Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gang_Plank

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    27
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Gang_Plank's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Instrukcja mówi, że można. Tekla rekomenduję jednak 6mm. Napisałem, bo chciałbym się dowiedzieć od użytkowników forum ich opinii.
  2. Cześć! Przymierzam się do zakupu pelletu na zimę. Znalazłem lokalnego producenta z wydaje mi się dobrą jakością. Mam do wyboru dwie granulację: 6 i 8mm. Różnica w cenie 50zł. nieznaczna ale zawsze. Czy do Tekli Draco Bio Compact 12 (10kw) mogę stosować pellet 8mm? Jakieś negatywne skutki na piec, podajnik? będzie się zapychać? Ekonomia będzie gorsza spalania ? Proszę o rady!
  3. Ja dlatego jak szukam fachowców to pytam się ile za robotę a nie ile od pkt. Tak mam wybranego hydraulika, tak robiłem z elektrykiem. Może i trochę przepłacam, może od pkt wyszło by taniej. Ale przy budowie domu nie mam ochoty walczyć o 500zł za dobrym fachowcu (na materiale co innego ) Jak ma być dobrze to musi coś kosztować. Zaletą takiego umawiania się na pracę wg mnie jest to, że taki fachowiec potem często sam doradza co zrobić, czego nie. A jak ma płacone od pkt to czasami woli się nie odzywać z dodatkowym gniazdkiem, żeby nie męczyć się z inwestorem i podejrzeniami o naciąganie.
  4. Mam jeszcze jedno pytanie. Komin mam wysoki (9m?) systemowy, na około dosyć duże połacie terenu nie zabudowanego za bardzo. Mam nadzieje, że na ciąg nie będę narzekał.... Pelletowe piece podobno nie przepadają za za dużym ciągiem. Warto kupić reduktor ciągu ? Jeżeli tak to jaki?
  5. Cena jest bardzo ważna nie ukrywam. Założyłem sobie próg 10 000 na piec i go nie przekroczę, bo jakbym mógł to bym dołożył do pompy ciepła. Całe życie to kompromis, przynajmniej u mnie.
  6. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi! Gdzie mogę sprawdzić jak moduluję DRACO D BIO? Tak na chłopski rozum wydaje mi się, że draco D bio będzie lepszy niż compact ponieważ pieca jest więcej i mniej pary pójdzie w komin. Mam rację czy się mylę? Dodatkowo Draco D bio ma nowszy sterownik i nowej generacji palnik. Zdaje sobie sprawę z czyszczenia itd, dam radę! na 99% wybieram coś od tekli, mam dobrą cenę na to po prostu. Więc będę wdzięczny za rady co od tego producenta wybrać.
  7. Cześć! Dzwoniłem dziś trochę po różnych handlowcach od pieców. I jestem głupszy niż byłem.... Dom 112 metrów + 21 garaż, 15cm czarny styropian, 23cm styropian na podłodze, 25cm wata, 3 szyby. Ciepło właściwe liczy zapotrzebowanie na 12KW Jak chciałem iść w ekogroszek to miałem SKAMP-PV 13 i problem z głowy. Teraz jednak jestem bliżej pelletu. Wpadły mi w oko kotły TEKLA BIO COMPACT z uwagi na wymiary. Niestety MOC do wyboru to 10KW lub 18KW. 10 będzie za mało? 18 nie będzie za dużo? para nie będzie szła za bardzo w gwizdek? Handlowiec z tekli poleca 18 w moim przypadku, albo draco D bio 15KW. Handlowiec z Kostrzewy (chociaż jakoś nie mam do nich przekonania) zarzeka się, że 10KW wystarczy za świat. Czy draco D bio jest lepszy od compacta? który piec się lepiej u mnie sprawdzi?
  8. Ze wszelkich wyliczeń wychodzi 11-12 KW. Ja biorę SKAMP PV 13KW bo mniejszego nie ma. Instalatorowi odpowiada. ma wyjście boczne. Ci co się upierają przy 25KW to im podziękowałem. Dom 112metrów. 3 szyby, 15cm czarnego styropiany. na podłodze 23cm styropianu. Moja żona w saunie potrafi zmarznąć ! Byliśmy u znajomych z full podłogówką, jej kierownik który jest "pół roku przed nami" też poleca full podłogówkę. żona jest nieugięta! będzie to plus to. spoko. Wracając do tematu. Obdzwoniłem paru "podłogowców" i wszyscy jak usłyszeli 29cm to kazali kłaść 23cm styropianu. Pytałem się ich o styropian czy może być 4x5cm + 3cm. Wszyscy mówią, że to lepsze rozwiązanie niż 2x10cm... co fachowiec to opinia!
