Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

czterylewerece

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    działka się zbroi

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

czterylewerece's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Całe szczęście plan jest od początku taki, żeby strych był tylko miejscem na graty, nawet schody są z garażu, choć pełnowymiarowe. Komu by się chciało latać na górę spać i łamać nogi A jak wygląda kwestia stropów przy takim rozwiązaniu, nie wychodzi na tym taniej? Kemotxb?
  2. czterylewerece

    Jakie pokrycie dachu?

    Skoro większość producentów daje gwarancję na lepsze (grubsze) powłoki powyżej 10 czy nawet 20 lat, to chyba tylko w taniej blachodachówce trzeba wliczyć malowanie po paru latach.
  3. W powstającego dla mnie projektu dach z góry będzie miał w przybliżeniu kształt litery T, obydwie "części" dwuspadowe. Nie planuję w przyszłości adaptacji poddasza na część typowo mieszkalną, raczej pozostanie graciarnią. W związku z tym pytanie: jakie są argumenty za/przeciw kupowaniu gotowej więźby? Jak wygląda chociażby różnica w ociepleniu, kiedy nie ma typowego stropu? W temacie dachowym jestem jeszcze zupełnie zielony Planuję pokryć blachodachówką. Bo czas montażu aż takim priorytetem dla mnie nie jest. A o porównanie kosztów wolę zapytać Was, niż katalogów firm
  4. dzięki za cynk
  5. rozumiem, że OZC dopiero po finalnym projekcie domu? ktoś z forum się tym zajmuje?
  6. Witajcie, stoję przed decyzją nt. doboru rozmiaru pompy (indywidualny projekt domu na ukończeniu). Dom z silikatów 24 cm + styropian 20 cm, 117 m2, póki co dwie osoby, docelowo 3, preferencje termiczne niestety bliżej 23 niż 20 w pomieszczeniach Zbiornik CWU ok. 270-300 l (i muszę brać pod uwagę, że wody trochę na nasze kąpiele idzie). Planuję część okien fix i rekuperację (choć już słyszałem, że to bardziej kwestia komfortu przy PC i podłogówce, niż realne oszczędzanie). 6,5, 8 kW? Z kalkulacji heatmaster wychodzi mi niby zużycie na poziomie 45 GJ/rok.
  7. Niestety, na 100% kiedy istniejący MPZP wskazuje na grunty orne, to póki gmina nie uchwali zmian, nie masz szans na indywidualne warunki zabudowy. Oczywiście jeśli planu nie ma, to najlepiej, żeby gleba była klasy IV lub gorszej, wtedy prościej o warunki zabudowy i brak podatku rolnego (ale skoro to uprawne, to pewnie ziemia u Ciebie jest lepsza).
  8. Czyli w planie jeszcze spięcie wszystkiego z CWU i wtedy będzie można ostatecznie ocenić. Wobec tego czekam i trzymam kciuki.
  9. Nie wiem jak to zrobiłeś, ale zmusiłeś mnie do przeczytania całości dziennika w czasie jednego posiedzenia Pozdrawiam, liczę na rychłe wieści od wspominanego wiele razy Jacka
  10. to chyba wszędzie jest obowiązkowe, a przynajmniej tak mówią urzędy, projektanci i geolodzy
  11. Podłączam się pod pytanie o chłodzenie wody w podłogowym latem. Bo wydaje mi się, że efekt może być odczuwalny tylko przy leżeniu na podłodze (chłód w górę nie poleci)
  12. Styropian, o ile dobrze pamiętam, 18 cm, suporex 24 cm, pompa Toshiby (pardon, 8 kW, już poprawiłem post). detali izolacji podłóg, i parametrów okien nie pamiętam. Chociaż jak gadałem z nim wieczorem żeby doprecyzować, to mówił już że w zależności od długości sezonu bezpieczniej zakładać 220-240 zł średnią miesięczną (całego zużycia prądu przez dom)
  13. Dorzucam kamyczek kalkulacyjny: kolega ma w domu 110m2 pompę 6 kw (edit: 8 kW), temperatura w domu ustawiona na 21, mieszkają w dwie osoby, CWU też grzana pompą powietrzną. Całość rachunków za prąd przy dużym telewizorze chodzącym prawie non stop to 200 zł miesięcznie, kiedy uśrednić rok. No i ten plus, że zupełnie bezobsługowo.
  14. Jak uważasz, czy dla domu 120 m2 plus CWU całkowita moc pompy na poziomie 8kW wydaje się wystarczająca?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...