Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kejdzej

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

kejdzej's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Apka nadal działa, jak nie zapomnę to pod koniec roku dam znać czy było jakieś zawieszenie/rozłączenie czy nie. Jak często się ta apka u Ciebie Marku zawieszała?
  2. Jeszcze raz dziękuję Marku! Jest tak jak opisałeś, trzeba było wyłączyć zasilanie pompy bezpiecznikiem, następnie włączyć zasilanie pompy, rozpocząć procedurę dodawania pompy ciepła w aplikacji ThinQ na telefonie, następnie przejść przez procedurę parowania na ekranie sterującym pompy ciepła i dokończyć procedurę dodawania pompy w aplikacji ThinkQ, czyli w aplikacji ThinkQ należy połączyć się do naszej sieci WiFi (a nie do modułu WiFi, co mogły sugerować filmiki na YouTube, które znalazłem), następnie musimy podejść dość blisko modułu WiFi od pompy i dopiero ten moduł WiFi pojawi się w aplikacji ThinQ, trzeba na niego kliknąć i z tego co pamiętam parowanie jest zakończone. Połączenie działa od wczoraj, także już jest wielki sukces w porównaniu z tym co było po montażu pompy przez serwis Odnośnie diód w module WiFi to po restarcie pompy i po rozpoczęciu procedury parowania, dioda zaczyna pulsować na zielono a po sparowaniu cały czas świeci na zielono.
  3. Wielkie dzięki Marku! Jutro to przetestuję. W międzyczasie znalazłem jakieś filmiki na YouTube z których wynika że telefonem powinienem łączyć się z tym modułem WiFi ale z tego co piszesz to jednak w aplikacji ThinQ mam łączyć się z moją domową siecią WiFi. Czy kojarzysz może jak reaguje dioda w module WiFi podczas parowania i jak jest już połączony z aplikacją ThinQ? Mam tu na myśli czy dioda pulsuje, czy świeci stałym światłęm czy może ewentualnie nawet zmienia kolor? Dopytuję bo u mnie nie było żadnej reakcji diody jak ja próbowałem się połączyć.
  4. Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak sparować pompę ciepła LG Therma V Monoblok 9kw (HM091MR U44) z aplikacją LG Thinq na telefonie z Androidem? Pompa posiada dodatkowy moduł WiFi ( LG PWFMDD200) i proces parowania jest opisany w instrukcji, jednak mam z tym problem. Zaznaczę też, że podczas uruchomienia pompy, technicy pomagali mi sparować urządzenie z telefonem, udało się za trzecim razem ale oni byli przy panelu w piwnicy a ja byłem ze swoim telefonm przy module WiFi, więc nie wiem co dokładnie zrobili. Technicy mówili że sygnał WiFi może być słaby, więc warto przenieść router WiFi bliżej pompy albo użyć przedłużki USB i przenieść moduł WiFi bliżej routera. Technicy wyjechali za bramę i połączenie przestało działać, no ale pomyślałem że sygnał jest za słaby, wrócę za jakiś czas do tematu. Teraz mam nowy telefon i za żadne skarby świata nie mogę sparować pompy z aplikacją LG ThinQ. Router WiFi przeniosłem z poddasza na parter, tak że był 3 metry od modułu WiFi i dzieliła te urządzenia tylko jedna ściana. Na starym telefonie widzę pompę ale jest wyszarzona (jakby nie była w zasięgu sieci). Procedura jaką wykonuję to: 1. włączam aplikację ThinQ na telefonie → Dodaj urządzenie → wybierz urządzenie → dalej (pompa jest włączona) → wybieram „pompa ciepła” → wprowadzam hasło do swojej sieci WiFi i klikam „połącz” → wybieram że mam modem WiFi 2. Na panelu pompy ciepła wchodzę w Menu → Ustawienia → Funkcja → Parowanie Wi-Fi → Zastosuj → OK 3. Na ekranie panelu sterowania pompy ciepła pojawia się napis „Prośba o parowanie WiFi” 4. Na telefonie klikam dalej i prze parę minut aplikacja próbuje bezskutecznie połączyć się z pompą ipojawia się informacja "Nie udało się nawiązać połączenia z Pompa ciepła. Zapoznaj się z działem "Przewodnik po rozwiązywaniu problemów" i spróbuj ponownie" 5. Nie znalazłem w "Przewodniku po rozwiązywaniu problemów" nic co by mi mogło pomóc Sieć WiFi jest w technologii 2.4GHz, próbowałem też zmienić hasło do sieci na krótsze i słabsze ale to też nie pomogło. Doradźcie proszę co robię źle. Przy okazji też zapytam, czy to rozwiązanie z aplikacją LG ThinQ pozwala na zarządzanie pompą ciepła gdy mój telefon będzie poza domową siecią WiFi?
