Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

vilano

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

O vilano

  • Urodziny 10.10.1977

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

vilano's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Zrobiłem takie zdjęcie po ostatnich ulewach. Mam się spotkać ze wykonawca kominka od dewelopera w następnym tygodniu. Izolacja także jest mokra u dołu otworu. Jakie mogą być przyczyny. Zle wykonany dach czy obróbka komina a możne woda dostała się podczas deszczu do komina. O co mogę się zapytać tego fachurę,. Dodam ze sprawdziłem obok dom podobny i budowany przez tego samego dewelopera i również w tym samym miejscu jest plama.
  2. Napewno bedzie od Hilti, wiec drogo, ale to sprawdzona firma. Teraz czekam na dofinansowanie.
  3. Ok, dziekuje Panowie, Bedzie wiec zestaw: 125, 160, 250 mm ( zastanawiam sie nad 300 mm na przeloty glownych rur wywiew/nawiew do rekuperacji zakladajac rury plus izolacja) Pozdrawiam.
  4. Dzien dobry. Chcialbym sie dowiedziec od fachowcow (hydraulikow etc.) ktorzy maja na codzien do czynienia z przewiertami, jakie najczesciej sa uzywane szerokosci wiertel prze budowach domow jednorodzinnych ale nietylko. Mam spore doswiadczenie z USA, ale tam uzywane byly wiertla w inch (2in, 3in, 4in, 5 in, sporadycznie 6 I 8 inch). Do tych rozmiarow ciezko jest cos dopasowac w mm, szczegolnie przegladajac oferte Hilti. Jezeli mielibyscie kupowac zestaw 3 wiertel na poczatek, to jaki byscie proponowali. Dziekuje
  5. Jak w temacie i na załączonym zdjęciu . Co byście zaproponowali do zabezpieczenia tyłu działki (tył działki po prawej stronie zdjęcia). Ogrodzenie tyłu nie należy do mnie. Od lasu ogrodzenie moje (zwykła siatka) Z waszego doświadczenia, jakie ewentualne niespodzianki, problemy widzicie i jak mozna sie przed nimi zabezpieczyć. Czy jezeli zdecydował bym sie na firme od adaptacji działki na zewnatrz to moge liczyć na ich porady. A moze moge coś zrobic we własnym zakresie.??. Ja obawiam sie osuwania (podmyć) ziemi w czasie opadów.
  6. Witam. W projekcie domu który kupiłem w stanie surowym zamkniętym mam: Parter: 1. Styropian gr. 10 cm FS 30 1. Szlichta cementowa 4 cm 2. Gres Piętro: 1. Styropian gr. 4 cm (przekładka akustyczna) 2. Jastrych cementowy 4 cm 3. Gres/parkiet Zawsze chciałem ogrzewanie podłogowe, jako ze nie jestem budowlańcem oczywiście nie zwróciłem na to uwagi. Drzwi tarasowe są juz zamontowane, schody zrobione, więc czy jest jakaś szansa aby dało sie OP wykonać. Wylewka anhydrytowa odpada ze względu na koszt, brak ekipy w moim rejonie a także wiele sprzecznych opinii odnośnie tej metody. Jedyne co przychodzi mi na myśl to że projekt projektem a wykonanie swoją drogą i w tym przypadku drzwi tarasowe są osadzone z zapasem. mam takie zdjecie (nie mam mozliwosci sprawdzenia tego osobiscie w tym momencie - nie ma mnie w kraju) Moze ktos fachowym okiem oceni ile tu jest cm zapasu (według mnie 18 cm) Czy jezeli bede mógł zrobić tylko 4 cm wylewke to definitywnie nie moge zrobić ogrzewania podłogowego??? A jezeli bede mógł dodac dodatkowe 2 cm wylewki , to czy to nie bedzie miało znaczenia co do dodatkowego obciążenia płyty betonowej na parterze która ma 12 cm oraz płyty żelbetonowej grubości 18 cm na pietrze. Czy ktos moze cos doradzić????
