Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pawcio0007

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez pawcio0007

  1. Gwint to dokładnie G3/4" gwint walcowo-rurowy wg. artykulytechniczne.pl/blog/tabela-gwintow-metrycznych-calowych-zunifikowanych-whitwortha/
  2. Wg. mnie to będzie gwint G3/4" ale tutaj jest tabela wg. której można sobie dobrać gwint, tylko czy to jest gwint zewnętrzny czy wewnętrzyny. Ale możesz tutaj łatwo sobie dobrać: https://artykulytechniczne.pl/blog/tabela-gwintow-metrycznych-calowych-zunifikowanych-whitwortha/
  3. Jak średnica śruby to 7mm to będzie prawdopodobnie gwint metryczny M7 tylko jeszcze trzeba zmierzyć skok. W standardzie powinien być skok P=1 mm i taki pewnie jest. Tutaj jest tabela z której można odczytać rodzaj gwintu: https://artykulytechniczne.pl/blog/tabela-gwintow-metrycznych-calowych-zunifikowanych-whitwortha
  4. Ja kupiłem eko od 1 dostawcy 2 tony i mam 3 różne ustawienia bo dziady sprzedali 3 różne ekogroszki. Najpierw miałem ustawienia podawania 23 s, przerwa 35 s, a wczoraj nie chciał mi się palić i musiałem mu zmienić ustawienia: podawanie 17s przerwa 55 s i troszkę wiatru inaczej go gasi wiatr, a jak tylko spróbuje zmienić przerwę o 1s na 54 to już piec nie osiąga temp. Szlag człowieka może trafić, dochodziłem do tych ustawień 3 godziny.
  5. To zdecydowanie zły pomysł żeby odkurzać zwykłym odkurzaczem piec. On się nie zapcha tylko zepsuje. Jakby to był dobry sposób to proszę mi wierzyć już dawno kominiarze by chodzili z odkurzaczami do kominów Do celów specjalnych są specjalne odkurzacze, takie jak np. do wiórów z obróbki skrawaniem, stolarskie itp. Sadzy z komina i z pieca jest ogromna ilość, średnio będzie 3-8 wiader pełnych.
  6. Nie łam się, ja też przez to samo przechodziłem. Jeśli odpowiednia jest ilość węgla to tylko kwestia już regulacji wentylacji. Ale zmieniaj ją powoli i Ci się ustabilizuje spalanie. Ja mam 2 ekogroszki i jeden musi mieć miało wiatru a drugi bardzo dużo. I jak zmienię ekogroszek i nie zmienię ustawień to mam kiłe i mogiłę Jeszcze trochę cierpliwości i ustawisz.
  7. Ale wnioskując po palenisku i Wielkim ogniu w nim to proponuje od powolnego zmniejszania ilości powietrza. Ładnie Ci się pali, więc tylko zmniejszyć raczej ilość podawanego powietrza.
  8. Przynajmniej nie masz problemu z wentylacją To tak: 1. Jeśli ekogroszek nie wysypuje się z retory i nie jest go za mało to pozostaw ustawienie. Jeśli jest zbyt mało ekogroszku to podkręć podawanie, jeśli za mało to zmniejsz podawanie 2. Po ustawieniu powyższym podawania weź się za wentylację. Jeden ekogroszek lubi dużo powietrza i to naprawdę dużo a kolejny zacznie się spiekać. Ja sam miałem duży z tym problem. Proponuje Ci rozpocząć od prawie zamkniętej dmuchawy i patrzeć co się dzieje na palenisku i w popiole, i jeśli trzeba odsłaniaj coraz więcej powietrza. Tylko wraz ze wzrostem ilości powietrza będziesz musiał zwiększyć podawania ekogroszku ale zobaczysz że ma za mało paliwa na palenisku. Ja mam sytuację też bardzo dziwną, podawanie:23 s; przerwa:35 s i silny wiatr. Dopiero przy tych ustawieniach się węgiel dopala i łapię temperaturę. A wcześniejszy ekogroszke przy tym wietrze tak się spiekał że wygasał piec.
  9. Ilość opału jaka jest spalana w dużej mierze zależy jakie masz zapotrzebowanie. Jeśli popiół jest bez resztek nie dopalonego węgla to jest ok i po prostu tyle trzeba palić. Jeśli popiół jest nie dopalony lub żużluje się ( czyli się zczepia ) to prawdopodobnie jest zbyt silny nadmuch lub zbyt mały. Spalanie 1 worka na dzień nie jest niezwykłą rzeczą, jeśli grzejniki są cały czas gorące i woda tam płynie ok 55 stopni to będzie zrozumiałe.
  10. Zostań przy parametrach które podałem, jak ciężko mu utrzymać temperaturę to teraz zwiększaj tylko jeden parametr, najlepiej pracę zwiększaj o 1s do 2s max. Nie zmieniaj wielu parametrów na raz. Po zmianie pracy czekaj przy piecu ok. 4 min i patrz jak reaguje, jak trafisz w dobre parametry to temp zacznie rosnąć. Ile lat ma piec?
  11. Masz temperaturę pieca zbyt niską, temperatura wody powrotnej powinna mieć min. 45 stopni. Gdybyś chciał zareklamować piec i producent by widział że woda ma taką temp to może Ci nie uznać reklamacji. Poza tym spaliny mają niską temperaturę i będą się osadzać w piecu i w kominie. Ustaw min. 57 stopni
  12. Obstawiam że masz ustawiony nadmuch bardzo silny, i ogień jest "szarpany" i wąski.
  13. Ja bym zmienił oczywiście na początku podawanie i przerwę bo to są 2 podstawowe parametry. Ja ustawiam mniej więcej: podawanie 19 s i przerwa 50 sekund ( może być krótsza ). Od takich ustawień rozpocznij. Zobacz czy masz "kopiec kreta" w palenisku i czy czasem zbyt dużo lub zbyt mało jest ekogroszku. Zgrzewy Ci sę robią prawdopodobnie od wentylacji. Jest albo zbyt silna lub zbyt mała ( tu zależy od ekogroszku ile potrzebuje - każdy pali się inaczej więc nie ma reguł ). Ogień na palenisku powinien być w miarę spokojny, omiatać z po bokach krążek zawieszony nad nim. Ogień powinien być niezbyt żółty ( przy słabym nadmuchu ) i nie może być biały ( przy zbyt silnym nadmuchu).
  14. Witam Mam problem z piecem 17 Kw. Tworzą się spieki a niby podawanie i przerwę w podawaniu wyregulowałem. W tej chwili mam parametry kotła: czas podawania: 18s, czas przerwy to 45 s. Już regulowałem przerwą na więcej/mniej i to jest największa przerwa jaką mogę zrobić tak aby piec miał moc żeby wejść na zadaną temperaturę 62 stopnie. Eko groszek jest z firmy Agroplon wesoła, kaloryczność wg. Agroplonu ok.30 MJ. Jeśli chodzi o płomień to jes strałem się ustawić tak aby ogień nie był szarpany ale nie był zbyt słaby. Dodam że komin i piec jest czyszczony regularnie i są jak najbardziej drożne.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...