Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cozmo

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    116
  • Rejestracja

O cozmo

  • Urodziny 09.08.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Warszawa
  • Kod pocztowy
    05-080
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

cozmo's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. cozmo

    Sterownik do kominka z PW

    jak kilka lat temu robiłem analizę rynku to najlepszy stosunek do ceny zanalezłem w tym tatarek rt 08 gx . póki co u mnie działa i wpełni wykonuje swoje założenia .
  2. Odświeżam . Podejście Pana Bielawskiego bez zmian .
  3. To prawda , jednak moja przestroga jest kierowana do początkujących użytkowników forum ,którzy jeszcze nie zdązyli zbyt wiele przeczytać.
  4. cozmo

    Romotop, ale ktory ???

    Jeśli romotop to nie kupuj go bezpośrednio od Bielawskiego . moc dostosuj do zapotrzebowania cieplnego budynku. szyba zedycowanie pojedynczya zwykła -bez powłok . A najlepiej wybierz inną markę bo w romotopie gwarancja nie działa jak należy .
  5. żeby było zamiast niezbędne jest zaciemnienie szczelnie okien , inaczej stracisz kontrast i kolory na ekranie . fajnie się sprawdza jakiś telewizor i do fimów wieczorem projektor . Poza tym projektory nie są tak trwałe jak telewiozry .
  6. Szanowni forumowicze . Pragnę się podzielić negatywną opinią na temat firmy/osoby Dariusz Bielawski sprzedajęcej produkty do spalania drewna czeskiej firmy romotop. Z podzieleniem się swoimi doświadczeniami zwlekałem długo i dzięki temu przemyślałem -konsultowałem temat z każdej strony . oto kilka konkretów Zakupiłem wkład romotop heat w2 70.50.01 w maju 2017 Wkład pękł po przepaleniu 1m3 suchego drewna brzozowego w pazdzierniku 2017 (reklamacja) Nowy wkład został wymieniony po przepychankach w grudniu 2017 W trakcie owych "przepychanek" wyniknęło cały szereg nie kompetencji Pana Bielawskiego: -nie znajomość praw klienta ani nawet swoich lub ich świadome ignorowanie. -próby manipulacji -granie na zwłokę -pomimo prawnego uznania rękojmi(wymiana wkładu) ,Pan Bielawski próbował nażucić mi zespawnie uszkodzenia. Drugi wkład pękł na tym samym elemencie tylko w trochę innym miejscu w kwietniu 2018 po przepaleniu kilku metrów suchego drewna (odstąpienie) Tym razem zdecydowałem się odstąpić od umowy ,na co Pan Bielawski przystał. Do tej pory jednak pomimo zapewnień nie odebrał starego wkładu i nie zwrócił poniesionych kosztów pomimo licznych maili i telefonów których już odemnie nie odbiera. Dodam że w między czasie pojawił się u mnie domu serwis fabryczny romotop ,ktory obejżał kominek ,sposób podłączenia hydrauliki,spalin,dolotu,sterownika itp . nie stwierdził żadnych nieprawidłowości . Przestrzegam przed kupowaniem czegokolwiek od tego człowieka tym bardziej ,że uważa się za osobę wszystko wiedzącą ,która na forum muratora chce zajmować pozycje eksperta jednak faktycznie bardzo daleko mu do takiej , a własną nie wiedzę maskuje i na przemieninie stosuje techniki chowania głowy w piasek z manipulacją . Zamiast po prostu uznać ,że każdy może popełnic błąd ,a pozniej go w miarę możliwości naprawić. Niestety ze strony Pana Bielawskiego nie ma dobrych intecji ,a to co uzyskałem od niego jest wynikiem sporego zaangażowania czasowego z mojej strony . Sprawę przekazuję do kancelari prawnej co spowoduje kolejną inwestycję czasu i pieniędzy.
  7. Ja mam słabe doświadczenia z producentem mniej renomowanym niż spartherm , pękł mi drugi wkład w ciągu roku . Sprzedawca obiecał odbebrać kominek i zwrócić koszty ,więc nie będę robił anty reklamy .W starym domu kominek firmy już nie istnijącej działa do dzisiaj już ze 20 lat. Co do Twoich problemów to raczej bym je określił jako eksploatacja ,nawet w super autach trzeba zmienić klocki hamulcowe i opony . podobnie w markowych kominkach sznury uszczelki linki itp się zyżywają. Jeśli nie chcesz samemu naprawiać to zawsze możesz wybrać nie autoryzowany serwis kominkowy .Strzelam że wezmą ok. 1000zł . Szamoty jeśli nie rozleciały się w pył ,a tylko popękały to spokojnie możesz jeszcze na nich palić .
  8. Poproszę ustal swoje priorytety w kolejności ,a odpowiedz co będzie najlepsze dla Ciebie i Twojej rodziny może przyjść sama. 1.Mieć kominek w domu ? 2.Mieć komfortową temperaturę w domu-jeśli tak to jaka ona jest ? 3.Tanio ogrzewać dom,z uwzględnieniem kosztów jakie trzeba ponieść na samo zródło ciepła 4.Kupić jak najtańsze zródło ogrzewania ,za to pozniej drożej płacić na paliwo lub poświęcać swój czas na dbanie o temperaturę. 5.Zmieścić się w konkretnym budżecie bo więcej na remont nie będzie i kropka. 6.Być niezależnym od dostawców energii. 7.inne . jakie ? Warto na temat ogrzewania domu spojrzeć kompleksowo. Nie tylko istotne jest zrodło ciepła ,ale przedewszystkim izolacja domu,oraz rodzaj wentylacji.
  9. cozmo

