Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rodzinanaswoim

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    36
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez rodzinanaswoim

  1. Hej wszystkim Wykończeniówka w toku, finalizacja coraz bliżej:). Teraz przed nami temat wyborudrzwi wewnętrznych i paneli. W przypadku drzwi raczej wersja ekonomiczna- celuję w Porte lub DRE. Czy ktoś może polecić jakiś warty rozważenia salon/ sprzedawcę w Krakowie lub okolicy? Potrzebuje 11 par drzwi plus ok. 150 m2 paneli. Mile widziane miejsce gdzie można wybrać wszystko przy dobrej obsłudze i w dobrej cenie. Może być na priv jesli ktoś nie chce robic reklamy. Dzięki!
  2. Czarnej listy ciag dalszy: Obydwaj wykonawcy niejako z polecenia: 1. IS wentylacja z Gaja (Małopolska)= > Mocno nie polecam, wykonawca pomimo zapewnień nie przystąpił do realizacji zlecenia (wykonanie wentylacji mechanicznej) w ustalonym terminie. Kontakt wstępny, uzgodnienia jak i projekt miały miejsce 9 mies. przed planowanym terminem realizacji. Pan Bartłomiej zostawił Nas na lodzie tuż przed terminem wykonania prac, byliśmy zmuszeni wstrzymać prace i na szybko szukać nowego wykonawcy "na już", co oczywiście odbiło się na cenie usługi. Totalny brak profesjonalizmy i podejścia do klienta. Niestety nie był to taki jedyny i ostatni przypadek podczas naszej budowy. 2. Burakowski Marcin- kostka brukowa (firma Mar- Bruk z malopolski), w lipcu br. umówiliśmy się na prace brukarskie na koniec września/ początek października. Między lipcem a wrześniem kontaktowaliśmy się z wykonawca, żeby potwierdzić, że wszystko ok bo bardzo nam zależało na realizacji usługi w tym terminie. Pan Marcin zapewniał, że wszystko jest ok. We wrześniu kontakt ponowny, wykonawca NIE ODBIERA TELEFONU przez kilka dni, ale odbiera połączenie z innego nowego numeru od żony, zapewnia, że wszystko ok i że będzie niebawem dzwonił, żeby zmierzyć teren itd. Telefonu oczywiście nie było. Próba kontaktu z naszej strony bezskuteczna, Pan Marcin nie odbiera, nie odpisuje. Zarówno z jednego jak i drugiego telefonu. Ale połączenie z trzeciego innego numeru telefonu odbiera od razu w ciągu kilku sekund. Nie muszę chyba dodawać, że do realizacji usługi nie dojdzie. Finał? Pól roku w plecy... teraz na gwałt szukamy kogoś "na już" do tych robót choć pewnie skończy się to opóźnieniem przeprowadzki o parę dobrych miesięcy. Mocno rekomenduję omijać Pana szerokim łukiem. Wcześniejszy wykonawca miał przynajmniej tyle honoru, że w końcu przyznał, że nie wykona tego na co się umówiliśmy, ten unika kontaktu. Minus 100 pkt za profesjonalizm i podejście do klienta, plus 100 za buractwo i krętactwo. Oby rynek szybko wyeliminował takich "fachowców".
  3. O dziękuję, czyli jest ktoś kto już ma spore doświadczenie z ta deska. . Montaż samodzileny czy ekipa od elewacji?
  4. Dziękuję, zapowiada się dobrze. A czy DecoArt Wood też podlegało opisanym testom? Jestem ciekawa porównania..
  5. Dzień dobry, Odświeżam wątek, stoję przed wyborem techniki wykonania zdobień/ elementów dekoracyjnych na elewacji (kolor złoty dąb ok. 15-20 m2). Może ktoś poradzi cna świeżo co wybrać, kusi mnie DecoArtWood ale mam watpliwosci do do trwałości rozwiązania, momentami skłaniam się ku tynkowi mineralnemu o strukturze drewna ale obawiam się złego wykonania i efektu sztuczności (Ceresit, Arsanit). Czy ktoś może się wypowiedzieć z perspektywy czasu? Dzięki z góry!
  6. Wiem, że post stary ale mam podobny problem. Może komuś udało się z podobnej sytuacji wybrnąć? GZD nie chce Nam udzielić zgody na budowę przyłącza ze względu na gwarancje drogi. Musimy kopać bo studzienka ktora tam jest nie daje możliwości wykonania przepychu. Poradźcie!
