Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Peta

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    25
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Peta

  1. B_i_U nie popadaj w skrajność... Równie dobrze możesz nie dawać zbrojenia w fundament tylko nawrzucać kamieni, zresztą jak dobrze zagęścisz grunt to ściany też postawisz a co zaoszczędzisz to Twoje... Paranoja...
  2. Ten poziomy element to jętka i przy obecnej konstrukcji dachu nie można ich usunąć. Nikt z nas raczej nie jest tutaj konstruktorem, nie widział tego dachu na własne oczy. Jest to równie ważny element konstrukcji dachu. Co do piecy kaflowych. Wszystko tutaj zależy od Ciebie. Czy chcesz je zostawić jako element dekoracji czy też będą CI przeszkadzać i zajmować tylko miejsce. Według mojej opinii i upodobać zbędny element przy zastosowaniu innego ogrzewania Podłogówka podniesie CI strop, ocieplenie i cała adaptacja poddasza zmniejszy jego wymiary więc to również musisz wziąć pod uwagę.
  3. A nie jest wymagana jakaś minimalna odległość od ścian budynków? Na pewno są wytyczne odległości od innych instalacji Edit: Znalazłem coś takiego na internecie:
  4. Panowie tablica musi być. Już nie chodzi o to, że ktoś miły zrobi donos, będzie kara, to są po prostu podstawowe rzeczy od których budowę się zaczyna. Tak samo nie wyobrażam sobie przyoszczędzenia i nie ogrodzenia terenu budowy chociażby zwykłą siatką leśną.
  5. Wystarczyło, że ekipa przy ubijaniu piachu wewnątrz za długo, za blisko bądź przeleciała zagęszczarką po fundamencie i pękło. Tak Jajmar zaznacza coś takiego powinno być obustronnie obsypane i zagęszczane a prędzej porządnie zaizolowane.
  6. A powiedz mi jak chciałbyś ten XPS przykleić do ścian fundamentowych bo nie mogę sobie tego wyobrazić? Po prostu chcesz szalunki z przybitym do nich XPS zalać betonem? Jeśli tak to jak dla mnie kompletna katastrofa.
  7. Jeżeli wszystko zostanie prawidłowo wykonane no to nie będzie problemu. Dobra izolacja ścian i posadzki i będzie ok.
  8. No to już swoją drogą.
  9. Do łączenia ścian możesz zastosować np takie łączniki
  10. Ważne by rura od pompy przeszła tylko no takie lanie będzie strasznie nie wygodne no i mnóstwo zabawy.
  11. Do napraw ubytków w podciągach używaliśmy mas/zapraw naprawczych, może coś z tego można byłoby wykorzystać.
  12. Tej zimy w piękne ocieplonym budynku, który nie był ani razu ogrzewany zamarzła woda w grzejnikach.
  13. Wiertła koronowe masz różnej długości a najczęściej długość robocza to 450mm
  14. Peta

    instalacja wodna

    Miedź albo plastik. Jednak wybór tak naprawdę zależy do Ciebie. Każdy z materiałów ma swoje wady i zalety, swoich zwolenników i przeciwników.
  15. Przed stropem chudziak już musi być. Nie wyobrażam sobie jakby można było go robić potem. Najlepiej wykonać go na samym początku gdzie o wiele łatwiej go wykonać no i potem wymurować ścian itd.
  16. Czy pęknie czy też nie no to raczej nikt nie jest w stanie określić. Można też i wyszlifować kątówką jednak no to będzie ciężka praca. A ciekawi mnie jakby może spróbować wypiaskować beton, tylko to jest chudziak więc jego trwałość jest kiepska ale zawsze można spróbować może akurat by się udało.
  17. Widzę, że z jednej strony nie masz kostki brukowej wiec możesz śmiało odkopać ten fundament i zobaczyć jak to wygląda. Poszerzenie fundamentów wykonuje się np poprzez przewiercenie a tutaj raczej nawiercenie fundamentu, zakotwienie w nim prętów zbrojeniowych np na kotwę chemiczną i dolanie fundamentu. Pamiętaj też by ściany ganku zdylatować od ścian budynku. Aaa i z tego co wiem to ganek, oranżeria do 35m2 wymaga zgłoszenia.
  18. Twój drenaż musi znajdować się w granicach twojej działki a nie u sąsiada i nie wiem czy też nie powinna zostać zachowana jakaś odległość od granicy. Na pewno w przypadku drenażu rozsączającego odległość od granicy działki wynosi bodajże minimum 2m.
  19. Wydaje mi się, że w tym przypadku w grę wchodzi tylko frezowanie betonu by to usunąć. Z jakimiś preparatami itd nigdy się nie spotkałem.
  20. Zajrzyj do projektu jakie masz tam ścianki przewidziane, jaka jest nośność stropu Jeżeli masz prawidłowo wykonany strop zgodnie z projektem i w projekcie są też silikaty to wszystko powinno być okej. Pręty to raczej forma świętego spokoju dla kierownika no i też dla siebie. Jeżeli nie zmieścisz się w wytrzymałości stropu, nie masz podwójnych belek w stropie pod działówkami a były przewidziane no to wtedy już inna bajka. Albo bawisz się silikatem i prętami albo pozostaje Ci GK. Swoją drogą wolałbym działówki z 8 sobie zrobić dla własnej wygody jednak no teraz to już za późno na tego typu zmiany.
  21. Tak sobie przeglądam twój projekt i proponowałbym Ci zrobić bardziej otwartą przestrzeń. Z mojego punktu widzenia drzwi z salonu na przedpokój zupełnie niepotrzebne. Nie murowałbym nawet tej ściany na skos tylko zostawił tak jak wyjdą ściany wc i kuchni. Tak samo drzwi między kuchnią a salonem, niepotrzebne furtki które i tak zawsze byłyby otwarte. Również zwiększy Ci to optycznie pomieszczenia.
  22. Ławy fundamentowe o ile chce Ci się kopać to wykop samemu jednak by je zalać radziłbym zamówić gruszkę. Do betoniarki potrzebujesz ludzi do pomocy, jakość betonu z wytwórni a betoniarki bez porównania no i czas lania. Będzie tutaj tylko kilka m3 ale to są jednak fundamenty. Jeżeli wykończysz sobie dom samemu to i fundamenty zrobisz samemu, 3 razy sobie rozmierz, sprawdź i do dzieła
  23. Zrób sobie na spokojnie ścianki z tych silikatów. Jak dla mnie solidniej. Bo na pewno po 1 płycie GK to nie spełni twoich oczekiwań.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...