Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

spawel92

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

O spawel92

  • Urodziny 25.08.1992

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Koszalin
  • Kod pocztowy
    75-348
  • Województwo
    zachodniopomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

spawel92's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witajcie, Nie miałem bladego pojęcia gdzie dopasować ten temat, więc proszę moderatorów, żeby go ewentualnie przenieśli w odpowiednie wg nich miejsce. Jeszcze kilka miesięcy i zdobędę tytuł inżyniera Energetyka w specjalności techniki cieplnej, chłodnictwa oraz klimatyzacji. Dostałem ostatnio cynk, że mógłbym zainteresować się doradctwem/certyfikowaniem budynków pasywnych po zrobieniu następujących kursów: http://www.pibp.pl/?page_id=221 Chciałbym się spytać, czy warto w coś takiego zainwestować? Ceny są niebanalne, ale temat wydaje się ciekawy i przyszłościowy. Czy ktoś może zajmuje się czymś takim? Jakie są zarobki, możliwości pracy w Polsce ew. za granicą (bardziej jednak interesuje mnie nasz kraj). Muszę przyznać, że pieniądze jakie trzeba wyłożyć są dla mnie bardzo duże, jednak mógłbym przez rok trochę poodkładać jeśli ma to sens. Proszę o porady!
  2. Co masz na myśli mówiąc klima ? O jakie urządzenie dokładnie chodzi? Koszt na allegro kurtyny powietrznej o mocy 2 kW sterowaną pilotem 100 zł z przesyłką. Może taka kurtyna będzie lepiej zapobiegać uciekaniu ciepła? Jednak jest ona daleko od miejsca pracy ekspedientki, więc nie dociera wtedy bezpośrednio do niej ciepło. Promienniki także nie są zbyt drogie jako koszt inwestycji. EDIT: Po głębszym przemyśleniu sensu kurtyny powietrznej doszedłem do pewnych wniosków. Czas użytkowania lokalu w miesiącu to 180h. Nagrzewnica w postaci kurtyny ustawiona na moc 1kW zużyła by na miesiąc 180kWh, co dawałoby koszt 180zł/miesiąc przy 115 zł/miesiąc aktualnego ogrzewania. Pytanie jedynie się nasuwa, jaki komfort cieplny osiągnąłbym w ten sposób?? Trzeba nadmienić, że komfort ma być odczuwalny dla osoby pracującej, ponieważ klient przebywa w sklepie w ciepłej odzieży i niewielką ilość czasu ( minuta do kilku minut ).
  3. Witajcie! Szukając odpowiedzi na mój problem wiele tematów podobnych znalazłem na tym forum, stąd też wybór z opublikowaniem postu padł na Was. Chciałbym podjąć dyskusję mającą na celu dobór odpowiedniego ( co za tym idzie najekonomiczniejszego w eksploatacji oraz niekosztownego w zakupie) rodzaju ogrzewania dla sklepu o powierzchni 20m^2. Jest to mały sklepik, którego przybliżony rozkład znajduje się poniżej w mojej autorskiej grafice. Wykonane w paintcie, ale w miarę czytelne. Przechodzę do sedna i szczegółów. Otóż póki co jak widać na obrazku ekspedientka stoi za ladą lub siedzi na siedzisku blisko wejścia do WC. W ten sposób spędza 50% czasu pracy, to jest stojąc za ladą ( dużo rzadziej siedząc na krześle ). Reszta zajmuje podawanie produktów z półek, rozładowanie towaru przychodzącego itd. Ważnym aspektem doboru rodzaju ogrzewania będzie średnia ilość klientów na dzień, a co za tym idzie wyziębienia / wymiany powietrza pomiędzy lokalem, a otoczeniem. W tak małym lokalu każde otwarcie drzwi przez klienta przy wejściu oraz wyjściu jest dosyć odczuwalne ( na prawdę czuć zimne powietrze wlatujące do pomieszczenia, a co za tym idzie oziębienie. Można przyjąć średnią ilość klientów 120, każdy otwierający drzwi na około 7 sekund? Dotychczas z ogrzewaniem radziła sobie mała elektryczna nagrzewnica powietrza z nawiewem skierowana bezpośrednio na ekspedientkę. Urządzenie to może pracować w dwóch trybach mocy 1kW lub 2 kW. Rachunek za ogrzewanie wychodzi średnio 115 zł/miesiąc przy stawce 1zł/kWh. Póki co rozmyślam nad dwoma rozwiązaniami, aby te rachunki zmniejszyć lub zwiększyć komfort cieplny za te same pieniądze co płaci się teraz. Pierwsze rozwiązanie to zamocowanie promienników podczerwieni o odpowiedniej mocy nad drzwiami skierowane na ladę ( propozycja 1 ) lub nad wejsciem do WC skierowane bezpośrednio za ladę ( na ekspedientkę - propozycja 2 ). Wydaje mi się, że przy drugim umieszczeniu tj. nad drzwiami do WC wystarczy promiennik o mniejszej mocy ponieważ byłaby ogrzewana tylko strefa "za-ladowa". Drugie rozwiązanie to kurtyna powietrzna zamontowana nad drzwiami wejściowymi. Rozwiązanie inne niż ogrzewanie elektryczne raczej odpada, ponieważ nie jest to lokal własny a wynajmowany, jednak jeśli padnie jakaś ciekawa prosta do zrealizowania inwestycja, mogąca się szybko zwrócić to może dałoby się coś zrobić. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...