  7. Witam. W projekcie domu który kupiłem w stanie surowym zamkniętym mam: Parter: 1. Styropian gr. 10 cm FS 30 1. Szlichta cementowa 4 cm 2. Gres Piętro: 1. Styropian gr. 4 cm (przekładka akustyczna) 2. Jastrych cementowy 4 cm 3. Gres/parkiet Zawsze chciałem ogrzewanie podłogowe, jako ze nie jestem budowlańcem oczywiście nie zwróciłem na to uwagi. Drzwi tarasowe są juz zamontowane, schody zrobione, więc czy jest jakaś szansa aby dało sie OP wykonać. Wylewka anhydrytowa odpada ze względu na koszt, brak ekipy w moim rejonie a także wiele sprzecznych opinii odnośnie tej metody. Jedyne co przychodzi mi na myśl to że projekt projektem a wykonanie swoją drogą i w tym przypadku drzwi tarasowe są osadzone z zapasem. mam takie zdjecie . (nie mam mozliwosci sprawdzenia tego osobiscie w tym momencie - nie ma mnie w kraju) Moze ktos fachowym okiem oceni ile tu jest cm zapasu (według mnie 18 cm) Czy jezeli bede mógł zrobić tylko 4 cm wylewke to definitywnie nie moge zrobić ogrzewania podłogowego??? A jezeli bede mógł dodac dodatkowe 2 cm wylewki , to czy to nie bedzie miało znaczenia co do dodatkowego obciążenia płyty betonowej na parterze która ma 12 cm oraz płyty żelbetonowej grubości 18 cm na pietrze. Czy ktos moze cos doradzić????
  8. Dzień dobry. Kilka detali. Nowy dom piętrowy wybudowany w stanie surowym zamkniętym (planowana pompa ciepła) Chciałbym zadać dwa pytania, licząc na odpowiedź forumowiczów: 1. Dom wybudowany standardowo z kanałami wentylacji grawitacyjnej. W związku z tym że zamierzam zrobić rekuperację mechaniczną z rekuperatorem zamontowanym na parterze w kotłowni, czy muszę zaślepiać czy zamurowywać te kanały. Myślałem że użyję je przy wentylacji z okapu kuchennego oraz z kominka. Czy mogę te rozwiązania zastosować, czy jest to coś co kompletnie "kłóci" się z WM. 2. Przy rekuperacji użyje systemu PE-FLEX.Anemostaty na pietrze zamieszam poprowadzić poddaszem nieużytkowym nad belkami stropowymi. Ocieplenie (wełna) pomiędzy belkami. brak sufitu podwieszanego. Czyli kanały wentylacyjne do anemostatów będą poprowadzone w strefie nieocieplonej:. Czy muszę dodatkowo izolować te kanały, czy nie jest to wymagane. Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.
  9. Dzień Dobry wszyscy elektrycy, nie elektrycy, technicy, spawacze, etc., Wracając do tematu: Nie zwróciłem na to uwagi. Bardzo cenna podpowiedz, thx, wydawało mi się ze taki transformator będzie coś tam pobierał w stanie spoczynku, ale nie aż tyle. Czyli używając urządzeń na 110 V za każdym razem będę musiał odpalać transformator, a później wyłączać. Ja to możne tak, ale z żoną to nie do przejścia. Mam wiele urządzeń na 110 V, które będą w innym miejscu (szczoteczki do zębów, ekspres do kawy, rower stacjonarny, głośniki, 2x irobot itp itd). Wymieniłem tylko kilka tych które będą umiejscowione w rożnych częściach domu. Pan/i Bertha napisał: A ja myślałem ze są takie urządzenia i to produkcji polskiej które regulują zarówno 110V 231V 50Hz na 60Hz. Ale nie będę podawał linku. Jesteś mądrzejszy/a, sprytniejszy/a sam/a znajdziesz. Wiec chyba wychodzi na to, że cały ten "złom" muszę oddać za pól ceny, Niedobrze.
  10. Bertha, Przepraszam, ale nic nie wniosłaś do mojego zapytania, chyba ze tylko chciałaś mi udowodnić moja niewiedze. Udało ci się to. Gratuluję. Jeśli nie zrozumiałaś z jakiego powodu mam taki pomysł, żeby "przytargać" sprzęt do Europy, to nie jest to temat na ten wątek. A wiec czy da się zbudować taką siec która systemowo rozwiąże problem 110 V 231 V.
  11. Czy jest możliwe, aby zaprojektować jedną instalacje elektryczną w domu jednorodzinnym, która obsługiwała by zarówno urządzenia działające na 110 V jak i 220 V. Mam na myśli rozwiązanie systemowe, w którym tylko do gniazdek elektrycznych podłączało sie zwykle przejściówki z danym standardem podłączania kable zasilającego. Wykluczam zewnętrzne przetwornice, bo nie wyobrażam sobie żeby we każdym pokoju stała taka sobie przetwornica do której podłączam urządzenia 110 V. Proszę o porady, bo niedługo będę na etapie projektowania instalacji elektrycznej, a posiadam wiele urządzeń działających na tylko na 110 V