  7. AG Home- podasz namiar na firmę? Dzięki!
  8. Dobrze to może doprecyzuje, że w podanej przeze mnie cenie na konkretne drzwi HST firmy V. o konkretnym wymiarze nie zawiera się poszerzenie. Mówię o swojej ofercie więc nie wiem jak mają inni. Ja musiałabym za to dodatkowo płacić i to sporo bo nasz poziom 0 to +28 cm. A i tak we wszystkich salonach mówią o koniecznej wcześniejszej podmurówce. Zostawiając już jednak temat tych poszerzeń... Proszę o podpowiedź na bardziej istotne dla Nas pytanie: Może ktoś miał styczność z montażystami którejś z poniższych firm i może coś podpowiedzieć : 1. Markom (autoryzowany salon stolarki okiennej PCV Vetrex), ul. Zakopiańska Kraków 2. Okno-pol Kraków (F.H.U. E. Korzeniak) 3. Markom 2 (K. Bisaga, salon okna Adams). Wyszukiwarka nie daje Nam żadnych sensownych wyników. Dziękuję z góry!
  9. Mamy oferty na okna do całego domu od trzech firm z Krakowa- dosyć zbliżone cenowo więc chcemy podjąć decyzję wybierając firmę oferującą możliwie fachowy montaż. |Decydujemy się na montaż trójwarstwowy tzw. ciepły montaż. Może ktoś miał styczność z montażystami którejś z poniższych firm i może coś podpowiedzieć : 1. Markom (autoryzowany salon stolarki okiennej PCV Vetrex), ul. Zakopiańska Kraków 2. Okno-pol Kraków (F.H.U. E. Korzeniak) 3. Markom 2 (K. Bisaga, salon okna Adams). Z góry dziękuję za każdą opinie.
  10. Podbijam temat.. może ktoś użytkuje już te okna i mógłby się podzielić opinią. Stoimy włąsnie przed wyborem okien do domu i Okno-pol kusi
  11. Ok, dzięki za wskazówki. A czemu te poszerzenia mają służyć? Co nam dają? Na ten moment mam tylko jedną kontroferte ale tam cena już w ogóle zabija (blisko 50% drożej). Czyli wnioskuję, że dobry HS musi kosztować i albo chcę jechać pendolino albo.. A co do tych profili. Ktoś podpowie albo odeśle do wiarygodnej lektury. Dzięki
  12. Witam szanownych forumowiczów! Jesteśmy na etapie wyboru okien do całego domu. Całkiem fajnie prezentuje Nam się oferta firmy Vetrex. Mam tylko jedno pytanie o drzwi HS. Mamy wymiar 270x240 cm. Dostaliśmy ofertę na 11300... czy to przyzwoita cena? można gdzieś znaleźć dobre HSy w lepszej cenie? Jako alternatywę wskazano Nam drzwi PSK za niewiele ponad 5 tys. Wiem, że ten mechanizm jest trochę mniej wygodny no ale cena też sporo niższa. Wolelibysmy HS bo wydają nam się bardziej funkcjonalne zwłaszcza przy dzieciach no ale cena Nas trochę odstrasza. A i jeszcze jedno pytanie- czy to prawda, że przy wentylacji mechanicznej profile v76 nie beda najlepszą opcją? Lepiej zdecydować się na v82?
  13. Płaciliśmy zaliczkę (mniej niż połowę kwoty za etap), reszta do zapłaty po 'bezusterkowym odbiorze etapu' (tak jest zapisane w umowie). Całe szczęście, że nie płaciliśmy całej kwoty za etap z góry, bo teraz mamy chociaż jakiś argument w dyskusji. Co do tego zagęszczenia, to wykonawca upiera się, że jest dobrze. Jak mu powiedziałem, że będę chciał wezwać geologa, aby to zbadał, to się tylko wściekł na mnie. Sytuacja o tyle podejrzana, że chudziaka wylewali w czwartek późnym popołudniem, już po swoich godzinach pracy (kończą o 17) - dlaczego taki pośpiech, skoro jeszcze był cały piątek i można wszystko na spokojnie zrobić? Mogę tylko podejrzewać, że ma problem na innej budowie i na gwałt potrzebował tam przerzucić ludzi, ale czy to jest moja sprawa? Nie mogę pojąć, dlaczego budowlańcy odwalają taką fuszerkę, bo jak się poczyta i posłucha co się na budowach wyprawia, to aż włos się jeży.
