Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

buyt

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    32
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez buyt

  1. Czy dobrze kombinuję z podłączeniem rekuperatora pod sufitem w ocieplonej i grzanej kotłowni. Wyjścia z rekuperatora fi 160. Zastanawiam się czy czerpni i wyrzutni nie zrobić na fi 200 ale na początek czy pomysł dobry z rozprowadzeniem: Od skrzynek rozdzielczych fi 160 instalacja kończy się na rurach prostokątnych 200x90. Po kolei od strony lewej: rura kwadratowa 200x90 redukcja symetryczna/niesymetryczna 200x90/160 rura spiro aluminiowa 160 i wejście do rekuperatora CZERPNIA od podbitki: 160 rura spiro aluminiowa przez ścianę łącznik 160x160 zapianowany i dalej w zabudowie GK: rura MOIZO z ociepleniem 160 (zastanawiam się czy nie dać tutaj zwykłej aluminioiwej spiro i ocieplić ją wełną. Podejrzewam, że ten sam efekt będzie i chyba bardziej odporna) wyjście z zabudowy GK: kołnierz redukcyjny 160 do rekuperatora rura spiro 160 WYRZUTNIA do komina: z komina wyjście skrzynką 2x100/160 przewód MOIZO 160 przejście przez strop(kolano) wyjście z zabudowy GK: kołnierz redukcyjny 160 do rekuperatora rura spiro 160
  2. OK - a jak mam na gotowo 18cm: - styropian 10cm(2x5cm), - 6cm wylewki z podłogówką - 2cm gres/drewno W tym przypadku chyba zostaje tylko jedno rozwiązanie: EPS100 o lambdzie bliskiej 030? Jakiś Austrotherm/Swisspor?
  3. Myślałem, że ta elastyczna srebrna rura 160, taka harmonijka, która ma 1m i rozciąga się na ok 3m będzie ok ale w takim razie wezmę Sonodeca. A z ociepleniem zobaczę jak to się będzie zachowywać. Myślę, że na wyrzucie będzie dość chłodne powietrze więc jest szansa, że będzie ok. Dziękuję za poradę.
  4. 1. A czemu Sonodec z dziurkami? Myślałem o Spiro elastycznej? 2. Ocieplony będzie nad stropem. Nad dachem nieocieplony. Chyba tak wystarczy?
  5. 1. Czy doprowadzenie przewodu kanałem płaskim 200x90 od rekuperatora do skrzynek rozdzielczych oraz od wyrzutni do kanału wentylacyjnego w kominie jak na poniższym rysunku będzie ok? Chodzi mi o ukrycie tego płaskiego w styropianie 10cm + wylewka 6cm. https://images84.fotosik.pl/993/0ad41b12b92d20de.png Skrzynki przelotowe mogą być wyższe bo tam zrobię obudowę ocieploną wełną i chcę mieć do nich dostęp. 2. Czy wyrzutnia z reku fi160 do kanału wentylacyjnego 12x16 będzie ok? Czy lepiej podłączyć pod dwa kanały wentylacyjne bo mam taką możliwość?
  6. Rozumiem, że wszystko jest wg Ciebie do bani? Podejrzewam, że błędy to zbyt długie przewody od nawiewu, źle policzone zapotrzebowanie na powietrze, jednak to uśrednilem ze względu na liczbę osób w pomieszczeniu. Wątek śledzę cały czas ale niestety nie ma w nim jasnej instrukcji do stworzenia projektu rozprowadzenia rur więc dopytuję o co mogę.
  7. A czy ktoś z Państwa miał styczność i mógłby porównać dwa kanały fi 75: PE-FLEX vs GREENFLEX? Dodatkowo czy poza ceną jest jakaś znacząca różnica w wytrzymałości między skrzynkami rozprężnymi z tworzywa, a tymi ocynkowanymi?
  8. Ocieplenie domu planuję na początku następnego roku więc chyba Twoja opcja będzie dla mnie korzystniejsza żeby styropian został od zewnątrz. I wezmę też XPSa. Będzie coś takiego: Michalgosc ja też chcę pierwsze ocieplenie poddasza a później wylewki, dlatego ja zostawię wełnę na stelażu z profilami bez płyt na czas wylewek. Dzięki za radę!
  9. Po przeczytaniu dużej ilości wątków i zasięgnięciu informacji chciałbym zapytać się fachowców czy w prawidłowy sposób chcę ocieplić swój dach pokryty blachodachówką i jest folia wysokoparoprzepuszczalna. Zamieszczam foto: Pytania: 1) Wełna między krokwie idzie 15cm o gorszej lambdzie - np. UNI-MATA 0,39. Następnie w poprzek chcę dać drugą warstwę ale już sam nie wiem czy dać także 15cm o lambdzie 0,39 czy 10cm o lambdzie 0,33 np SUPER-MATY. Które rozwiązanie wydaje się lepsze? 2) Czy takie przejście wełny nad murłatą i dosunięcie do niej styropianu 15cm jest OK czy lepiej styropian z elewacji dać wyżej pod samo pokrycie dchowe i do niego dopchnąć wełnę? 3) Jaka folia paroizolacyjna pod płyty GK jest wystarczająca?
  10. Według mnie XPS był lepszą opcją niż bloczki 5cm. Zobaczymy po czasie. Dzięki za pomoc w temacie.