  12. Elfir Kupuje dom w stanie surowym zamknietym. Narazie chcialbym w miare spokojnie zakonczyc ten etap. Nie zamierzam rozpoczynac etapu doprowadzenia do stanu dewloperskiego. Dom moze postac zimie albo dwie w takim stanie. To oczywiste ze jak zjade do Polski na stale dopiero wtedy rozpoczne ten etap budowy. Natomiast w kwestii kupna domow jednorodzinnych w Polsce i zwiazanej z tym papierologii, jestem calkowicie zielony. Bede mial tylko tydzien w Polsce na podpisanie umowy kupna i zalatwienie wszystkich formalnosci. Zostal mi miesiac do tego czasu, na "ogarniencie" tego tematu i dowiedzenie sie jak najwiecej, abym w Polsce byl w miare przygotowany. Dlatego tez odezwalem sie na forum, abyscie Wy doswiadczeni forumowicze podpowiedzieli mi co bede potrzebowal, na co mam zwrocic uwage, jakiej dokumentacji powinienem rzadac od sprzedajacego, aby ten proces w miare szybko przejsc. Uprzedzajac, bede mial "speca", ktory sprawdzi dom przed odbiorem. Pracuje tak jak wielu z was w "construction", licze sie z tym ze moga sie znalezc jakies niedociagniecia, czy "fuszerka". Jezeli beda to "wady" ktore "spec" okresli jako powazne, to odstapie od kupna. Na teraz, "rzucilem" pytanie, liczac ze ktos wypowie sie w tej kwestii: "kupujac dom w stanie surowym tak naprawde kupuje plac budowy. Czy deweloper musi przepisac na mnie pozwolenie na dalsza budowe, oraz czy musi przekazac mi dziennik budowy". Widze, ze z ta wspolwlasnoscia drogi, moga byc problemy, Ale jak to jest rozwiazane w setkach osiedli domow szeregowych albo wolnostojacych ogrodzonych, gdzie droga zapewne tez jest wspolwlasnoscia wszystkich. Damy rade, to tylko cztery rodziny. Licze ze nie bedzie jakiegos "lamistrajka"
  13. Troche sie rozeznalem w temacie i: Dzialka lesna jest wlasnoscia lasow panstwowych, wiec wedlug informacji uzyskanych z urzedu miasta, napewno nie sa planowane w najblizszej przyszlosci zadne zmiany przeznaczenia tej dzialki. Na dzialce ktora kupuje sa 4 sosny i jedna brzoza. Z decyzji o pozwoleniu na budowe "wyczytalem" ze jest zgoda na postawienie budynku w odleglosci min 3 metry od granicy dzialki lesnej, z zachowaniem przepisow ochrony przeciwpozarowej. Sosny i brzoza ida "out". Dlatego, czy myslicie ze nie udaloby sie zorganizowac jakiejs umowy miedzy 4 mieszkancami na comiesieczne wplaty np po 100 zl na "fundusz remontowy", na naprawy bramy, drogi itp. w kazdym badz razie bede ta osoba ktora taki pomysl napewno wysunie. Z argumentami dotyczacymi pozaru, nie moge dyskutowac Ze wszystkim innym mysle ze dam sobie rade. Podczas rozmowy ze "specem od odbiorow domow" dowiedzialem sie , ze ja kupujac dom w stanie surowym tak naprawde kupuje plac budowy. Deweloper musi przepisac na mnie pozwolenie na budowe, musze znalezc kierownika budowy, kontynuwac dotychczasowy dziennik budowy i po wykonaniu stanu deweleperskiego uzyskac zgode na uzytkowanie (czy jakos tak) domu. Czy tak faktycznie jest. ????
  14. No to teraz mi wbiles szpile. Caly czas chcialem znalezc dom wlasnie blisko lasu. Nawet szukajac wsrod osiedli domow, wybieralem tylko opcje domow z narozna dzialka Czlowiek wychowal sie w bloku, kilkanascie lat zyl a centrum NYC, gdzie skupisko drew mozna bylo zobaczyc na terenie cmentarza. Wszystkie te uwagi ktore przytoczyles moga sie zdarzyc, ale mozna z tym zyc (no chyba oprocz pozaru). Wyczytalem ze dom od granicy dzialki lesnej moze byc wybudowany w odleglosci min 4metry. Mozna nawet blizej jezeli las zachodzi rowniez na twoja dzialke. Natomiast jest to przypadek, w ktorym dzialka lesna w planie zagospodarowania ma wpisane przeznaczenie nielesne. Musze sie dowiedziec w gminie o status tej dzialki lesnej. I takie pytanie. Czy jezeli dzialka lesna ma zapis ze moze byc wykorzystana do celow nielesnych, tz ze las ten w najblizszej przyszlosci zniknie i powstana inne zabudowania ?????
×
×
  • Dodaj nową pozycję...