  14. Cześć Jakiś czas temu zaczęliśmy budowę i już jest mega kwas. Stan budowy - zakończony poziom zero, czyli fundamenty oraz wylany chudziak. Dziś na budowie byłem z kierownikiem budowy i ten pokazał mi kilka usterek, które jego zdaniem wykonawca powinien usunąć. Najważniejsza to jego zdaniem brak zagęszczenia gruntu pod chudziakiem. Robił odwierty i wbijał pręt metalowy, potem ja również. Opór jeśli był, to lekki, ale jak na moje pręt wchodził jak w masło. Naczytałem się o opadaniu chudziaka po kilku latach i o tym, jakie są problemy aby potem to naprawić, więc się mega tym zmartwiłem. Napisałem maila do wykonawcy, potem była rozmowa telefoniczna - baardzo nieprzyjemna. Na pewno będę chciał wezwać geologa, aby zbadał stopień zagęszczenia gruntu. Tu pytanie: jaka wartość jest prawidłowa oraz czy jest to gdzieś w jakikolwiek sposób określone jako norma? Jutro mam spotkanie na budowie z wykonawcą i kierownikiem budowy, ale sądząc po dzisiejszej rozmowie to będzie tylko strata czasu i dalsza pyskówka. Kierownik mówi, że jedynym sposobem naprawienia jest kucie chudziaka, wybranie gruntu i zrobienie tego na nowo, prawidłowo. I weź tu buduj dom.
  15. Jak w temacie, czy prawo wymusza na mnie wykonanie jakiegokolwiek ogrodzenia działki na czas budowy? Moja pani architekt powiedziała, że wystarczy, jak wykop pod dom/fundamenty odgrodzę taśmą, natomiast kierownik budowy upiera się, że działkę trzeba ogrodzić. Działka jest w centrum sporej wioski, przez działkę mieszkańcy wioski robią sobie skrót do szkoły i kościoła. Coś czuję, że nawet jak ogrodzę działkę siatką, to i tak ludzie mi ją rozerwą, aby mieć ten skrót. Z drugiej strony wkurza mnie, że po działce chodzą obcy ludzie i robią na niej śmietnik.
  16. Rozmawiałem dziś z panią architekt, która robiła mi adaptację projektu i ona powiedziała, że prawo nie wymaga ode mnie zrobienia wjazdu przed rozpoczęciem budowy domu. Zjazd będę musiał wykonać przed odbiorem domu w nadzorze budowlanym. Ktoś jest w stanie to potwierdzić? Generalnie to ja bym ten zjazd chętnie zrobił teraz, ale boję się zniszczenia kostki brukowej w części leżącej już na terenie mojej działki, co za tym idzie robienia dwa razy tej samej roboty.
  17. Planuję za około miesiąc ruszyć z budową domu. Wzdłuż działki biegnie chodnik, ale nie ma zrobionego zjazdu na moją działkę. Mam projekt zjazdu, zatwierdzony w gminie. Pytanie: czy muszę ten zjazd robić teraz, przed rozpoczęciem budowy, czy mogę go wykonać w przyszłym roku gdy będę robił wykończeniówkę oraz otoczenie wokół domu? Czy pojazdy przyjeżdżające na budowę będą mogły legalnie wjechać na działkę przez istniejący chodnik, jeśli tego zjazdu nie wykonam teraz? Będę niezmiernie wdzięczny za informacje. Pozdrawiam serdecznie wszystkich budujących się!
