Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

miko112

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    26
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez miko112

  1. Dziękuję za odpowiedź, jestem już umówiona z projektantem, zmiana konstrukcji bez projektu to dla mnie zbyt duże ryzyko. Mam nadzieję że podpowie rozsądne rozwiązanie.
  2. Witam Panie Andrzeju, mam do Pana pytanie gdyż mam pewien dylemat odnośnie mojego dachu i sama nie wiem co już zrobić. Odziedziczyłam stary dom wszystko w nim jest do wymiany włącznie z dachem. Dach w stanie obecnym ma ok. 320m2, są to 2 dachy dwuspadowe połączone ze sobą. Konstrukcja jest stara ma ok 60,50 lat wydaje się że jest solidna, podobno jest tylko parę krokwi do wymiany, ale ostatecznie okazałoby się ile po rozebraniu dachu. Nie ma niestety wieńca, a aktualnie dach pokrywa stara dachówka betonowa. Konstrukcja dachu tworzy małe pomieszczenia ze skosami, które są mało użyteczne. Wzięłam dekarza do wyceny, zaproponował zmianę konstrukcji dachu, aby pozbyć się tych mało użytecznych skosów. Wycenił wymianę dachu na 47tys. W tej cenie zawierała się robocizna, zapewnienie całego materiału na dach -dachówka creaton titania, drzewo, orrynnowanie, wymurowanie jednej ze ścian od nowa ze względu na jej zły stan, wyburzenie i wymurowanie od połowy 3 kominów. Jednak obawiam się trochę zmiany konstrukcji bez projektu. Po tej wycenie zaczęliśmy się z mężem zastanawiać czy by nie wyburzyć jednego piętra, w stanie obecnym dom ma ok. 280m2, a parter w zupełności by nam wystarczył. Przy parterowym domu można by było zrobić dach płaski który miał by ok. 150m2. Jednak mam dylemat czy będzie to faktycznie oszczędność i czy wyjdzie to taniej. Przyznaję że zakres prac remontowych jaki nas czeka wymusza na nas konieczność liczenia się z każdym groszem. Co Pan uważa czy warto by było zmienić taki dach dwuspadowy na dach płaski, czy warto się w ogóle nad tym zastanawiać w kwestii oszczędności? Aktualnie wiem, że 3 kominów nie będę potrzebować i wystarczy wyremontować 1. W załączeniu aktualne zdjęcie dachu. Pozdrawiam Kasia
  3. Pierwsza wycena mile mnie zaskoczyła. Okna z profilem veka softline 82 u=0,5 z ciepłą ramą razem z montażem 6700zł. Nie jest tak źle myślałam że wyjdzie dużo drożej, ale zobaczę jeszcze u innych firm z okolic Rybnika.
  4. Jeszcze nie byłam w żadnej firmie po wycenę dopiero miałam iść, ale pierw chciałam się upewnić czy w ogóle brać pod uwagę zostawienie tych okien które są. Skoro nie są takie złe to może je zostawie, przejdę się po wycenę i porównam za ile lat miałaby się zwrócić ta inwestycja. Okien nie było by aż tak dużo 4 większe 2 mniejsze i 1 tarasowe. Myślałam też o tym żeby te okna były nieotwierane- fixy, bo dom będzie przerabiany na parterowkę więc teoretycznie tylko tarasowe byłyby otwierane.
  5. Witam! Jestem na etapie generalnego remontu starego domu. Zastanawiam się czy nie wymienić też okien, nie są najstarsze ale na pewno nie są tak dobre jak te produkowane dziś. Okna pcv 2 szybowe wypełnione argonem, mniejsze mają u=1.1, a większe u=1.0. Rok produkcji 2005,2006 firmy Eko okna. Zastanawia mnie czy jest sens ekonomiczny wymiany tych okien. Dodam że dom będzie w całości ocieplony (podłoga,ściany zewnętrzne, dach), zamontowana będzie rekuperacja z odzyskiem ciepła i pompa ciepła.
  6. Chodzi ci chyba o art. 31 ust. 1 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków. Ciekawe jak to w praktyce wygląda.
  7. Powiem tak na chwilę obecną na pewno mnie na to nie stać, nie brałam takiej opcji pod uwagę, ale wolę się trochę się jeszcze pomęczyć i odłożyć więcej kasy jeżeli ma to być faktycznie lepsze rozwiązanie. Też wychodzę ze założenia że lepiej zrobić coś raz i nie wracać do tego. Brak węgla w piwnicy i chodzenia do pieca bardzo mnie przekonuje.
  8. Dziękuje wszystkim za odpowiedzi Macie racje pierw muszę ocieplić ten dom. Nie brałam pod uwagę pompy ciepła, a jest to ciekawa opcja. Chciałam w całym domu od samego początku ogrzewanie podłogowe, niestety drewniane stropy pokrzyżowały mi plany. Instalacje i tak trzeba robić całe od nowa, bo ogrzewaniem były piece kaflowe więc nic w tym domu nie ma... cezary.pl dziękuje za podpowiedź nie znałam takich rozwiązań, poczytam i przyjrzę się temu. Mam nadzieje, że cena tego cuda mnie nie zabije
  9. Moją gminę obsługuje spółka Wodociągowo Kanalizacyjna więc chyba w ten sposób się to nie uda, ale zorientuje się. Bo gdy byłam tam pytać to mi powiedzieli, że gmina musi dać na to środki.