  9. Dzięki za odpowiedzi. Podłogówka jest wymieszana z grzejnikami, bo żona się uparła po co mi rozwód.... Jeszcze nie kombinuję, po prostu się pytałem. Czy można dać 4 warstwy, żeby to było bardziej uniwersalne po prostu przy zamawianiu. Nie można, ok Dzięki za radę z garażem i EPS 200. Mówicie, że na dole 20cm styropianu i aż 9 wylewki? Stety albo niestety tam gdzie podłogówka 3cm musi być zostawione bo majster sam kładzie tam 3cm swój styropian. Więc mam tam mieć 17 swojego i 3 "majstrowego" czy 20 swoje i 3 "majstrowego"? Przy szukaniu speców od instalacji ten jeden chce kłaść swój styropian dla pewności. Paru innych samą folię. Mimo to ten wyszedł najkorzystniej i wyliczył piec na mój dom o mocy 13 KW (Skamp-PV) cała reszta upiera się przy minimum 23-25KW.
  10. Cześć! Za jakiś czas wchodzi spec od instalacji, do tej pory muszę położyć styropian na podłodze. Niestety wylany chudziak jest tak sobie jeżeli chodzi o trzymanie poziomu. Okno u góry jedno też mam niestety osadzone o 2cm niżej... bo chudziak tam był niżej. Wyszło to dopiero teraz jak kupiłem sobie poziomicę laserową. W każdym razie.. A.Na dole mam wahania od 29cm do 31,5cm (tyle potrzebuję styropianu + wylewka) aby wyrównać poziom idealnie do granicy okna. Chcę podłogę (panele, płytki) tak kłaść aby trochę zachodziły na ramę okien i drzwi. Nie żeby wchodziły pod okno. Może tak być? Ile styropianu w takim razie mam położyć? Myślałem o 23 cm. 4x5cm + 1x3cm Czy tak może być? czy lepiej mniej? Czy lepiej 4x5cm czy może 2x10cm? B. Kotłownia. Mam 18-19cm do podniesienia. 2x5cm plus wylewka. Czy takie założenie jest ok? C. Garaż. Mam 18-19cm do podniesienia.. 1x5cm + 1x3cm + wylewka D. Góra Tutaj wahania mnie najbardziej drażnią. powiedzmy, że średnio to jest 15cm. Myślałem nad 1x5cm + 1x3cm i reszta wylewka. Czy takie założeniu układania płyt jest ok? Czy nie planuję za cienkich wylewek? Czy na dolę mogę ułożyć 4 warstwy po 5cm? Chciałbym kupić styro w dwóch grubościach żeby było łatwiej w zakupie. Dwie płyty do kupy zawszę złoże, rozciąć gorzej. Dom to przy alabastrowej 26, Styropian planuję EPS 100. Podłogówki to łazienki, salon i kuchnia.
  11. EDIT: TN-C-S muszę mieć! Na słupie jest TN-C. Ja poprowadziłem sobie dodatkowo uziemienie więc dorobiłem S. Z tego wynika że muszę mieć TN-C-S. zgadzacie się? Tak mi powiedział facet z energetyki, którego dorwałem jak coś majstrował przy słupie
  12. Zadzwoniłem do ZE.... ENEA odesłała mnie do ENEA.OPERATOR a ci po rozmowie kazali napisać maila. czekam na odpowiedź!
  13. Ktoś mi tutaj chyba MÓJ temat rozwalił Co do różnicówki to mam taki plan: Ta co jest chciałbym, żeby została dla "siły" do indkukcji i w garażu, oraz dokupić domontować 3 lub 6 różnicówek jednofazowych dla reszty domu. Czy taki plan jest ok? Czy to da radę jeszcze zmienić? Zdjęcia po kolei jeszcze raz: Słup napowietrznych >> skrzynka przed płotem: Potem podłączony kabel 4 żyły (fazy + niebieski) żółto zielony jest luzem bo zły kabel kupiłem No i skrzynka w domu. Zółto zielony jest osobno poprowadzony na dwór i do sondy. Poniżej zdjęcia i mam nadzieje, że dowiem się jaki mam układ sieci ps. listwe pod Esami zmienię w wolnej chwili zapomniałem kupić i elektyk montował co miał w torbie;)
  14. Ja jeżdzę autem, które jak kupowałem to każdy krzyczał, że przepłacam.... po 60kkm jakoś się nic nie chcę psuć.. zakłądałem gaz najdroższy w okolicy i też zero problemów. Zawsze szukam najlepszego rozwiązania. jeżeli zdecydowałbym się na Twoje rozwiązanie to jakie konkretnie zabezpieczenia mam kupić. Bo pewnie tych blocków i guaardów jest kilka opcji. Które z nich wybrać, o jakich parametrach. Nie wiem czy potrzebujesz jakieś jeszcze dane... moc przyłączą 11KW bezpiecznik przed licznkiem C20 jedna różnicówka. << może warto założyć więcej? dom 112 metrów. Około 40 bezpieczników (kuchnia na 3, pralki w łazienkach na osobnych itd.. w miarę pomyślane chyba)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...