  18. Dziękuję za odpowiedź. Dorzucam trochę szczegółów dot. zakresu prac oraz użytych materiałów. Proszę o ocenę oferty z uwzglednieniem tej specyfikacji. Zakres prac: Etap I: -wykonanie robót ziemnych -wykonanie ław fundamentowych pod budynkiem żelbetowych beton klasy B20, -wykonanie ścian fundamentowych pustak szalunkowy betonowy zazbrojony, zalany betonem plus wieniec beton klasy B20, -wykonanie izolacji ław i ściany Dysprobit 2-krotnie zewnątrz i wewnątrz fundamentu, -ściany fundamentowe izolacja termiczna styrodur XPS gr. 10 cm -folia kubełkowa, -wykonanie kanalizacji stanu zero głównych podejść, wykonanie przejścia wodnego, -wykonanie zasypki skrzyń fundamentowych - grunt rodzimy, piasek zasypowy- zagęszczone mechanicznie zagęszczarkami, -rozłożenie foli budowlanej, wylanie chudego betonu gr 10 cm - beton klasy B15 -wyrównanie terenu wokół fundamentu. Etap II: -wykonanie izolacji poziomej pod ścianami - papa termozgrzewlana 2 -krotnie ,, -prace murarskie ściany zewnętrzne i wewnętrzne pustaki Porotherm 25 P+W dryfix - (pustak na klej,brak mostków termicznych, cieplejszy niż tradycyjny pustak ceramiczny a znacznie wytrzymalszy niż beton komórkowy) -wzniesienie kominów część parter- kominy systemowe Schiedel : spalinowe i wentylacyjne. -prace szalunkowe stropu,schody, belki, podciągi,balkony, -prace zbrojarskie ww. elementów, -wylanie stropu wraz z mechanicznym zagęszczeniem beton B20, Etap III: -wzniesienia ścian poddasza wraz z wylaniem wieńcy osadzeniem kotew pod murłaty -wzniesienie przewodów kominowych i spalinowych część poddasze ponad połać dachu , -wykonanie konstrukcji więźby dachowej, -wzniesienie ścian szczytowych, lukarny, -wykończenie kominów ponad połacią-np. tynk, mozaika,blacha, -wykonanie foliowania wraz z nabiciem kontr - łat i łat, -wykonanie pokrycia blacho-dachówka Pruszyński ( kolorystyka według gamy kolorów producenta) -montaż wyłazu dachowych Fakro WGT -montaż okna dachowe Fakro FTP VU3 - 78x140 - 8 sztuk plus kołnierze. -montaż orynnowania PCV Gamrat, -obróbki blacharskie ; pasy pod i nad rynnowe, obróbki blacharskie kominów, -rozszalunek stropu parter ,wzniesienie ścian działowych parter, poddasze- porotherm dryfix 11,5 P+W - prace porządkowe po zakończeniu budowy Co powinniśmy doprecyzować? O co dopytać?Z góry dziękujęmy za wszystkie wskazówki i uwagi.
  19. Drodzy Forumowicze, Przymierzamy się do budowy domu: https://pracownia-projekty.dom.pl/pwd_bs-15_dwurodzinny_ce.htm Dom jednorodzinny dwulokalowy, bez podpiwniczenia, z poddaszem użytkowym, prosta bryła, dach dwuspadowy. Technologia tradycyjna murowana. Fundamenty betonowe wylewane, ławy żelbetowe. Ściany zewnętrzne nadziemia murowane z bloczków z betonu komórkowego z lekkim dociepleniem zewnętrznym. Stropy prefabrykowane TERIVA I. Schody wewnętrzne – żelbetowe wylewane, dwubiegowe. Dach drewniany dwuspadowy kryty dachówką. Dostaliśmy wycenę SSO (z dachem) na 180 tys. netto, w tym robocizna to 70 tys. netto (110 tys. to materiały). Czy to uczciwa oferta? A może szukać dalej? Budowa okolice Krakowa. A dodatkowo mam pytanie czy wydaje Wam się realne postawienie takiego domu w stanie deweloperskim za ok. 400 tys.? ( jak podaje wycena na stronie z projektem). Z góry dzięki za wypowiedzi, wskazówki itd.
  20. Czy ktoś na forum miał do czynienia z projektem BS-15 pracowni "Postaw Dom" (o ile to jest ich projekt, bo jak widzę to jest dostępny na każdej stronie)?. Jest tutaj wątek na ten temat, ale bardzo już stary. Bardzo mi ten projekt odpowiada, ale szukam kogoś, kto budował taki dom lub podobny. W internetach piszą że koszt budowy do stanu deweloperskiego to trochę ponad 400 tys. zł, ale nie wiem na ile to są aktualne/wiarygodne informacje. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie i coś napisze, to będę niezmiernie wdzięczny:rolleyes:
  21. A jeszcze mam jedno pytanie odnośnie architektów. Czy aby architekt zgodnie z prawem mógł mi zrobić projekt budowlany, to musi być wpisany do izby architektów? Bo mam dwóch jakoś tam poleconych, ale nie są widoczni na liście Małopolskiej Izby Architektów. Będę wdzięczny za informacje.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...