  5. Witam, poszukuje sprawdzonej firmy, która obliczy zapotrzebowanie cieplne budynku i doradzi optymalne źródło grzania dla domu, który jest obecnie zasilany piecem węglowym. Dodatkowo chciałbym, żeby firma doradziła w sprawie wentylacji (jest grawitacyjna), podczas sezonu grzewczego na szybach pojawiają się krople wody – prawdopodobnie to przez brak nawiewników w oknach, ale może też obecny piec węglowy jest źle dobrany. Szukam ekipy, która może podjechać w okolice Nowego Brzeska. Pozdrawiam
  6. Właśnie tego się obawiam i chyba zrezygnuję z Hypontecha na rzecz Huawei-a, gdyż firma istnieje od 1987, więc z rynku nie zniknie raczej z dnia na dzień. Swoją drogą czy ktoś korzysta z funkcji " "? Huawei ma taką funkcję, ale słyszałem opinie że po włączeniu tej funkcji falownik "częściej nie pracuje niż pracuje" i że po fałszywym wykryciu łuku elektrycznego technik serwisu musi ponownie włączyć falownik - czy to prawda, że to zabezpiecznie tak często wyłącza falownik?
  7. Dzięki za poradę odnośnie mocy instalacji! Odnośnie Eco Delty, tak właśnie mówił handlowiec, to samo też jest napisane w karcie produktu: "OGRANICZENIE STRAT POWODOWANYCH PRZEZ CIEŃ: Skutecznie ogranicza skutki działania cienia na powierzchni modułu", tutaj dodatkowe info. Co do Hypontecha, ma najdłuższą gwarancję, próbowałem poczytać o producencie ale ich strona internetowa jest zrobiona "na kolanie", brakuje info o firmie (od jak dawna robią falowniki, od jak dawna firma istnieje, etc) - może przeznaczyli całe pieniądze na udoskonalanie produktu a stronę zrobili sami po godzinach
  8. Spotkałem się dzisiaj z handlowcem z innej dużej i renomowanej firmy i zaproponował instalację 3,3kWp , między 6kW a 3,3kW jest prawie 100% różnicy - czy możecie mi doradzić jak poprawnie obliczyć moc instalacji? W instalacji 6kWp jeden panel był dodany żeby wypełnić lukę w stelażu (według wyliczeń wystarczyło 15 paneli ale dla estetyki dołożyliśmy jeden panel) Znalazłem kilka kalkulatorów i wzorów ale już sam nie wiem czy któryś jest poprawny :/ (uzyskałem wyniki: 4,4kW, 5,28kw i 5,8kW) Miesięczne rachunki są na poziomie 220zł a z ostatnich 2 rachunków roczne zużycie wynosi 3474kW, pomóżcie mi proszę oszacować moc instalacji PV, bo chciałbym się skontaktować z tymi firmami i ustalić finalne wersje instalacji, bo na chwile obecną ciężko mi wybrać lepszą.
  9. Dzięki za odpowiedzi! Jeszcze trochę poczytam ale chyba zdecyduję się na falownik Hypontech, ze względu na serwis. Gwaracja na wszystkie z tego co pamiętam to 10lat (5+5 za zarejestrowanie produktu), Hypontech jest najtańszy ale z prezentacji przedstawiciela, wynika że to dobry produkt. Czy ktoś z forum może posiada falownik Hypontech? Jesli tak to czy mieliście z nim jakiekolwiek problemy? Co do paneli, to czy PhonoSolar 375 są dużo gorsze od Eco Delta ECO-400M-66SA 400 Wp? Przez ok 1,5-2h dziennie, na panele będzie padał cień ze słupa elektrycznego, więc przez to uzysk na pewno będzie trochę mniejszy i o ile dobrze rozumiem, to panele Eco Delta mają mieć większy uzysk pomimo zacienienia ale bez dokładania optymalizatorów (nie wiem czy to dobrze nazwałem).
  10. Witam, potrzebuję porady w wyborze falownika i paneli do instalacji Fotowoltaicznej o mocy 6kWp. Panele będą zamontowane na gruncie na stelażu, ze względu na zaciemnienie dachu, przez skosy i komin. Panele jakie mi zaoferowano to: PhonoSolar 375 Eco Delta ECO-400M-66SA 400 Wp (wymagają droższej konstrukcji) Falowniki: Hypontech HPT-6000Fronius Huawei Niestety w wycenie nie mam zaznaczonych konkretnych modeli Froniusa i Huawei, zakładam że byłyby to odpowiedniki HPT-6000, do 6kWp (mogę dopytać jakie konkretnie modele będą do wyboru) - Fronius i Huawei są zauważalnie droższe. Dajcie proszę znać czy któryś z tych falowników jest wyraźnie lepszy/gorszy od innych, czy też warto wziąć któryś z nich ze względu np na lepsze zabezpieczenia przeciw przepięciowe albo np możliwość podłączenia magazynu energii w przyszłości. Niestety nie znam się na fotowoltaice a chciałbym wybrać rozwiązanie bezpiecznie, które będzie służyło przez lata.
  11. Stanąłem przed wyborem okien do mieszkania na parterze w bloku i z ofert jakie dostałem mailowo najbardziej przypadły mi do gustu: Oknoplast Pixel Oknoplast Koncept Ekoplast Komfort Odrzuciłem Vertex VP70, bo oferta jest nieczytelna (informacje skopiowane po kilka razy i zalew informacji odnośnie okien V90+). Odrzuciłem też Drutex Iglo 5, ze względu na najwyższą cenę (razem z montażem). Doradźcie proszę, które z powyższych będą solidniejsze, ewentualnie czy w tej klasie okien powinieniem może szukać czegoś innego? Czytałem termat, także wiem że solidność montażu przekłada się na bezproblemową eksploatację okien, także moje pytanie jest stricte do okien. Z góry dziękuję za pomoc!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...