Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sviru1

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

O sviru1

  • Urodziny 02.02.1982

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wrocław
  • Kod pocztowy
    55-010
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

sviru1's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witaj

    Mam podobny problem jak ty ze stojaca woda pod fundamentami u ciebie cala zime tak stała woda do pierwszego bloczka?

    Pokaż więcej  
  2. Panowie wracajac do tematu. Czy mogę przylepic styropian bez IZOHANU WL? Strasznie to komplikuje wszystko. Czyli prosto na dysperbit styropian i kubelki + drenaz.
  3. Dzięki za odp. Dysperbitem wysmarowali poprzedni fachowcy. Tym glutem czarnym STYRBIT2000 mam wysmarowane moze 20% fundamentów więc jeszcze nie jest stracone. Czyli co generalnie nie siać paniki tylko przykleić styropian / folia kubełkowa (tak swoją drogą to w którą stronę w końcu powinny iść te kubełki) i zrobić drenaż?
  4. Witam. Proszę o pomoc. Po wybudowaniu domu okazało się, że w wykopie jeszcze niezasypanym zbiera się woda. W sporej mierze jest to woda opadowa, której ciężko się wchłonąć. Po zimie natomiast woda stała wokół fundamentów z 3 miesiące jak nie dłużej. Więc do końca nie wiem czy to nie była woda gruntowa. Dom wyszedł trochę nisko i teraz jest problem co robić. Po dużych opadach zbiera mi się wody w wykopie do 1 bloczka ponad ławę. W rowie oddalonym od domu o jakieś 20m jest tez sporo wody. Nie mam podpiwniczenia. Izolacje poziome na ławach i fundamentach z tej zwykłej grubej folii w rolce. Izolacji pionowej obecnie brak. Było wysmarowane dysperbitem ale już go prawie nie ma. Próbowałem wysmarować ściany izolacją STYRBIT2000. Jednak tam gdzie stała woda izolacja się rozpuściła. Nie wiem czy dałem zbyt grubą warstwę, czy jeszcze nie związała. Czy zwyczajnie jest do bani. Proszę poradźcie co robić. Mam listę pytań. 1.Czy walczyć z tą izolacją pionową czy zrobić tylko drenaż? Czy to i to. Z czego o robić pionową izolację? 2. Co do drenażu mam pytanie - czym go zasypać? Grunt jest gliniasto piaszczysty. Czy zasypać drenaż do góry żwirem czy gruntem rodzimym? 3. Czy bać się podciągania kapilarnego tak, że jest zagrożenie dla domu? Czy nawet jesli woda opiera sie o fundament (sezonowo ponad lawy - nadal nie mam pewnosci czy to opad czy gruntowa)nie przejmować się tym? Dzięki za merytoryczne odpowiedzi. Poniżej fotki. Rozpuszczony STYRBIT2000.
  5. Z tego co wiem łączą za pomocą kotwy / prostych odcinków prętów. Co ile warstw? Nie wiem. 1. Co ile warstw powinni kotwić te ściany? 2. Czy ten materiał da się rozebrać i użyć go ponownie? Czy definitywnie trzeba kupić nowy?
  6. Witam. Proszę o ocenę wykonanych prac. Bloczek Solbet Smart - gazobeton. Fachowcy nie użyli spoin pionowych wcale, pomimo ze producent obligatoryjnie każe ich używać. Dzwoniłem nawet na infolinię techniczną Solbetu. Co drugi bloczek nie posiada spoiny na łączeniu ze ścianą zewnętrzną. Część materiału ma ukruszone narożniki. Względy wytrzymałościowe, akustyczne... Jak na zdjęciach - szpary dochodzą do 1,5cm. Bloczki są ułożone miejscami krzywo. Zamiast zeszlifować je na równo, nakładają kolejne warstwy - robią się coraz większe przestrzenie między bloczkami. Czy mają to rozbierać i robić od nowa? Czy da się użyć ponownie tego materiału? Proszę pilnie o opinie. Poniżel link do albumu google ze zdjęciami w wysokiej rozdzielczości https://goo.gl/photos/3W4mjGUbYT9WUBJR6 Załączam też zdjęcia tutaj bezpośrednio do posta choć tylko 5 bo jest ograniczenie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...