Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

buyt

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    32
  • Rejestracja

O buyt

  • Urodziny 07.03.1987

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    lubelskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

buyt's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Czy dobrze kombinuję z podłączeniem rekuperatora pod sufitem w ocieplonej i grzanej kotłowni. Wyjścia z rekuperatora fi 160. Zastanawiam się czy czerpni i wyrzutni nie zrobić na fi 200 ale na początek czy pomysł dobry z rozprowadzeniem: Od skrzynek rozdzielczych fi 160 instalacja kończy się na rurach prostokątnych 200x90. Po kolei od strony lewej: rura kwadratowa 200x90 redukcja symetryczna/niesymetryczna 200x90/160 rura spiro aluminiowa 160 i wejście do rekuperatora CZERPNIA od podbitki: 160 rura spiro aluminiowa przez ścianę łącznik 160x160 zapianowany i dalej w zabudowie GK: rura MOIZO z ociepleniem 160 (zastanawiam się czy nie dać tutaj zwykłej aluminioiwej spiro i ocieplić ją wełną. Podejrzewam, że ten sam efekt będzie i chyba bardziej odporna) wyjście z zabudowy GK: kołnierz redukcyjny 160 do rekuperatora rura spiro 160 WYRZUTNIA do komina: z komina wyjście skrzynką 2x100/160 przewód MOIZO 160 przejście przez strop(kolano) wyjście z zabudowy GK: kołnierz redukcyjny 160 do rekuperatora rura spiro 160
  2. OK - a jak mam na gotowo 18cm: - styropian 10cm(2x5cm), - 6cm wylewki z podłogówką - 2cm gres/drewno W tym przypadku chyba zostaje tylko jedno rozwiązanie: EPS100 o lambdzie bliskiej 030? Jakiś Austrotherm/Swisspor?
  3. Myślałem, że ta elastyczna srebrna rura 160, taka harmonijka, która ma 1m i rozciąga się na ok 3m będzie ok ale w takim razie wezmę Sonodeca. A z ociepleniem zobaczę jak to się będzie zachowywać. Myślę, że na wyrzucie będzie dość chłodne powietrze więc jest szansa, że będzie ok. Dziękuję za poradę.
  4. 1. A czemu Sonodec z dziurkami? Myślałem o Spiro elastycznej? 2. Ocieplony będzie nad stropem. Nad dachem nieocieplony. Chyba tak wystarczy?
  5. 1. Czy doprowadzenie przewodu kanałem płaskim 200x90 od rekuperatora do skrzynek rozdzielczych oraz od wyrzutni do kanału wentylacyjnego w kominie jak na poniższym rysunku będzie ok? Chodzi mi o ukrycie tego płaskiego w styropianie 10cm + wylewka 6cm. https://images84.fotosik.pl/993/0ad41b12b92d20de.png Skrzynki przelotowe mogą być wyższe bo tam zrobię obudowę ocieploną wełną i chcę mieć do nich dostęp. 2. Czy wyrzutnia z reku fi160 do kanału wentylacyjnego 12x16 będzie ok? Czy lepiej podłączyć pod dwa kanały wentylacyjne bo mam taką możliwość?
  6. Rozumiem, że wszystko jest wg Ciebie do bani? Podejrzewam, że błędy to zbyt długie przewody od nawiewu, źle policzone zapotrzebowanie na powietrze, jednak to uśrednilem ze względu na liczbę osób w pomieszczeniu. Wątek śledzę cały czas ale niestety nie ma w nim jasnej instrukcji do stworzenia projektu rozprowadzenia rur więc dopytuję o co mogę.
  7. A czy ktoś z Państwa miał styczność i mógłby porównać dwa kanały fi 75: PE-FLEX vs GREENFLEX? Dodatkowo czy poza ceną jest jakaś znacząca różnica w wytrzymałości między skrzynkami rozprężnymi z tworzywa, a tymi ocynkowanymi?
  8. Ocieplenie domu planuję na początku następnego roku więc chyba Twoja opcja będzie dla mnie korzystniejsza żeby styropian został od zewnątrz. I wezmę też XPSa. Będzie coś takiego: Michalgosc ja też chcę pierwsze ocieplenie poddasza a później wylewki, dlatego ja zostawię wełnę na stelażu z profilami bez płyt na czas wylewek. Dzięki za radę!
  9. Po przeczytaniu dużej ilości wątków i zasięgnięciu informacji chciałbym zapytać się fachowców czy w prawidłowy sposób chcę ocieplić swój dach pokryty blachodachówką i jest folia wysokoparoprzepuszczalna. Zamieszczam foto: Pytania: 1) Wełna między krokwie idzie 15cm o gorszej lambdzie - np. UNI-MATA 0,39. Następnie w poprzek chcę dać drugą warstwę ale już sam nie wiem czy dać także 15cm o lambdzie 0,39 czy 10cm o lambdzie 0,33 np SUPER-MATY. Które rozwiązanie wydaje się lepsze? 2) Czy takie przejście wełny nad murłatą i dosunięcie do niej styropianu 15cm jest OK czy lepiej styropian z elewacji dać wyżej pod samo pokrycie dchowe i do niego dopchnąć wełnę? 3) Jaka folia paroizolacyjna pod płyty GK jest wystarczająca?
  10. Według mnie XPS był lepszą opcją niż bloczki 5cm. Zobaczymy po czasie. Dzięki za pomoc w temacie.
  11. Napiszę w tym wątku bo podobnego nie znalazłem. Pewnie każdy tynkarz używa swojego wybranego tynku, jednak chciałbym poznać opinie jakie panują teraz odnośnie firm produkujących tynki CW. Który Waszym zdaniem jest teraz najlepszy: DOLINA NIDY, KNAUF, BAUMIT czy WEBER? Porównuję te gdyż długo szukałem informacji na temat tynków CW i już sam nie wiem, który wybrać do tynkowania. Weber chyba ma najgrubsze ziarno. Dodatkowo moim zdaniem powinno się gruntować przed obrzutką, choć niektórzy temu zaprzeczają. Poradzicie coś?
  12. Dałem styropian XPS na wkręty, na to siatka i klej zbrojący. Dziękuję za rady.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...