Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Robbson

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    19
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Robbson

  1. Sprawdzałem . Jest to trochę słone ale nie jest to sama sól,bo gdy raz skończyła mi się sól w uzdatniaczu to osad też się wytrącił i nie był słony.
  2. To na zdjęciu to filtr z nawilżacza i osad powstał w wyniku odparowania wody. Mam filtr mechaniczny przed uzdatniaczem ale on jest w wodzie i na nim się nic nie wytrąca.
  3. Witam serdecznie; W nowym domu mam zamontowany uzdatniacz aquasoft Basic. Przed zamontowaniem twardość wynosiła ok. 28. Teraz gdy sam mierzyłem to twardość wychodziła ok. 2. Pomimo tego że woda jest miękka to na armaturze nawet świeżo po myciu tworzy się od razu mleczny osad. Na świeżo schodzi przecierając szmatką ale po czasie jest trudny do usunięcia. W wodzie na armaturze gołym okiem można dostrzec jakieś drobinki. Puściłem wodę pomijając oczyszczacz i wyglądała tak samo. Osad rozpuszcza się w kwasku cytrynowym. Zleciłem badanie wody na parametry które panie w laboratorium wskazały że mogą być przyczyną i twardość wyszła 50 mg/l, magnez 30 mikrogram/l a mangan poniżej 30. Czyli wszystko poniżej normy. Na filtrze nawilżacza powietrza wytrącają się białe kalafiory tak jakby z piasku ale nie wygląda to jak typowy kamień. Tak samo wygląda po czasie armatura. Nasz dom jest ostatnim na węźle wody także wszystkie syfy zbierają się u nas także to może na to wpływ... Czym jest ten osad? Jakie badanie zlecić żeby to sprawdzić i jak uzdatnić tę wodę?
  4. Pytam sie bo nie mam jeszcze projektu i wykonawcy POŚ,nie wiem jakie ma byc to napowietrzenie a chce wcześniej schowac te rurę poki można zanim trzeba będzie kuć itp.
  5. Można dokładniej? Jak powinno być? Bedzie przydomowa oczyszczalnia.
  6. Mam dom parterowy. Odpiszcie proszę laikowi czy 1rura fi 50mm wystawiona ponad dach zalatwi temat i wentylacji i napowietrzania?
  7. Witam, Prosiłbym forumowiczów o kontakt(najlepiej telefon) do WojtekINST na priva. Jestem z jego stron a chciałbym sie dowiedzieć o cenach itp. Pozdro.
  8. U nas za dom w galach https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-galach-m386212cca9ee9 ciut powiekszony o 5m2 za SSZ wyszło 165000 brutto. Ciekawe jak sie ma to do kosztorysu ze strony gdzie podane jest 207000 netto. Ekipy mielismy z polecenia i nie byly to najtansze opcje.
  9. -Na podstawie opinii, polecenia od tych którzy budowali. -Oczywiście cena też miała znaczenie ale mniejsze
  10. Też mamy ambitny plan zamknięcia budowy w ok. Rok. Zaczęliśmy w lipcu ale pogoda jaka jest każdy widzi i dopiero dach zaczynają. Elektryk na styczeń później Tynki i Wylewki i się zobaczy.
  11. Witaj budujemy sie pod Kutnem.

    Czy mógłbym prosic o namiar na sprawdzonych wykonawców podłóg poliuretanowych w moim regionie?

    Pozdrawiam Robert.

  12. Witam, Mam problem z wysokim poziomem wod gruntowych.W wykopie pod fundamenty na ok 20cm jest woda. Co prawda po wylaniu law wody nie ma ale pewnie wiosna poziom bedzie wyzszy. Grunt to niestety glina. Dzialka nie jest w niecce ,raczej jest na pochyleniu takze woda bedzie splywac po niej a nie sie gromadzic. Moj kierownik budowy oraz wykonawca twierdza ze nie robic specjalnej izolacji przeciwwodnej piionowej tylko dyserbit kreisela(podobno jest lepszy od innych ) styro siatka i folia babelkowa.Twierdza ze wazna jest izolacja pozioma ktora i tak zatrzyma wilgoc. Przeczytalem wiekszosc tematow na tym i konkurencyjnym forum i nie znalazlem jednoznacznych odpowiedzi wiec prosze o pomoc. 1.Czy masy KMB/dysperbit naklada sie tak samo ze strony zewnetrznej i wewnetrznej? Co z cisnieniem negatywnym jezeli zaizolujemy szczelnie 2 strony a jaki jest sens izolacji tylko zewn. strony? 2. Jezeli izolacja pozioma jest folia to czy polaczy sie z mazidlem tworzac ciagla izolacje? 3.Nie rozumiem sensu drenazu jezeli rura lezalaby w wodzie. czy nie jest to troche jak osuszanie morza, czyli walka z wiatrakami? 4. Czy oprocz faset trzeba robic cos specjalnego jeszcze pod masy KMB? Jezeli ktos ma gotowy/inny pomysl na izolacje to chetnie poslucham. Pozdrawiam
  13. Witaj. Rozpoczynam budowę pod kutnem domu parterowego 130m2. Chciałbym polska pompę z kolektorem poziomym. Na działce jest tylko glina toteż taki wybór. Chłopaki pisali żeby zwracać się do Ciebie w takiej sprawie . Szukam dobrego instalatora jak wielu na tym forum. Pozdrawiam ROBERT
  14. Ale z drugiej strony wiele projektów malych firm przedstawianych przez forumowiczow było krytykowanych a to ze względu na zbrojenie bądź to izolację. Nie znam się aż tak, a i nawet pewnie nie będę przy robieniu płyty także musze mieć zaufanego wykonawce (choć nie najdrozszego). Pozdro.
  15. Robbson

    Panasonic Aquarea

    Cena niesamowita. Na allegro CNC ma za 21600 i lepszej oferty nie znalazłem
  16. Wątpię żeby było z nimi coś nie tak skoro swoją wiedzą się dziela na forum. Chodzi o to żeby było kilka alternatyw ze względu na terminy , cenę itp. Jeżeli ktoś może kogoś jeszcze polecić to będę wdzięczny.
  17. witam, po długiej lekturze tego watku poszukuje sprawdzonego wykonawcy PF. Widzę że na forum jest 2 wykonawców którzy sporo sie udzielali w tym wątku. Czy moglibyście polecić jakichś wykonawców/firmy od PF (może być na priv)? Buduje w centralnej Posce .
  18. Robbson

    DOWCIPY są wieczne

    Z cennika burdelu : Cola -10 złotych Cola z lodem - 110 !
  19. Polecam Pana Grzegorza do wykanczania/remontu. U mnie i kilku moich znajomych robił mieszkanie od stanu deweloperksiego tj biały montaż, hydraulika, punkty elektryczne, Kg, gładzie, podłogi itp. U jednego kolegi poprawiał po 2 poprzednich ekipach, doradzi jak potrzeba. Telefon do Pana Grzegorza 600365559.
  20. Witam, jesteśmy na etapie projektu i najprawdopodobniej będzie to zmodyfikowany dom w galach z archonu. Ciągle czytam i zastanawiam się czy płyta fundamentowa, czy pompa PW, czy gazobeton to w naszym przypadku najlepsze rozwiązanie. Z jednej strony multum informacji na forum z drugiej uprzedzenia i zabobony ze strony różnych doradców. Nie będzie lekko ale trzeba próbować gonić marzenia. Pozdrawiam wszystkich!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...