    Wymiana kominka

    Samo trafienie może się do niczego nie przydać, musisz sporo poczytać , a pozniej napisz temat w stylu czy dobry plan sobie wymyśliłeś. Kup markowy i najlepiej z długą gwarancją jak często palisz(a nie wędzisz ) Jeśli masz alternatywę gazu to faktycznie go nie potrzebujesz . Na mrozne noce gaz ogarnie temat .
  10. cozmo

    wylewka pod kominikiem

    No właśnie -10cm styroduru i 15cm z miksokreta to powinno działać . Założyciel wątku ,lub ktoś z doradzających pisał o 6cm miksokreta i 10 lub 20 styropianu . Ńie śmiem twierdzić że zwykłego kominka to nie utrzyma przez zadowalający czas ,ale po co ryzykować , jak można dać właśnie styrodur ,albo wogóle zrezygnować z izolacji jeśli kominek stoi w środku domu ,albo dać 7-8 lub więcej wylewki . Uważam ze z kominkami nie ma żartów , jak ktoś się na to decyduje to niech nie oszczędza już na pierwszym etapie jakim jest wylewka/fundament.
  11. chłopaki sensownie radzą . poczytaj ,rozważ każdy scenariusz po kilka razy ,grzanie drewnem aby było udane najlepiej gdy sprawia przyjemność samo w sobie , jeśli ma dawać tylko ciepło to za kilka lat będziesz rozszerzał system grzania o inne sposoby i jeszcze raz ponosił koszty. Według mnie skoro masz dużą działkę to dobudowanie kotłowni 4-5 kwadratowych może być opłacalne. wtedy stawiasz tam piec na ekogroszek z podajnikiem i temat ciepła załatwiony za przyzwoite pieniądze. piece są znacznie tańsze niż kominki !
  12. cozmo

    wylewka pod kominikiem

    w Swojej krótkiej historii budowlańca mam skończony jeden budynek , jestem na etapie kończenia hali i w trakcie budowania biurowca. Może nie są to wieżowce ,ale przekonałem się już co to jest pękający zbrojony beton ,który nie trzymał parametrów. 50cm betonu mam pod kominkiem bo tyle mam pod całym domem ,więc dlaczego akurat pod kominkiem miał bym dać cieniej to nie wiem. A dlaczego 50cm .? po wykonaniu badania geotechnicznego architekt/konstruktor tak wyliczył i tyle jest . Jeśli któryś z Was jest konstruktorem/architektem lub ma inne uprawnienia aby zweryfikować czy mi dobrze to policzyli to mogę podesłać odpowiednie papiery ? Dodam że pod całą płytą fundamentową mam jeszcze wymieniony grunt na wysokość 70cm . Nie wykluczone że jak będę zabudowywał kominek to styropian sie znajdzie pod kominkiem ,ale konstrukcja dalej będzie stać na płycie fundamentowej .Nie rozumiem dlaczego mam wciskać kominek na jastrych skoro można wybrać rozwiązanie które daje 100% pewności że nic nie osiądzie . W swojej pracy zawodowej spotykam się względnie często z pękającymi konstrukacjami z takich materiałów jak stal,stopy aluminium ,carbon ,magnez,tytan i niestety stwierdzam że nawet najlepiej przemyślana konstrukcja odpowienio długo/mocno użytkowana kiedyś się "zmęczy" . oczywiście czas "zmęczenia " dla budynków jest zwykle inny- dłuższy . Wielu moich znajomych,siąsiadów,rodzina na rysy w ścianach macha ręką ,bo skoro przez nie wiatr nie hula to nie ma co panikować , ale znam przypadek że deweloper musiał na gwarancji zrobić tęgi słup przy bloku bo w powstałą rysę można było włożyć palec. Można powiedzieć że jak kominek osiądzie to nic się złego nie stanie , ale tutaj raczej przydały by sie opinie najlepiej potwierdzone fotkami od osób który pracują w branży i nie jedno widzieli.
  13. cozmo

    wylewka pod kominikiem

    domy,mosty,karoserie samochodów ,samoloty ,statki , rowery , kominki itp pękają ,tracą sztywność itp w zależności od uzytego materiału . nawet podłoga pod buforem pracuje w mikro cyklach -chociaż wydawało by się inaczej bo nikt bufora nie rusza,ale dom osiada,styropian się kurczy i w posadzce są zmiany temperatur,nie wielkie ale są . Więc nie tylko poziom naprężeń robi swoje ,ale rownież czas w jakim poddajemy coś naprężeniom.
  14. cozmo

    RT-08-G, ustawienia

    udało mi się znacznie obniżyć temp spalin za płaszczem poprzez dokładne wyczyszczenie płomiennic . przy dzisiejszym paleniu temp deflektora miała 720C a temp spalin za płaszczem nie przekroczyła 240C . Wynika z tego że u mnie co 1-2 metry 3 trzeba przeczyścić płomiennice. A jak często u was się syfi wymiennik wodny ? MD. a wiesz jaką masz temp. żaru ? u mnie czasami przekracza 900 C
  15. cozmo

    wylewka pod kominikiem

    Dom masz stosunkowo świeży ,sytuacja może się zmienić po 5-10 latach . Fortepian ,duża ciężka szafa itp zwykle mają sporą rozpiętość nóżek ,a przynajmniej znacznie szerzej niż kominek , a więc masa rozkłada się na innych płaszczyznach. U mnie w domu kominek stoi bezposrenio na płycie fundamentowej czterokrotnie zbrojonej o grubości 50cm ,. Temperatura płyty fund. pod kominkiem 17-18C . Skolei pod buforem posłuchałem się wykonawcy i zamiast 10cm styropianu mam 5cm. Za to więcej wylewki i więcej zbrojenia.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...