Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kariooka

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Kariooka

  1. Jestem w trakcie wypełniania wniosku dla domu nowobudowanego i mam takie pytania: - jak sprawdzić/potwierdzić spełnienie norm WT 2021? jak jest to weryfikowane? Pozwolenie na budowę jest z roku 2017. - czy porównanie ofert ma dotyczyć 3 pomp ciepła o takiej samej mocy czy 3 pomp jednego producenta, ten sam model, od 3 dostawców? Spotkanie informacyjne w mojej gminie jeszcze się nie odbyło, więc może Wy pomożecie .
  2. Mamy taki problem, że pod obróbką blacharską na dachu płaskim jest drewniana płyta, a pod płytą warstwa zaciągnięta klejem, przygotowana pod strukturę. Chodzi o to, że na górze ściany, pod blachą, jest kawałek drewnianej płyty. Co z tym fantem zrobić, bo chyba do płyty struktura się nie przyklei, a nawet jeśli to pewnie popęka... Dodam, że w niektórych miejscach płyta wystaje poza obrys elewacji, w innych jest głębiej niż ściana. Czy ktoś z was miał podobny problem albo może coś doradzicie? Jak/czym to zaciągnąć/poprawić? Załączam poglądowe zdjęcie.
  3. Cześć, przeczytałam dziś Twój dziennik - naprawdę lektura pełna wrażeń... Ponieważ zamieściłaś wycenę wod-kan itd. chciałabym odnieść się do części "ogrzewanie podłogowe". Ostatnio przerabiałam ten temat więc to, co rzuca mi się w oczy to fakt, że Pan wpisał Wam dość ogólnie hasło "ogrzewanie podłogowe", a poniżej "folia pod ogrzewanie" i "rozdzielacze". Z tego co kojarzę elementów układanki jest więcej, żeby się nie okazało, że w wycenie macie 6 tys. a potem trzeba będzie dokupić kolanek, zaworów i innych atrakcji. Jeżeli Pan ujął to wszystko w pozycji "ogrzewanie podłogowe" dobrze byłoby, żeby to rozpisał. Chyba, że wszystko szczegółowo będziecie mieć w umowie. Pytanie: Jakiej marki będą rozdzielacze czy rury do ogrzewania podłogowego? Warto wiedzieć, są różnice w cenie, parametrach itp. Pytanie: Pan ułoży Wam rurki do wody. Na te rurki, a pod ogrzewanie dawaliśmy po kolei: folię budowlaną, styropian 8 cm, styropian 6 cm, do tego kołki do styropianu, pianka montażowa. Na to położona została folia pod ogrzewanie podłogowe. Czy ten majster ma układać Wam też izolację? Jeśli tak, wymienionych elementów nie ma w wycenie. Może niepotrzebnie drążę, bo już wszystko ustaliliście, ale wiem z doświadczenia, że warto doprecyzować szczegóły i dobrze jest je spisać, żeby móc odnieść się do dokumentu w razie różnicy zdań. Zdarzyło nam się... Z tego co kojarzę planujecie zrobić wylewkę anhydrytową. U nas robiła ją tydzień temu ekipa, którą mogłabym polecić (na razie usługa i posadzka na to zasługuje), ale obawiam się, że działają tylko w woj. mazowieckim. Zastosowany materiał to Wolplan - szybko schnie i dobre przewodzić ma ciepło. Drugi element dopiero sprawdzimy Powodzenia!
  4. Szukam wykonawcy sufitów podwieszanych ok. 110 m2 i gładzi szpachlowych ok. 400 m2 w nowym domu w gminie Nadarzyn. Zależy mi na sprawnej i profesjonalnej ekipie. Czy możecie polecić firmę, która zajmuje się takim zakresem robót i z której usług jesteście zadowoleni? Chętnie wysłałabym prośbę o wycenę.
  5. Czy ktoś z Was ma może imitację betonu na suficie? Może być w formie tynku lub farby. Chętnie poznałabym opinie i zobaczyła Wasze zdjęcia. Kilku sprzedawców powiedziało mi, że takie preparaty nadają się na ściany, a na sufit nie, a ja poszukuję czegoś, co mogłabym zastosować na suficie. Smutna to historia, bo miał być beton surowy, ale niestety nie wyszło i próbuję uratować sytuację...Wiem, że nie będzie wyglądać tak samo, ale już przyzwyczaiłam się do myśli, że sufit nie będzie biały. Jeśli ktoś ma taki sufit i jest zadowolony to proszę od razu o polecenie wykonawcy.
  6. Ujahi, Zmiany wg mnie poszły w dobrym kierunku. Pewnie projekt jeszcze ewoluował, ale ta wersja na pewno będzie wygodniejsza. Co do zmiany wysokości kondygnacji to podniesienie dachu zmieni pewnie proporcje domu, podpytajcie architekta, jakby to wyglądało i czy warto.
  7. Powiększ salon, ale nie kosztem jadalni. Zwiększcie rozmiar domu, zróbcie o 1 metr szerszy i o 1 m dłuższy, a dodatkową powierzchnię będziecie mieć w sypialniach i salonie, nie tracąc proporcji domu.
  8. Cześć, fajny jest ten podział na strefę dzienną i nocną oraz spora kuchnia - wygodnie. Jestem zwolenniczką przestronnych sypialni więc trochę bym je wszystkie powiększyła. Zwłaszcza, że jedna ma powierzchnię mniejszą niż "Wejście"... Powiększyłabym też salon z częścią wypoczynkową, część z jadalnią wydaje się ok. I pomyślcie czy nie zwiększyć garażu o kilka metrów. Wyobraźcie tam sobie dwa samochody, które otwieracie bez obawy obicia, rowery (nie wiem jak duża jest wasza rodzina, ale pewnie będzie ich kilka), sanki, narty, kosiarki, piłki, baseny itp. itd. Zostawiam pod rozwagę.
  9. Ujahi, ja też planuję postawienie domu dla dwojga i prace nad projektem są już za mną, a właściwie za nami. Przedstawię Ci moje uwagi: - W żadnym wypadku nie zmniejszałabym sypialni do 10 m2. 17m2, które masz w projekcie to nie jest bardzo dużo, ale taka sypialnia będzie komfortowa. 10-metrowa komfortowa wg mnie nie będzie. - Jak dla mnie spiżarnia na środku trochę przytłacza przestrzeń. Jestem zwolenniczka otwartej przestrzeni. Zdaję sobie sprawę, że nie każdemu to odpowiada, ale spiżarnia na waszym projekcie jest może zbyt duża. Przejście między stołem, a ścianą na wysokości spiżarki może być trochę wąskie. - Zgadzam się z Elfir, że wc otwierane na salon czy jadalnię to kiepski pomysł, wc przy wezgłowiu łózka również - Też powiększyłabym salon, przenosząc lub likwidując gabinet. - Jeśli macie jeszcze czas na poprawki koncepcyjne, może uda się zminimalizować powierzchnię komunikacji, to prawie 26 m2 w korytarzach. + duże okna na południe + duży garaż + co do kominka, to taki dwustronny wydaje mi się ciekawą koncepcją, chyba że wiesz, że jest np. mało praktyczny albo wcale nie zamierzacie używać go na zewnątrz Powodzenia!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...