Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jaggernaught

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    22
  • Rejestracja

O jaggernaught

  • Urodziny 18.01.1982

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Kraków
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

jaggernaught's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Dzięki! Jak tylko będę miał jakieś efekty to na pewno się pochwalę
  2. Ale czy pomysł z taką instalacja, jaką opisałem wcześniej by się sprawdził (dwie butle 10x54", z czego jedna do napowietrzania, a druga do filtrowania, przy czym napowietrzanie nie odbywało by się za pośrednictwem głowicy, a zwykłego napowietrzacza)? Chodzi mi czy takie napowietrzanie byłoby wystarczające, a także czy ręczna głowica byłaby wystarczająca dla złoża Pyrolox? Bo z tego co finansowo przeliczyłem taką instalację to wyjdzie mi poniżej 2 tys.
  3. Tak jak pisałem wcześniej nie mam 4 tysięcy na zakup instalacji usuwającej u mnie żelazo, mangan i zapach siarkowodoru, w związku z tym szukam rozwiązań tańszych. Z tego co się dowiedziałem na tym forum to muszę najpierw napowietrzyć wodę, a dopiero później ja przefiltrować (najlepiej złożem katalitycznym - według porady qbek17). Ponieważ mam hydrofor przeponowy (zamontowany w studni) to muszę zastosować napowietrzanie już za hydroforem (w domu) i zacząłem się zastanawiać czy mógłbym zastosować napowietrzacz przed butlą 10x54" (niestety nie mam miejsca na hydrofor bezprzeponowy), a następnie już napowietrzoną wodę puścić do drugiej butli 10x54" ze złożem np. Pyrolox z głowicą ręczną? Na chwilę obecną mogę dać maksymalnie około 2,5 tys. na instalację odżelaziająco-odmanganiającą. Będę wdzięczny za wszelkie rady
  4. Nie za bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc o stopniach uzdatniania (jakie złoża itp.). Sam zaczynam się doktoryzować w temacie, ale wiem, że są systemy filtracyjne oparte o takie złoża które nie wymagają płukania solanką ale zwykła wodą. Według mojej wiedzy (która głównie zdobyłem na tym forum) złoża płukane samą wodą powinny sobie poradzić z taką ilością manganu, jednak nie wiem jak to będzie z żelazem bo masz go znacznie więcej niż jest u mnie.
  5. Chcę wodę z płukania wylewać do ogrodu, żeby niepotrzebnie nie zapełniać szamba, więc ta wersja odpada.
  6. Sugerujesz, że chińskie głowice powinny sobie poradzić z Pyroloxem przy mojej pompie (o ile mają funkcję rozbicia płukania na etapy)? Czy duża jest różnica pomiędzy tymi złożami (Pyrolox i Brim)? Dodatkowo oprócz usunięcia żelaza i manganu, chcę jeszcze zlikwidować zapach siarkowodoru, który jest wyczuwalny. Czy oba złoża poradzą sobie przy takiej jakości wody?
  7. Zbiornik przeponowy 150 litrowy mam zamontowany w studni i większy się już tam nie zmieści, a niestety w domu nie mam za bardzo miejsca na bezprzeponowe naczynie (gdyby się jeszcze dało to jakoś podwiesić, ale boje się czy ściana 12cm z gazobetonu to utrzyma), więc niestety nie mam innego wyboru. Czytałem, że jednak taka ilość już może wpływać niekorzystnie na zdrowie, a przy dwójce małych dzieci wolę nie ryzykować, więc po zamontowaniu całej infrastruktury planuję zrobić ponowne badania.
  8. W pierwszej butli ma być napowietrzanie, a w drugiej złoże i podobno ten chińczyk nie poradzi sobie z płukaniem tak ciężkiego złoża jakim jest Pyrolox, dlatego mam w ofercie zmienione złoże na Brim, tylko według specyfikacji wymaga on wody o ph min. 8 dla usuwania manganu a ja mam 7,5 i stąd moja obawa. Moja pompa to Dambat SCM2/14 znajdująca się w studni na około 30m przy lustrze wody na głębokości około 10m.
  9. Pierwsza butla ma służyć napowietrzeniu, bo mam zbiornik hydroforowy przeponowy. No właśnie z tego co widzę złoże Birm dla usuwaniu manganu wymaga wody o ph powyżej 8 i tego się najbardziej obawiam.
  10. Chciałem się dowiedzieć czy instalacja odżelaziająco-odmanganiająca zbudowana na dwóch butlach 10x54" ze złożem Brim poradzi sobie z moją wodą: żelazo ogólne - 0,781 mg/l mangan - 0,381 mg/l ph - 7,5 Dlaczego Brim? Dostałem ofertę na Clacka z Pyroloxem, ale niestety nie mam takich funduszy, więc następna oferta jest na jakąś chińską głowicę o połowę tańszą, ale ona podobno nie poradzi sobie z tak ciężkim złożem stąd oferowany Brim. Będę wdzięczny za każdą wskazówkę
  11. Tak z ciekawości, bo nie udało mi się znaleźć informacji na ten temat... Jak się powinno chlorować studnie głębinową? Czy w ogóle jest taka możliwość? Studniarz mi mówił, że się nie chloruje tylko trzeba ją przepłukać i tyle, chociaż sam na początku chciałem takie chlorowanie sobie zrobić.
  12. Lustro wody jest na około 8-10 metrach.
  13. Mam pompę Dambat SCM2/14, i jest ona na głębokości poniżej 30m. Czy wystarczyła by do takiej instalacji?
  14. Nie znalazłem wcześniej takich zestawów, więc myślałem, że się je składa modułowo. Pewnie bym kupił cały zestaw, żeby do jednego podmiotu się zwracać w ramach gwarancji. A masz jakieś sugestie? Dobra jest głowica w podanym przez Ciebie linku (głowica sterująca Impression Series Plus)? Chętnie wysłucham każdych rad
  15. Przepraszam, że tyle pytań zadaję, ale w ogóle wcześniej nigdy nie potrzebowałem znajomości w tym temacie stąd wiele wątpliwości. Podsumowując łopatologicznie... Będę potrzebował dwa takie zbiorniki http://allegro.pl/butla-do-wody-filtra-10-54-do-odzelaziacza-i6762404760.html z czego jeden będzie służył do napowietrzenia, a do drugiego wsypuję złoże katalityczne do odfiltrowania żelaza i manganu, które co jakiś czas jest automatycznie przepłukiwane (rozumiem, że jest to sterowane przez tę głowicę). Do tego jeszcze dojdzie napowietrzacz inżektor, który montuję przed pierwszym zbiornikiem. I to już wszystko? Pytam ponieważ jak przeglądałem różne oferty do znajdowałem odżelaziacze z głowicą zamontowana na jednej butli (np. http://cristalaqua.pl/pl/p/Odzelaziaczodmanganiacz-Klarsanit-Defeman-10x54-FLECK-5600/161) i nie znajdywałem tam informacji na temat drugiej butli.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...