Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

michan1

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Opole
  • Województwo
    opolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

michan1's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Ja mam sigme ekopell i ona ma 2 wentylatory, nadmuchu i wydmuchu. Pracuje na PIDzie cały czas i nie ma problemów. Może w kotłach 1 wentylatorowych trzeba te przerwy i nadmuch inaczej poustawiać. Jaką masz T spalin podczas pracy?
  2. A o jakich mrozach mowa? Moc kotła to jest jego max moc przy -20 stopniach. Jaką masz T zadaną? Ile grzejników a ile podłogówki? To nowy budynek ocieplony czy nie? To ma znaczenie dla pracy kotła. A spieki w komorze spalania to za mało powietrza albo za dużo paliwa. Z doświadczenia to jeżeli kocioł nie może osiągnąć T zadanej to świadczy o dużym poborze ciepła ( np. nowy budynek ) albo o złych ustawieniach. Najlepiej wrócić do ustawień fabrycznych i je korygować i mieć włączony PID bo na ręcznych peleciaki nie idą najlepiej.
  3. Można zmniejszyć i zwiększyć. Jak dużo pali to i popiołu będzie więcej. Pozmieniaj ustawienia i poobserwuj. Dodatkowo możesz pobawić się ilością powietrza zmieniając korekty wentylatora. Dolna i górną.
  4. Pogodówka to opcja regualcji temperatury CO ( za zaworem 4 drogowym jezeli jest ) zalezna od T za zewnątrz budynku. Ustawiasz krzywą grzewczą i jak na dworze robi się zimniej to T CO rośnie i odwrotnie.
  5. Mam taki sam piec i obecnie ogrzewam nowy ocieplny dom 170m i spala mi 10 worków na 8 dni. Ewidentnie widać że twój coś za dużo spala. Pytanie ile razy na dobę się piec rozpala, czy jest zawór 4 drogowy, jaka jest T spalin podczas pracy, no i nastawy chociaż na fabrycznych powinien też mniej palić. Napisz jak sterowana jest podłogówka, z pieca czy ma swój układ z termostatem?
  6. Można sobie poregulować ustawieniami w "menu serwis" po wpisaniu kodu 6102. Na pewno warto zwiększyć dolną i górna korektę wentylatora. Przed zmianami zapisać wszystkie ustawienia żeby ewentualnie do nich wrócić. Ustawienie MAX T spalin to jest zabezpieczenie, które po osiągnięciu ustawionej temperatury maksymalnej redukuje ilość paliwa i powietrza aż do obniżenia wartości temperatury. Nie ma jednego uniwersalnego ustawienia dla wszystkich parametrów. Trzeba się trochę pomęczyć, popróbować różnych konfiguracji, zapisywać dane i obserwować na wykresach zachowanie wskaźników.
  7. Coś słabe chyba masz te ustawienia. Podnieś T kotła do 65*C, histereza na 10, CWU trochę niska ( zależy ile do czego używasz ) ustaw na 45 z histerezą 5, T za zaworem ( do CO ) moim zdaniem co najmniej 45*C ( pewnie masz głowice termostatyczne na grzejnikach i to one same regulują T w pomieszczeniu ). Możesz też ustawić T zaworu w konkretnych godzinach w "menu ustawień". Ustaw te parametry i zobacz czy jest jakiś efekt. Następnym krokiem są zmiany nastaw w "menu ustawień" i "menu serwis". Co do kondensatu w kominie to sprawdź jaka jest T spalin w momencie gdy kocioł dochodzi do T zadanej. Może z tym coś jest nie tak.
  8. Co do opisywanych wcześniej T powrotu, to zasadniczo różnica pomiędzy T zasilania a T powrotu nie powinna być większa niż 20*C. Ja mam ustawione zasilanie 65*, powrót 40* i wszystko jest ok. Jak startuje podłogówka, to rzeczywiście ustawienie T wody na instalację CO trochę trwa, ale to tak ma być ( podłogówka ma swój zawór mieszający a zawór 4drogowy kotła "pilnuje" żeby do pieca nie wracała zbyt zimna woda ). Lepsza jest większa bezwładność instalacji co bezpośrednio przekłada się na czas postoju pieca po osiągnięciu T zadanej. Im wyższa bezwładność cieplna, tym dłuższe przerwy pomiędzy kolejnymi rozpaleniami. Kotły na pellet z palnikami tak właśnie pracują, i nie będą efektownie pracowały na podtrzymaniu, to zaleta kotłów na ekogroszek.
  9. Ustawienie czasu wydmuchu: menu/menu serwis/5162/ustawienia kotła/parametry wygaszania i tam są 3 elementy: czas wydmuchu, zabezpieczenie wygaszania, bieg nadmuchu wygaszania. Ja mam ustawione dwa pierwsze po 3 min, bieg nadmuchu wygaszania 75% i mi to wystarcza. Grzanie CWU też ustawiasz na sterowniku. W okresie zimowym jako pompy równoległe, wybierasz T zadaną cwu i histerezę. Sprawdz jeszcze jaką masz T spalin, bo jak jest za duża to ciepło w komin idzie.
  10. Wchodzisz w menu/sterowanie tygodniowe/plan pracy kotła i tam ustawiasz o której ma się rozpalić i wygasić. Musisz mieć ustawioną datę i godzinę do tego.
  11. Witam. Od niedawna jestem użytkownikiem kotła Sigma Ekopell 12kw NZ. Obecnie wygrzewanie nowego budynku 170m, parter podłogówka+4 grzejniki, poddasze 5 grzejników. Kocioł pracuje na T zadanej, ACP steruje też zaworem 4 drogowym. Mam pytanie odnośnie temperatur zadanych: jaką macie różnicę pomiędzy zadaną T kotła, T zaworu 4D i T powrotu ( włączona funkcja T powrotu ). Ja mam ustawione T zadana 62*, T zaworu 42*, min T powrotu 38*. Acha i jeszcze max T spalin 150* i zastanawiam się czy ją obniżyć czy podnieść.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...