  11. Napiszę w tym wątku bo podobnego nie znalazłem. Pewnie każdy tynkarz używa swojego wybranego tynku, jednak chciałbym poznać opinie jakie panują teraz odnośnie firm produkujących tynki CW. Który Waszym zdaniem jest teraz najlepszy: DOLINA NIDY, KNAUF, BAUMIT czy WEBER? Porównuję te gdyż długo szukałem informacji na temat tynków CW i już sam nie wiem, który wybrać do tynkowania. Weber chyba ma najgrubsze ziarno. Dodatkowo moim zdaniem powinno się gruntować przed obrzutką, choć niektórzy temu zaprzeczają. Poradzicie coś?
  12. Dałem styropian XPS na wkręty, na to siatka i klej zbrojący. Dziękuję za rady.
  13. A tutaj gdzie jest ta gruba czarna folia to ją zagiąć na murlate i normalnie stawiać na klej h+h na ścianie z betonu? Dawać jakąś folie?
  14. Będę zaczynał tynkowanie ścian wewnętrznych i mam odkryty dach w salonie - brak stropu. Przy tynkowaniu chciałem zrównać się z górną powierzchnią murłaty lub nawet wyżej gdyż ocieplenie jakie dam w dachu to wełna 15cm między krokwiami i dalej jeszcze jedna warstwa 10cm obudowana płytami GK. Chciałem zapytać Was czym wypełnić przestrzeń między murłatą, a tynkiem. Przestrzeń ma ok 5cm szerokości i wysokość 15 tak jak murłata lub 20 jakbym chciał trochę wyżej. Wełna - ocieplenie dachu zaznaczone na rysunku na czerwono, tynk na niebiesko. A przestrzeń, o którą mi chodzi to znak zapytania. Myślałem o styropianie 5cm przymocowanym na kołki i klej do murłaty, na to siatka zachodząca na mur i przeciągnąć klejem a następnie to zatynkować, jak myślicie? Wrzucam dwa prowizoryczne rysunki:
  15. Nie wiem czy kłaść tynk gipsowy na ściany i wszystkie sufity zrobić podwieszane z płyt G-K żeby później wrzucić oświetlenie na suficie gdzie będę chciał czy po prostu dać i na ściany i na sufit płyty G-K.
  16. Stoję właśnie przed dylematem czy ułożyć cały nowy dom: ściany i sufity z betonu komórkowego H+H w płytach G-K. Mam dużo podwieszanych sufitów i kombinacji na ścianach i zdecydowałem, że zamiast tynku pójdę w płyty. Jak u Was sprawa wygląda po kilku latach użytkowania takich ścian? Są pęknięcia lub jakieś inne wady? Czy ściany z płyt G-K układaliście po wylewkach podłogowych czy przed?
  17. Wśród przejrzanych przeze mnie ofert pozostały mi dwie: 1 - SCHUCO Living 82mm 7komór na okuciach krytych ROTO lub WINKHAUS - Oknostyl Jabłonna lub Jezierski 2 - Salamander BlueEvolution 92mm na okuciach krytych ROTO LUB WINKHAUS - SOLO Biorąc pod uwagę parametry techniczne okna różnią się szerokością 82mm a tu 92mm oraz komorami - Schuco - 7, Salamander - 6. Ale zastanawia mnie inny fakt - trzecia uszczelka w Salamandrze jest dociskana przez skrzydło do ramy, a w Schuco dotyka skrzydła, a z drugiej strony jest wolna i obawiam się, że ta trzecia uszczelka nie będzie dociskać na równej powierchni po kilku latach. Dodatkowo Salamander jest trochę szerszy i do przeszkleń większych może być lepszy (okna 250x250). Wzmocnienia stalowe w Schuco są w ramie pełne 1,5mm a w Salamandrze otwarte w większości chyba 2mm. Czy ktoś jest mi w stanie pomóc i powiedzieć, które okna / producent będzie lepszy albo czy jest jakaś znacząca różnica w tych oknach? Ceny porównywalne.
  18. Mało opinii w sieci jest o oknach SCHuCO LIVING MD Profil 82mm 7-komorowe - okucie ROTO / zawiasy kryte - pakiet szybowy 4/18/4/18/4 z ciepłą ramką, w dużych oknach szyby 6mm - 4-punktowe zabezpieczenie antywyważeniowe, mikrowentylacja i blokada błędnego położenia klamki z podnośnikiem skrzydła - klamki Schüco Acustik w kolorze Jestem bardzo bliski decyzji. Wcześniej brałem pod uwagę Vekę 82 na okuciach Maco i Salamandra bluevolution 82 na Maco o podobnych parametrach j/w. Teraz skłaniam się ku Schuco. Cena powiedzmy, że wszędzie podobna. Warto?
  19. A co myślicie nt. blachodachówki modułowej BUD-MAT Murano w kolorze czarnym? Chcę przykryć tym dach u siebie i jestem bliski zakupu. Obawiam się tylko czy nie jest trochę cienka. Są trzy rodzaje S-pure, D-matt i X-matt. Ja przymierzam się do D-matt lub X-matt Ktoś może coś doradzić?
  20. Witam. Mam wyceny dwóch przedstawicieli okien. Okna w antracycie z zewnątrz i na ciepłych ramkach międzyszybowych. Nie wiem, na które się zdecydować: SALAMANDER BlueEvolution 82: okucie WINKHAUS ActivPilot / zawiasy kryte Select klamki HopeSecustic z blokadami lub VEKA SOFTLINE 82 okucie MACO Multimatic / zawiasy kryte klamki HopeSecustic z blokadami Wyceny podobne i dlatego chciałem Was zapytać co byście polecali. Wiem, że dużo zależy od montażysty ale tego bym dopilnował.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...