Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rav190

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    23
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez rav190

  1. Dzięki za odp. Kupię te panele.
  2. Najlepiej przywieź mieszankę 0-31,5 lub 0-63 czyli klikniec lub tluczeń z pyłem. Po ubiciu zageszczrka zrobi się z tego bardzo mocne nie rozjezdzajace się podłoże.
  3. Wszystkie 'mądre' poradniki mówią o maksymalnie 9mm na ogrzewanie podłogowe i strata ciepła z każdym milimetrem. Stąd pytam..
  4. Mam pytanie... Spodobały mi się Panele Classen Dąb Santana. Niestety występują tylko w wersji 10mm. Czy to nie za dużo na ogrzewanie podłogowe 10+3mm podkładu? Drugie pytanie: jaki podkład jest lepszy - z xps z dużymi dziurami czy podkład połączony z folią aluminiowa? Będę wdzięczny za porady.
  5. Podejrzewam że przy HSie 230/330 te 8cm to może być pare łądnych stów, a są jeszcze 3 nieco mniejsze okna.
  6. Witam. Co zrobić w sytuacji gdy majster zrobił mi o 8cm za wysokie otwory okien? Nie podmuruje ich od dołu bo 4 okna mają być od poziomu wylewki. Nie chcę też dopłacać do i tak już drogich okien. Jest jakiś sposób podmurowania nadprozy od spodu?
  7. Na przyszłą sobotę zaplanowałem ręczne przekładanie (z przekładkami). Myślicie że przez tydzień stanie się coś deskom?
  8. Deska na desce bez przekładek.
  9. Dzięki. W takim razie muszę teraz wszystko deska po desce przerzucić na nową stertę. Roboty od groma, ale nie ma wyjścia. Człowiek chce dobrze, a lepiej było to na gołą ziemie wywalić.
  10. Tak to mniej więcej wygląda.
  11. Mam takie pytanie. Gnębi mnie to od wczoraj. Zamówiłem w tartaku 12m desek po strop. Przygotowałem sobie trzy podkłady kolejowe, żeby na nich złożyć deski. Tymczasem przyjechał kierowca i mówi że wykipruje bo nie ma czasu na ręczne rozładowanie. Efekt jest taki że zabrakło jednego podkładu i jeden koniec desek leży teraz na ziemi, a drugi jest wsparty na podkładzie. Nie wiem czy rozumiecie, ale boje się czy teraz deski mi się nie wygną skoro jeden koniec leży na ziemi a drugi 20cm wyżej.
  12. Pytanie jak w temacie. Majster mówi że 12. Nie za dużo??
  13. Mam ocieplone i zaizolowane fundamenty. Teraz pytanie, bo każdy doradza inaczej - zasypać piaskiem i zostawić na zimę, czy zasypać i od razu robić chudziaka? Jedni mówią że naturalnie się ubije, drudzy że wleje tyle wody że będę czekał do lata aż odparuje.
  14. Będę zaczynał budowę parterówi: http://www.dobredomy.pl/projekt/nela/ Zrezygnowałem z kominka w salonie w związku z czym komina też. Majster zaproponował że w ścianie zrobi tylko komin wentylacyjny zakończony na dachu kominkiem wentylacyjnym. Natomiast w łazience ponieważ będą zmiany i komin musiałby być trochę na środku, zaproponował że zrobi kratkę przy stropie, potem rura przez strych i również kominek wentylacyjny na dachu. Nie znam się, ale czy kominki są równie funkcjonalne co zwykły komin? Budowa już za pare tygodni a ja nie wiem czy robić stopy pod kominy czy nie.
  15. Mam pytanie do wiedzących... Babcia mojej żony chciałaby przekazać nam kilkadziesiąt tys zł na budowę domu. Jak to przekazać żeby było w miarę legal, ale bez podatku i żeby organy typu skarbówka się nie doczepili?
  16. Rozmawiałem z budowlańcem i twierdzi że da się zrobić monolit, tylko trzeba zrobić ścianę nośną w miejscu ściany pokoi, oraz przy kominku, do tego puścić jakąś belkę w salonie i strop się bez problemu utrzyma.
  17. Dostałem dziś projekt i co się okazuje jest w nim przewidziany strop typu filigran - rozwiązanie w moim rejonie dość nie typowe a co za tym idzie pewnie droższe. Rozmawiałem z architektem z biura projektowego i twierdzi że chcąc zastosować monolit, musiałbym kilka ścianek działowych przerobić na ściany nośne. Problem też byłby w salonie ponieważ jest dosyć duża rozpiętość, więc kolejne kombinacje i koszty. Teraz rozumiem dlaczego wiele osób decyduje się na stropy drewniany bądź wiązary, sam staję przed takim wyborem.
  18. Masz rację, nie dopatrzyłem że 30 000zł netto plus transport, łaty, kontrłaty itp = 36 500zł - wg kosztorysu jednej z firm jaki uzyskałem. Wszystkie argumenty przemawiają z monolitem, nawet jeśli to trochę przerost formy nad treścią w przypadku domu bez poddasza.
  19. Witam. Chcę budować dom. Byłem już zdecydowany na projekt: http://www.dobredomy.pl/projekt/nela/ jednak po korespondencji z kilkoma osobami które budują ten dom, zapał trochę przygasł. Chodzi o koszty. Zacząłem więc szukać tańszej alternatywy i znalazłem ten, trochę mniejszy: https://www.extradom.pl/projekt-domu-hipokrates-WRW1102 Czy jesteście w stanie podpowiedzieć coś na temat kosztów tego drugiego? Możliwości finansowe + kredyt to w moim przypadku ok 400 000zł. Zaznaczam że dom będę budował i wykańczał w średnim standardzie, bez jakiś luksusów. Dach na pewno z blachodachówki ze względu na skomplikowaną konstrukcję.
  20. Czy ktoś może podać koszty całości lub poszczególnych etapów domu Nela? Wiem że rozbieżności zawsze są, ale chcę kupić projekt a mam ograniczone środki na budowę i nie chciałbym się zdziwić jak już zacznę budować,
  21. Dzięki za odpowiedź. Myślę że szkoda kombinować. Koszt wiązarów w przypadku mojego projektu to powyżej 30 000zł.
  22. Dzień dobry. Zamierzam budować dom: http://www.dobredomy.pl/projekt/nela/ i prosiłbym o pomoc w sprawie stropu. W projekcie jest monolityczny. Z tego co czytam wiele osób zmienia go na drewniany ze względu że u góry jest strych a nie poddasze użytkowe. Ja do drewnianego nie jestem przekonany, podobnie jak do wiązarów. Czy jest sens zmieniać na terive albo np akermana? Czy w ogóle kalkuluje się taka zmiana?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...