Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

silvarerum

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez silvarerum

  1. Fighterze wielkie dzięki za pomoc Żebyśmy teraz wiedzieli to co wiemy, to byśmy inaczej zrobili, ale założyliśmy, że fachowcy nam doradzą co i jak.
  2. No i widzisz - niby masz kogoś, kto ma się tym zająć za ciebie i ma powiedziane, że materiały mają być dobrej jakości, bo to nie szopa na narzędzia, a dom na lata. No przecież nie każdy musi znać się na budowlance, nie każdy ma też czas na to. Człowiek uczy się całe życie, szkoda że najczęściej na własnych błędach. Zrywać styropianu już nie będziemy. Jakoś musimy się teraz wykończyć ----------------------------------------------------------------------------------------------------- Mała edycja: klej to nie T. tylko Kreisel Styrlep 220, a siatka Jafra 160g. Poprawiło ocenę?
  3. A wykonawca mówił nam, że on ma EPS70... I że to dobry jakościowo styropian. Klej dokładnie nie wiem jaki, ale chyba Torrgler, co do siatki to nie wiem, musiałabym zapytać wykonawcy. Taka pomarańczowa Weźmie człowiek kierownika budowy + ekipę, bo chce żeby było jak najlepiej zrobione, bo sam się nie zna, a potem i tak się denerwuje. Ech... Mam jednak cichą nadzieję, że może być dobrze (porównanie per analogiam - zdarzają się dobre i tanie marketowe podkłady idealnie współgrające nawet z Meteorytami Guerlaina, hue hue).
  4. Basf Multiputz ZS 1,5 Basf Edition 2015 PCI. Taką nazwę mam na przygotowanej wycenie. Co do szczegółów ocieplenia zażyłeś mnie z mańki. Tyle pamiętam sama: styropian grafit Styropozu 0,33 gr. 15 i 20cm (różnice wynikają z łączenia starego domu z dobudowaną nową częścią) + klejone na klej + kołkowane na wszystkich łączeniach + wszystkie narożniki mają listwy z siatką + okapniki są + boni nie ma. Zbrojenia diagonalne chyba są - to to dodatkowe przy narożnikach okien?
  5. Patrzę przez pryzmat ceny, bo wiadomo, że na budowie (zwłaszcza na etapie wykańczania domu, i nie tylko domu) koszty mają znaczenie - jeśli nie stać mnie na wszystko co najlepsze i najdroższe, to chcę mieć jak najlepsze w miarę możliwości. Po rozmowie z Tobą zrozumiałam co i jak przeliczać, zwracając uwagę na zużycie tynku. Styropian mamy grafitowy 0,33, gr. 15 i 20cm. A ten BASF to dobry tynk czy raczej dać sobie spokój? Co do gwarancji - wiem, ale chciałam pokazać, jakie kuriozalne teksty są w stanie wymyślić fachowcy, jak nie są czegoś pewni albo czegoś nie wiedzą, a nie chcą się przyznać.
  6. Oczekujemy tynku dobrej jakości, żeby się nie świnił przesadnie, no i żeby ładnie wyglądał na elewacji. A dlaczego akurat Carbon 1.0? Początkowo brałam pod uwagę Amphisilan, ale po czacie z konsultantem w Astrobudzie przerzuciłam się na Carbon 1.0
  7. O tym idealnie równym podłożu już nam powiedziano, więc panowie wykonawcy są uprzedzeni co i jak, obiecali że klej i siatkę położą równiutko. Oni nie znają Carboporu, ale nie mają oporów, żeby na nim pracować - mówiliśmy im, że mają szczerze powiedzieć czy dadzą radę położyć 1.0 i nie widzą problemu. To generalnie bystre chłopaki są. Zastrzeżenia ma pan z hurtowni budowlanej zajmujący się tam tynkami. Twierdzi jeszcze, że nie będziemy mieli gwarancji na tynk, bo nie mamy styropianu ani siatki ani kleju z systemu Caparola. Twierdzi, że nie widzi sensu w przepłacaniu za taki tynk (318zł za 25kg). Różnica pomiędzy np. BASFem 1.5 a Carboporem 1.0 (na zapodaną powierzchnię, grunt+tynk) wynosi ponad 1800zł. Co robić? Jak żyć?
  8. Niestety nie mam tyle czasu Decyzję musimy podjąć szybko i sprawnie. Ad wg39070 - dziękuję za odpowiedź. To z lekturą w cudzysłowie to taka figura retoryczna czy naprawdę mam poszukać cytatu/ów? Ten co odradzał zajmuje się tynkami i farbami, więc nie znając gościa osobiście przy odrobinie dobrej woli zakładam, że choć minimalnie zna się na tym co sprzedaje. Zresztą właśnie dla pewności zarejestrowałam się na FM i wpisałam w wątku.
  9. Dzień dobry, forum podczytuję już jakiś czas, od momentu gdy zaczęliśmy rozbudowę domu. Przebrnęliśmy jakoś przez mniejsze i większe problemy w wyborem materiałów, technik i wykonawców, ale teraz mamy tyle opcji do wyboru, że postanowiłam się zarejestrować i poradzić na forum. Jesienią ociepliliśmy dom grafitowym styropianem, niestety z racji tego, że nasz wykonawca miał kłopoty z ekipą, weszli dość późno na rusztowanie i nie zdążyli zatopić siatki w kleju. Robią to właśnie teraz. Praktycznie od razu będziemy tynkować. I tu zaczynają się problemy rodem z wierszyka o osiołku, co mu w żłoby dano... Wątki tynkowe na FM przeczytałam chyba wszystkie. Co wiemy na pewno - tynk baranek 1-1,5, chyba silikonowy. Jasny kolor - 260m, ciemny - 28,5m. W lokalnej hurtowni polecono nam Termoorganikę (po lekturze forum wykreśliliśmy ją z listy) i BASF (grunt 540zł netto + tynk 3614zł netto). Nie ukrywam, że zastanawiamy się nad Carboporem 1.0, ale naszym wykonawcom jakiś magik od tynków powiedział, żeby nam odradzał ten tynk, bo nikt go nie zna, a dwa - taka drobna faktura sprawi, że za 10 lat najpóźniej po malowaniu będzie wyglądał paskudnie. Wiadomo, że koszty mają znaczenie, ale z drugiej strony chcielibyśmy coś porządnego, bo jak mawia rodzina mojego męża "biednego nie stać na tanie rzeczy" Proszę o pomoc, bo oszaleję od czytania o tych wszystkich tynkach.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...