Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bn4pn

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    Remont starego...

Dane osobowe

  • Miejscowość
    PN
  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

bn4pn's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dzięki za odpowiedź. Zastanawia mnie jeszcze, czy taki układ mieszający z głowicą termostatyczną na zasilaniu i kapilarą będzie OK. Zasilenie z ciepłą wodą leci przez zawór termostatyczny, następnie przez pompkę od dołu, która jednocześnie pobiera wodę z powrotu podłogówki, potem za pompką kapilara, czujnik temperatury i ciśnienia, dalej bypass, potem zasilenie do rozdzielacza na górną belkę i w poszczególne pętle. Lewa strona Dolnej belki rozdzielacza to powrót podłogówki do piwnicy do dolnej części układu mieszającego wpięte przed bypass. Prawa strona dolnej belki rozdzielacza to powrót do piwnicy w główną rurę powrotu zimnej wody do kotła. W załączniku ww. układ mieszający i przykładowe zdjęcie z rozdzielaczem i układem. Tylko zamiast termostatu na rozdzielaczu u mnie byłby na zasilaniu przed pompką. I w moim przypadku układ mieszający w piwnicy, a rozdzielacz w domu. Zda to wszystko egzamin ?
  2. Dzień dobry, z piwnicy budynku obok doprowadzone jest ogrzewanie miejskie. Obecnie na zasilaniu jest ok. 60*C przy przepływie wody ok. 135l. (zimą ok. 95*C) Temperatura powrotu ok. 43*C. Z wymiennika wychodzi zasilanie do mojej piwnicy (ok. 30 m.) I przez piwnicę do góry do grzejników na parter i ogrzewa ok 75 m2 powierzchni, no i powrót przez moją piwnicę do wymiennika w budynku obok. Chciałbym u siebie w piwnicy wpiąć się w zasilanie i powrót robiąc tym samym oddzielną gałąź na ogrzewanie podłogowe, założyć układ mieszający z pompą i puścić rurki na parter i tam dać rozdzielacz na kilka pętli. Powierzchnia do ogrzania to ok. 45 m2. Pompkę, która jest za wymiennikiem przełożyłbym tylko na gałąź ogrzewania grzejnikowego u mnie w piwnicy, a na drugą gałąź dałbym ww. układ mieszający z pompą. Czy taki ww. schemat całości ogrzewania będzie poprawny ?
  3. Dzięki za odpowiedzi. Jeśli docelowo w całym domu parterowym ok. 75 m2 planuję wykonać tylko podłogowe ogrzewanie (z miejskiej sieci ciepłowniczej) to, żeby zrobić to prawidłowo musiałbym np. w piwnicy wpiąć w zasilanie i powrót układ mieszający z pompką, który obniży temperaturę zasilania podłogówki i dodatkowo nad ogrzewaną podłogą już w domu dać rozdzielacz z możliwością regulacji temperatury każdej pętli, tak ? Czy takie rozwiązanie będzie poprawne ?
  4. Dzień dobry, Ogrzewanie mam z miejskiej sieci. Chciałbym wykonać w kuchni 3x3 ogrzewanie podłogowe i do tego dołączyć grzejnik ( gdyby OP nie zdało egzaminu), tak by móc niezależnie od siebie nimi sterować w razie potrzeb. To samo chciałbym wykonać w pokoju 5x4 z grzejnikiem. Sprawa byłaby prosta, gdyby OP zasilane było wodą o takiej samej temperaturze co grzejnik, wtedy tylko wszędzie dać zaworki i po problemie. Ale w związku z tym, że musi być różnica temperatur to proszę o informację jak zrobić to sensownie w rozsądnych pieniądzach, by móc każdym pomieszczeniem i sposobem ogrzewania sterować osobno ?
  5. Dzień dobry, Dom z lat 30 XX w. z cegły + ocieplenie. Pomieszczenie ok. 5x4m. Z braku czasu chciałbym odpuścić wylewkę i zrobić podłogę na legarach + OSB. Nie jestem pewien czy dobrze myślę.. 1. Utwardzić podłoże , na to folia przeciwwilgociowa wyciągnięta na boki ściany, potem słupki pod legary, na samą powierzchnię słupków (czy na całość podłogi??) papa lub folia przeciwwilgociowa, na słupki dać legary, na legary taśma filcowa. Całość zakryć wełną mineralną od podstawy słupka do wysokości legarów i na to jeszcze folia przeciwwiatrowa (i/lub folia przeciwwilgociowa) i na to wszystko płyta OSB. Dodatkowo zrobić otwory wentylacyjne lub odkryć stare. Czy to rozwiązanie jest prawidłowe ? Będzie odpowiednia wentylacja przez otwory jeśli całość zakryję wełną mineralną ? 2. Druga myśl.. Utwardzić podłożę, postawić słupki pod legary, na powierzchnię samych słupków dać izolację przeciwwilgociową, legary na słupki, całość od ubitego podłoża do legarów zasypać keramzytem, na całość dać folię przeciwwiatrową (i/lub folię przeciwwilgociową), na legary taśma filcowa i płyta OSB. No i pod podłogą otwory wentylacyjne. Proszę o podpowiedź czy dobrze myślę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...