Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rafał.Ż

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Rafał.Ż

  1. Jak w praktyce, zgodnie z warunkami technicznymi 2021, realizuje się obecnie systemy ogrzewania domu? Na jednej ze stron internetowych możemy znaleźć informacje o dopuszczonych rodzajach ogrzewania ze względu na obliczoną energię pierwotną EP, są to: - biomasa plus wentylacja grawitacyjna, - gaz plus wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła plus OZE wspomagające przygotowanie c.w.u. - gruntowa pompa ciepła plus ogrzewanie płaszczyznowe podłogowe i c.w.u. z pompy ciepła plus wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła - powietrzna pompa ciepła plus ogrzewanie płaszczyznowe podłogowe i c.w.u. z pompy ciepła plus wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła plus instalacja fotowoltaiczna Wynika z tego, że chcąc zdecydować się na wentylację grawitacyjną, możemy wybrać jedynie ogrzewanie biomasą i nie ma możliwości wykorzystania jedynie kotła na gaz lub samej pompy powietrznej? Czy można wybrać wariant pompa powietrzna plus wentylacja mechaniczna bez instalacji fotowoltaicznej lub kocioł gazowy z wm bez instalacji kolektorów słonecznych?
  2. W ostateczności musiałbym rozebrać ścianę w kuchni, która jest już gotowa i wolałbym tego nie robić
  3. Witam. Mam łazienkę, w której ściany, wykonane są z płyt gipsowo-kartonowych, na płytę 12,5 mm położone zostały płytki ok 10 mm grubości. Teraz okazało się, że miejscach gdzie mają być powieszona szafka pod umywalkę oraz jedna szafka wisząca pod płytą nie ma profili. Pytanie, jak zawiesić te szafki bez ingerencji w ścianę, jakich kołków użyć? Czy nie będzie problemu z szafką pod umywalkę, która jest dość ciężka?
  4. Ja poproszę o namiary na firmy działające w Województwie zachodniopomorskim
  5. Pytałem o centralę 400m3/h ponieważ taką dostałem jedną wycenę, pytałem czy 300m3/h nie będzie wystarczające to otrzymałem odpowiedź, że nie..
  6. Też jestem zdania żeby w garażu oraz kotłowni zrobić wentylację grawitacyjną. Pytałem tylko jak optymalnie ją zrobić bez komina, którego w kotłowni nie będzie, kominki wentylacyjne, jakieś kanały? Czy centrala Thessla green AirPack 400 będzie odpowiednia czy trochę za duża do tego domu? Kanały sztywne spiro do rozdzielaczy, a dalej do anemostatów Peflex?
  7. Jak powinna być zrealizowana wentylacja grawitacyjna w garażu oraz kotłowi jeżeli nie będzie komina? Czy nie polecacie żadnych przewodów sztywnych w instalacji, dlaczego?
  8. Witam. Planuję budowę domu jak w linku poniżej https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-zurawkach-3-m52a57146527bb dom planuję ogrzewać pompą ciepła, która znajdzie się w kotłowni, w też w kotłowni też chciałbym umiejscowić centralę wentylacyjną, czy to dobre rozwiązanie? Kotłownię chcę ogrzewać, natomiast garaż nie, rezygnuję również z obu kominów. Jaką wentylację zastosować w kotłowni? W garażu tylko i wyłącznie grawitacyjną? Czy razem z projektem zakupić projekt wentylacji mechanicznej, wykonany przez rekuperatory? Z tego co wiem projekt przewiduje umiejscowienie centrali w garażu, jednak nie wiem w którym miejscu oraz wentylację grawitacyjną w garażu oraz w kotłowni.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...