Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tomek575

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    29
  • Rejestracja

O Tomek575

  • Urodziny 12.12.1990

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Magnuszew
  • Kod pocztowy
    26-910
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Tomek575's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Izolacja od dołu: Strop,folia budowlana,styro 2x10,folia budowlana, wylewka ze spadkiem do odpływu/przelewu, 2xpapa; dalej dowolność- płyty na talerzach/kamienny dywan,sztuczna trawa itd. Styro dach podłoga oczywiście, a papa najlepiej jakiś Bauder czy Soprema + wylewka malowana podkładem pod papę. U mnie mam attyke dookoła wiec wywinąłem na nią tą hydroizolacje a potem zrobiłem obróbkę z blachy i kapinoski.
  2. Wykorzystaliśmy tą powierzchnie nad garażem na taras. Attyka dookoła stropodachu + spadek do jednego miejsca i przelew wychodzący na środku bocznej ściany od garażu. Przed wejściem myślimy albo wąska rynna na całej szerokości albo sam kapinosek. Nad garażem 2x10cm. Pamiętajcie o paroizolacji pod styropianem na tarasie
  3. 2x Mammut Soprema. W podobnych pieniądzach wychodził epdm niby ale jakoś nie byłem do końca przekonany.
  4. My robimy na pellet. Komin systemowy. Przekuty trójnik przez ścianę między garażem a łazienką.
  5. Jest może ktoś kto wykonał już elewację na swoim Artemisie? Potrzebuję ilości styropianu jaka jest potrzebna. Projekt z garażem 2-stanowiskowym. Z obliczeń wychodzi mi około 205m2 pow. ścian zewnętrznych. (pomniejszone o pow. otworów na okna i drzwi). Komuś wyszło podobnie?
  6. No więc tak... Ogólnie to jest taka możliwość, kwestia wyższego obsadzenia okna, ale czy będzie to komfortowe? Na pewno musisz robić górne otwieranie, czy z sterowaniem czy manualne bo z dołu się nie dostaniesz, chyba, że z drabiny. Z antresoli jest dostęp do tego okna, ale dojdzie barierka i trzeba się będzie wychylać. Dodatkowo trochę słabo tak latać na górę, "w te i we w te" żeby otworzyć okno w salonie czy uchylić roletę itp. xD Ja wstawiłem dwie sztuki po 160cm z Veluxa + trzecim doświetliłem łazienkę bo mam w innym miejscu i odrazu przy elektryce puściłem przewody zasilające, kupiłem sterownik, zasilacz i 3x napęd a po tynkach będę montował Mam takie foto, może lepiej zobrazuje.
  7. Tomek575

    Izolacja strychu

    To jeszcze jedno pytanie. Czy są jakieś przeciwwskazania żebym wykonał tą robotę zimą? Chcę zrobić tylko strych czyli wszystko nad jętkami. Zabudowa z GK na użytkowym poddaszu po tynkach na wiosnę/lato. Budynek obecnie w SSZ bez elewacji i ocieplenia. Chodzi mi o to, czy np wełna na strychu nie będzie piła wilgoci z powietrza itd.
  8. Tomek575

    Izolacja strychu

    Czy między jętkami a płytą OSB 18-20mm powinna być dodatkowo jakaś folia/membrana? Czy dobrym rozwiązaniem jest brak szczeliny wentylacyjnej między wełną a membraną?
  9. Czy ktoś z Was myślał już o kuchni? Nie mam pojęcia jak to ugryźć. 2/3 kuchni ma okna więc na piekarnik, płytę i lodówkę w zasadzie jest tylko jedno miejsce - ten kawałek ściany bez okna (najbliżej salonu). Projektowaliście coś? Próbowaliście jakoś to rozmieszczać? Czekam na odpowiedź.
  10. Tomek575

    Izolacja strychu

    Witam, Nie wiem czy wybrałem właściwy dział - jeśli nie to proszę o przeniesienie. Wybudowaliśmy dom, obecnie w SSZ, przez zimę planujemy ocieplić strych i tutaj moje pytania. Dach dwuspadowy 190m2 kryty blachodachówką Rukki Finnera na łatach/kontrłatach, pod blachą membrana energetyczna Marma. Krokwie 18 + jętki również 18. Ze strychu wychodzi dodatkowy kominek wentylacyjny. Pomysł mam taki, że w szczycie, nad jętkami chce zagospodarować strych (na drobne pierdoły). Planuję między krokwie od kipy do jętek dać wełnę gr. 18cm (prawdopodobnie Ursa 0,39) i zabić to płytą OSB 8-10mm. Natomiast na jętki (podłoga na strychu) wykręcić płytę OSB 18-20mm. Dzięki temu uzyskam taki strych o równych, wg. mnie ciepłych ścianach. Między jętki i krokwie na poddaszu planuję dwie warstwy wełny 18cm + 10cm krzyżowo (tutaj już Isover/Rockwool o lepszej lambdzie) i na to ruszt, folia i płyta GK. Czy to dobre rozwiązanie? Czy między jętkami a płytą OSB 18-20mm powinna być dodatkowo jakaś folia/membrana? Czy dobrym rozwiązaniem jest brak szczeliny wentylacyjnej między wełną a membraną? Czy te płyty OSB na strychu nie usztywnią i obciążą za bardzo dachu? Proszę o rady i opinie Tomek
  11. Z tego pokoju od strony tarasu. Schody zostały na miejscu, natomiast całkowicie przerobiliśmy tą część poddasza na której była sypialnia, garderoba, łazienka no i ten hol który mamy teraz jakieś dwa razy większy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...