  10. Dlaczego mieszanie podłogówki i kaloryferów to zły pomysł? było u mnie 2 fachowców robić wycenę i żaden nie miał żadnych uwag w tym zakresie. Czyli kocioł na ekogroszek nie będzie najtańszym paliwem jak ocieplę dom? Powiedzmy że zmienię plany i pierw ocieplę ten dom to co zamiast kotła będzie tańsze?
  11. Masz racje lepiej było by zrobić na odwrót, ale niestety chcemy się tam szybko wprowadzić a mamy ograniczony budżet metraż do ogrzania ok 200m2, okna nowe plastikowe. Planuje dać 20cm styropianu na podłodze, choć słyszałam głosy że to za dużo i może mi siadać/pękać wylewka. Dach póki co nie ma izolacji, bo będzie wymieniany.
  12. Witam! W odległości ok. 100m od mojego domu jest sieć kanalizacyjna. Razem z sąsiadami chcielibyśmy się do niej podpiąć, ale gmina odmawia rozbudowy tej sieci tłumacząc się brakiem pieniędzy. Czy można jakoś przymusić gminę żeby rozbudowała tą sieć? Pytałam w wodociągach jest możliwość budowy tej sieci na naszej drodze, a wszyscy chcieli by się podpiąć. Czy da się jakoś wybrnąć z tej sytuacji?
  13. Witam! Jakie ogrzewanie polecacie do domu z lat 40,50 budowanego z cegły? Póki co nie jest ocieplony, ale do 3 lat będzie. Na razie wybór padł na kocioł 5klasy na ekogroszek. Na parterze chcemy zrobić podłogówkę ,a na pierwszym piętrze grzejniki (podłogówki podobno nie można tam zrobić, bo nie ma betonowych stropów). Jakie byście zrobili ogrzewanie dla takiego domu ?
  14. Zastanawiałam się nad tańszą papą, tylko obawiam się czy coś się z nią po jakimś czasie nie stanie np. czy nie popęka. Producenci tańszych pap dają gwarancje ok. 3 lat, a z icopala jest min. 50lat i to mnie zastanowiło... być może to tylko chwyt marketingowy, a może nie. Nie znam się na tym i chciałabym zrobić tak żeby było dobrze i nie chce do tego wracać.
  15. dzięki poczytałam, zastanowię się nad tym... może warto dorzucić trochę i mieć spokój.
  16. Hehe nie no podobno lepiej dawać 2 warstwy, ale od pani z hurtowni dowiedziałam się że wystarczy jedna warstwa tej papy z icopala więc się na nią zdecyduje zaproponowała Icopal Fundament 4,0 Szybki Profil SBS za 32zł/m2 lub Icopal Fundament Antyradon 4,0 Szybki Profil SBS za 34,4zł/m2.
  17. Znalazłam właśnie takie rozwiązanie http://scdl.icopal.pl/fundament.icopal.pl/edytor/pliki/antyradon/pdf/232ar/232ar_2014.pdf choć niestety nie wszystkie jego elementy mogę zastosować, gdyż remontuje i np. do ławy nie zejdę żeby sobie położyć papę na fundament, mam też zaplanowany inny układ podłoża (pospółka, beton zbrojony, papa, 20cm styropianu, folia, ogrzewanie podłogowe, jastrych cementowy). Czy ktoś się może orientuje ile warstw papy się daje na wylewkę betonową przy zastosowaniu icopalu fundament szybki profil sbs? Zazwyczaj widziałam że daje się 2x papę na krzyż.
  18. Witam! czy ktoś stosował papę MATIZOL FUNDAMENT SBS SUPER MONTAŻ ? ewentualnie czy możecie polecić jakąś tańszą alternatywę do Icopala fundament szybki profil sbs? Potrzebuje zrobić konkretną izolacje podłogi na gruncie, jaką papę polecacie ?
  19. Pierw musisz znaleźć przyczynę żeby leczyć skutek. Ja miałam okresowo bardzo wysoki poziom wód gruntowych i niekorzystne warunki gruntowe- glinę. Zrobiłam drenaż odprowadziłam wodę do studzienki z pompą a na fundamentach zrobiłam hydroizolacje. Teraz czeka mnie iniekcja/podcinka właśnie konsultuje to z różnymi firmami co będzie lepsze. Na twoim miejscu wzięłabym paru fachowców i zapytałabym co oni by w tej sytuacji zrobili
  20. Też jakoś mnie bardziej przekonuje te 20 cm, tym bardziej że i tak wszystkie podłogi zrywam więc czy podkopie 10cm mniej czy więcej różnicy mi to nie zrobi.
  21. Witam! Przeglądając temat postanowiłam wybrać firmę Austrotherm. Czy moglibyście doradzić czy lepiej wybrać Austrotherm EPS 036 (100) podłoga dach czy Austrotherm EPS 037 (80) DACH/PODŁOGA? Wiadomo różnica jest w parametrach co rzutuje na cenę, ale czasem nie warto oszczędzać Waszym zdaniem ile cm takiego styropianu powinno się dać pod niepodpiwniczony dom? Było u mnie kilku fachowców i jedni mówili 10cm, był też taki który proponował 20cm, więc już sama nie wiem kto ma racje... a nie chce się pakować w niepotrzebne koszty. Pozdrawiam Kasia
  22. Mam właśnie aktualnie podobny dylemat dom stary fundamenty w jednej części z cegły w drugiej z piaskowca do wyboru iniekcja lub podcinka. Jaką metodę iniekcji wybrałeś? Zastanawiam się nad iniekcją krystaliczną, firma zażyczyła sobie za m bieżący przy grubości muru 42cm 110zł, natomiast za podcinkę 220zł. Z tym że na podcinkę dostanę dożywotnią gwarancję, na iniekcje krystaliczną pan powiedział że gwarancji nie da bo różnie z nią bywa...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...