Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Marecki_Stg

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Marecki_Stg

  1. Mógłbyś nieco rozwinąć swoją myśl? Co zrobić, aby były przewidywalne i pracowały jak należy. Chodzi o to aby wylot do drugiej skrzynki był naprzeciwko wlotu? czy taka skrzynka już będzie ok? A może istnieje jakiś trójnik pozwalający rozdzielić wylot z rekuperatora na 2 skrzynki? Mam też możliwość zrezygnowania ze skrzynek na poddaszu i pociągniecie wszystkiego ze skrzynek na parterze kanałami 75, ale przebijanie się tyloma rurami na poddasze będzie dość problematyczne. Dodatkowo najdłuższe kanały będą miały wtedy 10-12 m. Nie wiem na które rozwiązanie się zdecydować, a muszę jak najszybciej podjąć decyzję.
  2. Proszę o ocenę projektu wentylacji. Projekt zakupiony, jednak instalację będę robił sam. Stąd kilka nurtujących mnie pytań. Wrzucam projekt reku i domku bo na samym projekcie wentylacji słabo widać układ pomieszczeń. Rekuperator w projekcie to AERISnext 350 (co o nim myślicie?) instalacja na pe-flex. Do anemostatów najbliżej skrzynek rozdzielczych będę się starał dorzucić nieco rury i pozawijać aby zniwelować różnice odległości. - Jak oceniacie rozmieszczenie nawiewów/wywiewów? - Jak podłączyć 2 skrzynki rozdzielcze np wywiewne? czy te na parterze powinny mieć poza wyjściami fi 75 wyjście fi 160 do skrzynki na poddaszu? czy taki projekt skrzynki jest ok? Czy na poddaszu nie będę miał zbyt słabego ciągu, zwłaszcza w oddalonej łazience? Czy są dostępne jakieś inne rozwiązania tego problemu? - Czy warto dorzucić trzecią rurę fi 75 do anemostatu w łazience na piętrze? - Na parterze pod schodami chce mieć nieogrzewany schowek na konfitury itp, czy w takim miejscu dawać wywiew czy lepiej nic? Za wszelkie sugestie i opinie z góry dziękuję.
  3. Witam, Bardzo proszę o przesłanie instrukcji montażu kontaktronu w już zamontowanym oknie. Niestety na stronie FAKRO jej nie znalazłem. Posiadane przeze mnie okna to FTP U5 78*118.
  4. Witam wszystkich forumowiczów. Właśnie ruszyła u mnie budowa (zalewanie ław). W planach przydomowa oczyszczalnia, montowana we własnym zakresie. W instrukcji oczyszczalni jest napisane, że rura dolotowa powinna iść w linii prostej, możliwie bez załamań. W moim przypadku wydaje się to niemożliwe. Jak rozwiązać powyższy problem? Zastanawiam się na przestawieniem wylotu rury kanalizacyjnej z frontowej ściany na boczną i przekręceniu osadnika gnilnego o 90°. Wtedy rura wylotowa z osadnika miałaby 90° załamania, ale to już chyba nie stanowi problemu. Może ktoś miał podobny problem? Dorzucam rysunki dla lepszego objaśnienia:
×
×
  • Dodaj nową pozycję...