Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

tomskibit

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

O tomskibit

  • Urodziny 28.05.1997

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Warszawa
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

tomskibit's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. No niestety dziura w futrynie wygląda na za krótką. Drzwi dochodzą idealnie do futryny. Jeśli chodzi o uszczelkę to jest ok. Kwestia głębokości wchodzenia zasuwy zamka. Jak to zrobić? Wiercić drewnianą futrynę?
  2. Podczas remontu zostały zamontowane drzwi wewnętrzne, a w raz z nimi nowe futryny. Po montażu wszystko fajnie, jednak w drzwiach wyposażonych w zamki na klucz (podklamkowe) zasuwa jak drzwi są otwarte ładnie chodzi natomiast po zamknięciu drzwi zasuwa nie chce wejść do końca (coś ją blokuje). Co śmieszniejsze w jednych drzwiach w całym mieszkaniu wszystko działa bez zarzutu. Pytanie co jest nie tak. Jak można regulować głębokość pracy zasuwy, tak żeby pozwalała na pełen obrót klucza (i jego wyjęcie) a z drugiej strony, żeby drzwi mogły być zamknięte. Pytanie czy to kwestia regulacji drzwi? Może kwestia regulacji zamka albo jego części przy futrynie? No i najgorsze z możliwych może futryny zostały źle wstawione?
  3. Do realizacji moich marzeń a więc w mieszkaniu z lat 70 zrobienia dwóch pełnoprawnych łazienek (w każdej umywalka, ustęp, i prysznic) potrzebuję wstawić trójnik w pion kanalizacyjny (tak oznajmiła mi to znajoma architekt). Ma to być rozgałęzienie na dwa ustępy po dwóch stronach. W chwili obecnej jedno pomieszczenie to toaleta a drugie obok to łazienka. Rozdzielają je piony. Pytanie czy da się to zrobić sprawnie i "bezkonfliktowo" - czyli nie wyłączając pionu ani przez moment z użycia. Dodam, że blok jest 12 piętrowy więc nikt raczej oficjalnie nie zgodzi się na wyłączenie pionu kanalizacyjnego na kilka godzin. Rura w bloku jest stara - żeliwna.
  4. Tak to się prezentuje ...mniej więcej . Proszę tylko nie oceniać stanu. Stan do remontu . Mieszkanie po mojej babci.
  5. Z kibelkiem może być problem. Przyłącze jest z lewego boku przy samej posadzce. Pewnie trzeba będzie zrobić jakieś elastyczne przyłącze i je zabudować jakąś półeczką lub stopniem - już pod prysznicem.
  6. O to mi chodzi co zaproponowałeś Tylko kibelek ukośny aby głową nie walić w ścianę ...siadając na "tronie" i żeby ścieżka dojścia do prysznica była szersza.
  7. Dzięki za informację A co myślicie o kibelku narożnym? Jego ustawienie pozwoliłoby jak sądzę nieco lepiej wykorzystać przestrzeń
  8. Pralki w ogóle nie biorę pod uwagę w tym pomieszczeniu . Tak, zdaje sobie sprawę z tego, że moje oczekiwania a może i marzenia mogą być ciężkie do spełnienia ale warto zapytać. Biorę też pod uwagę, że nie będzie to łazienka wygodna tylko pomieszczenie do dbania o higienę i załatwiania najpilniejszych potrzeb. Domyślam się, że może być klaustrofobiczne. Hmmm może powinienem zapytać na forum żeglarskim bo to wymiarami i rozwiązaniami raczej podchodzi pod patenty stosowane na małych jachtach śródlądowych
  9. Mam zamiar zrobić z toalety o wymiarach 88cm/191cm mikro łazienkę, gdzie zmieści się ustęp, prysznic, umywalka. Problemem jest to, że pomieszczenie jest podłużne. Czy da się coś tutaj wykombinować ew. wkomponować
  10. Chciałem się zapytać o wymagane zgody są potrzebne w przypadku poniższych przebudów - mieszkanie spółdzielcze własnościowe. 1. Podzielenie dużego pokoju na dwa małe - postawienie ścianki prawdopodobnie kartonowo gipsowej i podzielenie grzejników na dwa mniejsze (wiem, że z grzejnikami może być problem). 2. Przeniesienie kuchni a w zasadzie niewielkie przesunięcie zlewu i kuchenki z pomieszczenia - kuchni do przedpokoju. Jest to przesunięcie raptem o 0,5-1m. Przeniesienie kuchni zaproponowała mi jedna osoba i po dłuższym namyśle faktycznie wydaje mi się to dobre posunięcie. Dodam, że w tym miejscu, gdzie ma się znajdować aneks jest raptem 0,5-1m do pionu i wentylacji - tej kuchennej. Obecnie kuchenka jest gazowa (nie wykluczam przejścia na prąd jeśli to będzie dużo tańsze rozwiązanie niż uzyskanie zgód na "pociągnięcie gazu"). 3. Zrobienie z kuchni pokoju. Jak się za to zabrać ? Chodzi o wszelkie zgody (techniczne), które trzeba uzyskać. Czy potrzebna jest zgoda spółdzielni mieszkaniowej? Planuję to wszystko zrobić legalnie i pewnie wykorzystując ekipy budowlane, architekta. Chcę się jednak dowiedzieć co i jak. Podkreślam tutaj legalność. Czytałem kilka takich wątków i jeśli chodzi o kwestie techniczne raczej nie będzie to ciężkie ale bardziej się pytam o formalności.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...