Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

WIcher 2017

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

WIcher 2017's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Czy ktos moze odpowiedziec na powyzsze pytanie? Jak PC u was pracuje z termostatem pokojowym? Dziekuje
  2. Witam, Czy w PC Tcap H sterowanie termostatem pokojowym (oryginalny panas wyjety z jednostki wew.) oznacza dzialanie pompy ON/OFF czy KG jest rowniez brana pod uwage? W ustawieniach instalatora trzeba zmienic z KG na termostat pokojowy. Jak PC bedzie pracowac w takiej systuacji? Czy bedzie dzialac wg. KG a termostat bedzie tylko ograniczal temp. pomieszczen? Z gory dziekuje za odpowiedzi.
  3. Witam, KG 37/-15 22/15 obniżona do -1 / temp. w domu 21.0 C. Temp. wody 28/23 Sprężarka pracuje 24/d start/stop co 2.5h defrost. COP średni za listopad 4,9. COP za grudzień 3,4. Prawdopodobnie spadek COP ze wzgl. na częstsze defrosty. Co o tym sądzicie ? Pozdrawiam
  4. Witam, mam zainstalowaną PC T-cap serii H 3F 9kW. OZC - 6737W. Pompa pracuje ok. 20h/d - zużycie prądu za listopad 650kWh - COP 5. Temp. w domu 21C. Dom ocieplony, niezamieszkały w trakcie wykańczania wnętrz. PC uruchomiona 11.10.17 pracuje wg. KG i od tego momentu całkowite zużycie prądu wyniosło 1200kWh. Całkowity czas działania sprężarki 936h / ilość wył - wł - 164. Wiem, że potrzeba czasu na wygrzanie domu itp. itd. Moje pytanie brzmi czy ciągła praca pompy na niskiej modulacji (mniej startów) jest lepsza niż krótsza na wyższym obciążeniu ? Czy istnieje dokumentacja mówiąca o tym, że PC inwerter-ową dobiera się na 2000 godz pracy na rok ? Mój instalator mówi, że nie ma takiej zasady bo to inwerter i jest przystosowany do pracy ciągłej. Dodatkowo pompa obiegowa jest również inwerter-owa. Nie chciałbym aby moja PC skończyła żywot zaraz po okresie gwarancyjnym. Czytałem różne wątki ale konkretnej odpowiedzi nie ma. Jaka jest żywotność sprężarki ? Pozdrawiam
  5. Mam ofertę na całą kotłownię z montażem - PC T-cap 3f serii H ze zbiornikiem Galmet 300 maxi za 32 000 PLN. Czy to dobra oferta ? Ile kosztowałaby PC T-cap 1 faza serii F z montażem ?
  6. Niestety nie znalazłem tych informacji na proclub Może ktoś je wklei jak ma !
  7. Witam ponownie, podobno PC T-cap 9kW 3F serii H ma modulację mocy 1:10. Czy ktoś może zweryfikować tę informację ? Jaki jest SCOP dla tej pompy ? Czy ktoś ma szczegółową specyfikację tej pompy ? Pozdrawiam
  8. Wiem że były już wpisy na ten temat ale tak podsumowując wybrać 1f czy 3 f. Są jakieś różnice w działaniu, modulacji, COP, żywotności itp. czy tylko decydują względy zabezpieczenia prądowego?
  9. Witam, Dom 213 m2 w tym ogrzewany garaż 42 m2 (+8C) mam już policzone OZC dla CO : projektowe obciążenie cieplne budynku dla -20 / +20C - 6737 W zapotrzebowanie na ciepło 11439 kWh/rok projektowe obciążenie cieplne budynku dla -20 / +23C - 7391 W zapotrzebowanie na ciepło 13447 kWh/rok Jaką wybrać PC żeby pracowała optymalnie ?
  10. Chciałbym zweryfikować to co proponuje instalator z waszym doświadczeniem.
  11. Czekam na obliczenia OZC. Ogrzewanie podłogowe w całym domu 200m2 a pytanie brzmi czy system bezpośredni w takim przypadku bez dodatków czy np z buforem wpiętym szeregowo wspomagającym defrost ? Czy stosować siłowniki, termostaty pokojowe czy tylko jeden termostat sterujący PC on/off ? W generacji H można wprowadzić panel sterowania do pokoju. Co w sytuacji różnych zysków ciepła w różnych pomieszczeniach ? Jaka instalacja będzie najlepsza + jakie sterowanie w tym przypadku jeżeli pompa obiegowa PC poradzi sobie z oporami hydraulicznymi. Pozdrawiam i dziękuję !
  12. Powyższe pytanie do CNC pompy ciepła
  13. Witam, czy może Pan sprecyzować co oznacza "małe sprzęgło" ? Czy nie powinien być to zbiornik buforowy wpięty szeregowo i zawór by-pass ? W związku z tym, że PC serii H wyposażona jest w pompę obiegową z modulacją prędkości obrotowej nie powinno być problemu z przegrzewem otwartych pętli w instalacji z siłownikami, ponieważ przepływ zostanie dostosowany do nowych warunków według dT. Mam rację ? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i komentarze.
  14. Witam ponownie, wiem, że musi być zachowany minimalny przepływ wody. Jaki on jest dla pompy T-cap serii H 9 kW. Czy wystarczy ograniczyć liczbę siłowników na pętlach żeby ten min przepływ zachować ?
  15. Witam, Jak rozwiązaliście w swoich instalacjach problem odpływu skroplin z parownika ? Jest możliwość oszacowania w przybliżeniu ilości wody, którą trzeba odprowadzić np do studni chłonnej ? Wiem, że zależy to od temp zewnętrznej ale jak dobrać odpowiednią pojemność studni ? Proszę o wskazówki jak można odpowiednio i skutecznie rozwiązać ten problem. Odprowadzenie na zewnątrz nie wchodzi w rachubę. Drugie pytanie : Czy w instalacjach (tylko ogrzewanie podłogowe) z pompą ciepła serii H i siłownikami na pętlach trzeba stosować bufor czy nie ma takiej konieczności ? Jeżeli jest wodna pompa z modulowaną prędkością czy to wystarczy żeby dostosować odpowiedni przepływ wody jeżeli kilka siłowników się zamknie ? Z góry dziękuję za pomoc i komentarze.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...