuję jeszcze ściągnąć jakiegoś dobrego kominiarza. Z piecyków z płaszczem z małym wylotem widziałem chyba tylko tanią kozę k6 , ale nie rozumiem dlaczego w opisie jest że ogrzewana woda nie może być użyta jako użytkowa. Rozumiem że żadna redukcja wylotu nie wchodzi w grę? Komin z cegły ma długość ok. 8m
  6. t0rx

    dobór wkładu z płaszczem, 8kW

    Dzięki! Przejrzałem ofertę i cennik, w moim (trochę wytężonym) zasięgu byłoby tylko coś z serii Tala. Estetycznie podpada mi Tala 11, ale czy moc do 14kW to oby nie za dużo ? http://www.foremski.com.pl/piece-z-plaszczem-wodnym/587-romotop-tala-11-ceramika-plaszcz-wodny.html Edit. po odświeżeniu strony ukazało się nie jakieś 4300 a 5700zł za Tala11- nie wiem dlaczego. To chyba poza moim budżetem Warto inwestować w romotop? Unikać tańszych piecyków, np. Thorma? Wybaczcie natręctwo : )
  7. t0rx

    dobór wkładu z płaszczem, 8kW

    Jeżeli za przyzwoity piec kominkowy zapłaciłbym już od 2000zł (z płaszczem?), to na jakie firmy/ modele powinienem zwrócić uwagę, a których się wystrzegać? Dodam że jeśli byłoby naprawdę warto to budżet mogę podwoić, tzn wydać np. 4000zł. Dziękuję, każdy ułamek podpowiedzi ma dla mnie znaczenie. : )
  8. t0rx

    dobór wkładu z płaszczem, 8kW

    Piotr, dziękuję za pocieszenie. Jako "zabawny" smaczek do historii oględzin komina dodam że znalazłem przyczynę bardzo słabego wcześniej cugu. Na dachu tej kamieniczki kilka lat temu tzw. flachowcy kładli blachę na zlecenie urzędu gminy. Podczas wstępnego udrażniania kanału kominowego z poziomu mojego pokoju (przeze mnie), z góry wysypało się trochę sadzy, trochę kamieni i trzy tzw. małpki, czyli małe puste butelki po żołądkowej gorzkiej. Aromat jeszcze zachowany. Co kraj to obyczaj. : ) Chyba rzeczywiście trzeba skierować uwagę na piece kominkowe.
  9. t0rx

    dobór wkładu z płaszczem, 8kW

    Ktoś jeszcze ma coś ciekawego do powiedzenia w temacie? Sprawa niełatwa, bo dochodzi ograniczenie komina: musi być kominek z wylotem max 150 fi, albo piecyk kominkowy- koza. Pozostaje oczywiście opcja wykorzystania części łazienki na kotłownię i zwykły piec c.o. W tej chwili piec jest w łazience co nie jest zbyt praktyczne ani estetyczne. Znalazłem dokumentaję: mieszkanko ma niespełna 43m. Ładny jest wkład Thorma Valencia, ale jego moc 8kW to może być za dużo. Pozatym wiem że to raczej nie jest jakość ani komfort używania z najwyższej półki. Pytam pasjonatów kominkowego ognia, bo temat tak mnie wciągnął że nawet jeśli zdecyduję się na solidną ale tradycyjną kotłownie ze zwykłym piecem c.o, to w pokoju i tak prawdopodobnie stanie kominkopodobna koza. Szkoda marnować istniejącego kanału kominowego, można dodać wieczorom trochę ciepła i uroku... kosztem dodatkowego sprzątania- ale cóż. Jakieś sugestie rozwiązań, polecenia w temacie?
  10. t0rx

    dobór wkładu z płaszczem, 8kW

    Może dlatego że to (kominki z linku) mi wygląda na małą autorską produkcję, a nie tzw" masówkę". No i to wkłady ze stali 6mm, co wydało mi się lepsze niż tanie odlewy żeliwne. Widzę też sporo krytycznych opinii względem tych najbardziej popularnych, budżetowych wkładów. Ale tak jak mówiłem, jestem ciągle laikiem; chciałbym oczywiście żeby wkład trochę posłużył. Chętnie przeczytam wszelkie podpowiedzi. Ps. bardzo ciekawy test "oszołoma" na blogu
  11. t0rx

    dobór wkładu z płaszczem, 8kW

    Dzięki za opinię w temacie. Jeśli popełnię błąd to raczej będę tego świadom i winić będę siebie. Rzadko kupuję źle, nie raz szukałem czegoś w niższym przedziale cenowym, ale po namiętnym wczytywaniu się w szczegóły często okazuję się że trzeba dołożyć. Płacisz za to co masz- do częsta reguła choć zdarzają się miłe wyjątki. Dlatego często długo szukam i zanim wydam pieniądze robię co mogę by dowiedzieć się jak najwięcej o danej rzeczy. Rady też potrafią być bardzo cenne. Ciężko od tak znaleźć wszystkie za i przeciw odnośnie tanich kominków, ale tanie + produkowane masowo to zwykle nie jest dobre połączenie. Co innego tanio i okazyjnie/ na patencie. Znalazłem taki sklep, to raczej kominki produkowane na małą skalę, stal kotłowa http://stalowekominki.pl/www/oferta/ Jakoś budzą zaufanie ale co ja tam wiem- póki co bardzo niewiele w temacie. Mieszkanie jest małe, mniej niż 50m, duże straty ciepła ( póki co nieocieplone ściany zewnętrzne), do tego dochodzi grzanie wody. Jaka byłaby rozsądna cena za wkład?
  12. Domyślam się że tematów z prośbami o pomoc nie brakuję, ale zaryzukuję. Pomysł na kominek narodził się nie dawno, ale nie mogę już go odpuścić. Dwie nieprzespane noce do tej pory nie sprawiły że wiem dostatecznie dużo w temacie, a czas na decyzję się skraca. Ale do tematu, może ktoś zechce coś doradzić. Poszukuję kominka ok. 8kW z płaszczem wodnym, cena maksymalna wkładu 3500 zł. Wolałbym uniknąć kupowania najgorszej tanizny, a przy tym mój budżet nie jest zbyt efektowny. Chciałbym go używać jako główne źródło ogrzewania. Mój główny cel jest taki: przy takim budżecie dostać możliwie najlepszą jakość wykonania, coś z szanowanej w branży firmy. Przyzwoity rozmiar paleniska to jedna z najważniejszych dla mnie cech, pozostałe mniej ważne ze względu na budżet. Dziękuje z góry za wszelkie rady, sugestie i podpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...