Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

oze85

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

O oze85

  • Urodziny 17.11.1994

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wrocław
  • Kod pocztowy
    51-415
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

oze85's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Oczywiście zgadzam się z tym, że jest to duża inwestycja ze względu na magazynowanie energii. Miejmy nadzieję, że razem z rozwojem technologii ceny takich magazynów będą spadać.
  2. Istnieje też możliwość zastosowania instalacji hybrydowej. Tak ogólnie chodzi w niej o to, że w pierwszej kolejności wytwarzana energia jest wykorzystywana przez dom, następnym priorytetem jest ładowania akumulatorów i gdy nie ma potrzeby zużycia energii i magazynowania jest ona wysyłana do sieci. Wiem, że taki projekt wykonywała niedawno firma Multisun z Wrocławia, więc zawsze można poczytać na ich stronie o takim rozwiązaniu.
  3. Jeśli chodzi o dofinansowania to wiem, że niedawno ruszył program prosument w województwie łódzkim. Dokładnie jest to: "Program priorytetowy dla osób fizycznych - dotacje na częściowe spłaty kapitału kredytów bankowych przeznaczonych na realizację zadań dotyczących termomodernizacji budynków mieszkalnych, modernizacji źródeł ciepła oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii w latach 2017-2018" Nie wiem z jakiego jest Pan województwa ale warto śledzić takie informacje. W tym akurat program jest możliwość dofinansowania na poziomie 40% kosztów kwalifikowanych
  4. "Jaka instalacja fotowoltaiczna jest potrzeba aby nawet zimą być niezależnym" Zawsze istnieje możliwość zainwestowania w instalację hybrydową. Można wtedy magazynować nadmiar wytworzonej energii. W pierwszej kolejności energia jest wykorzystywana przez dom, następnym priorytetem jest ładowanie akumulatorów i gdy nie ma potrzeby zużycie i magazynowania energii jest wysyłana do sieci. To bardzo sprytne rozwiązanie moim zdaniem jeśli chodzi o fotowoltaikę
  5. Witam, ilość modułów zależy od zapotrzebowania, dla domu jednorodzinnego moc powinna być w granicach 3-5 kW. Istnieje możliwość podłączenia się do sieci ale również magazynowania energii w akumulatorach. Istnieje też możliwość wykonania instalacji hybdrydowej. Najlepiej byłoby po prostu zadzwonić do firmy która zajmuje się całkowitą obsługą tzn od projektu do montażu i oni na pewno udzielą Panu wszystkich wstępnych informacji.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...