Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pawelp19

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez pawelp19

  1. Mogę Polecić Panią Eleonorę Hoffman. Jestem bardzo zadowolony z usługi którą Pani Lena dla mnie zrobiła. Nazywam się Paweł Perzyński i po więcej szczegółów zapraszam na prywatny e-mail [email protected]
  2. 26 netto to brutto będzie grubo powyżej 30. 50% przekroczenia budżetu w wycenie a jeszcze przed montażem
  3. Problem polega na tym że ja się na tym nie znam. Żaden znajomy na wsi (mieszkam na mazowieckiej wsi) nie ma takiego bajeru albo się nie chwali. Więc mogę oglądać tylko ze sprzedawcami - a tam obiektywizmu nie ma (jak sprzedaje X to cała reszta jest do niczego - chociaż jeszcze raz pochwalę BMS za otwarte postawienie sprawy i za to dziękuję). Więc poszukuje opinii tutaj - proszę powiedz jaki ty masz system? A cena u mnie gra rolę - dlatego planuje zainstalowanie podstawy teraz i rozbudowywać np. co roku.
  4. Dziękuję ci bardzo. Jest to zdecydowanie konkurencja dla Ampio (który lepszy nie wiem ale wyślę o oferty do obydwu producentów. Czy znasz jeszcze inny konkurencyjny cenowo system (iF-Jimi sugerował jeszcze Nexwell, a ja słyszałem o Fibrisie - chociaż czytałem że systemy przewodowe są stabilniejsze więc chyba pójdę w przewodowy). Jeszcze raz przypomnę że chodzi o tani ale solidny system który można rozbudować w przyszłości. Ale nie samoróbkę bo na to jestem po prostu za słaby.
  5. Dziękuję za podpowiedź. Rozumiem że istnieje szansa zrobić to co planuję również w Nexwell, Grenton - mieszcząc się w budżecie. Doceniam zwłaszcza że odpowiadasz za inny system. Jak będę miał schemat elektryczny budynku to napiszę również do przedstawicieli tych dwóch systemów. Pozdrawiam serdecznie
  6. Ok rozumiem że w Ampio jest realna szansa żeby to zrobić w 20 000. Czy z waszej wiedzy jest jakaś alternatywa na polskim rynku dla tego systemu? czy dla tak niskich nakładów Ampio to jedyna realna możliwość?
  7. więc chodzi mi o taki dom zautomatyzowany. Moim celem jest (resztę dodam jako bajer jak zostanie kasy - dlatego ważna jest możliwość łatwej i taniej rozbudowy). Sterowanie strefowe Rekuperacja, ogrzewanie podłogowe, rolety w taki sposób żeby dom zachowywał się odpowiednio do zmiennych warunków zewnętrznych. Ja sobie wyobrażam: Jest wiosna (wedłóg prognozy pogody ma być ciepły dzień): Rano dom stwierdza że niedługo wzejdzie słońce i będzie cholernie gorąco a na razie jest najchłodniejszy moment w ciągu dnia więc robi wszystko żeby zejść z temperaturą czyli już teraz wyłącza podłogówkę (żeby zakumulowane ciepło w podłodze zdążyło wyparować) i trzyma temperature w dolnym minimum które zadeklarowałem. rekuperacja chodzi na maxa żeby przewietrzyć dom. Jak wzejdzie słońce to zasówają się rolety (żeby nie włączać podłogówki a utrzymać temperaturę mogą to zrobić z opuźnieniem. Koło 12 jak się zrobi ciepło to rekuperacja chodzi tylko tylko tak na minimum żeby nie dogrzewać domu a rolety w dół. I Tak do wieczora no chyba ze spadnie deszcz - czyli się wychłodzi, będą chmury itp. To rolety w górę żeby łapać tyle słońca ile można. Tego się z tego co czytałem nie da zaprogramować na przekaźnikach czasowych czy temperaturowych tylko coś powinno to "przewidywać". Zakładam 10 pokoi z oddzielną regulacją temperatury oraz 4 rolety zestawy rolet (2 na każde piętro i od strony południowej i zachodniej). Jak coś dodać to proszę wytłumaczcie co?
  8. Dwa pytania IF-Jimi: Czy zmieszczę się wedłóg tego co naisałem w 20 000 z systemem AMPIO? Czy to jest system który po zainstalowaniu trzeba co roku serwisować w standardzie (to kosztuje) bo inaczej tracisz gwarancję? Bo jeden sprzedawca systemów kablowych tak mi powiedział. Z kolei inny systemu bezprzewodowego stwierdził że u nich wzywam jak coś się popsuje a jak nie będe dotykała to samo pochodzi wiele lat. Nie chce pisać po nazwach ale jest taki system który podobno jak skonfiguruje mi instalator to sam chodzi jak się go nie dotyka. Właśnie to na razie chyba nie jest duża automatyka (sterowanie rekuperacją, roletami, podłogówką - żeby walczyło o stabilną temperaturę. Ale chciałbym żeby miała możliwość rozbudowy.
  9. Tylko inteligentną, na razie bez alarmowej. Właśnie nie chce badziewia pieniądze łatwo wydać trudno coś za nie kupić W ogóle nie przeczytałeś mojego posta To może system bezprzewodowy? czy są tańsze ale mają takie same możliwości?
  10. Mi chodzi tylko o inteligentny system zarządzania budynkiem
  11. Obawiam się o moje dwie lewe ręce i żebym go nie spalił
  12. Dzień Dobry wszystkim to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość Planuję budowę domku jednorodzinnego dwukondygnacyjnego na mazowszu. Zainteresowały mnie rozwiązania tzw. inteligentnego domu. Planuję że mój budrzet na to wynosiłby maksymalnie 20 000 zł - przy czym najważniejsze zeczy to: Funkcjonalność Możliwość dalszej rozbudowy Utrzymanie rozwiązania na rynku Łatwość obsługi Brak corocznych drogich przeglądów - jeżeli to możliwe Kwestie estetyczne bardzo mnie nie interesują. Planowałem żeby sytem był do prostej rozbudowy, modułowy a na wstępie żeby sterował: Ogrzewaniem podłogowym Rekuperacją zaluzjami zewnętrznymi wodą, gazem żeby można było mu coś zadać przez telefon Rozmawiałem z kilkoma firmami wstępnie (nie podam nazw) Aż trafiłem na BMS - i tutaj zrobię reklamę poniewż według mnie Pan zachował się niezwykle przyzwoicie i stwierdził że za te pieniądze to ten system odpada - inna grupa docelowa co dla mnie jest niezwykle cenna informacją i za nia dziękuję. Nie znam się na tym ale boję się trochę że jakaś firma mnie będzie wkręcać i zostanę z projektem na którego realizację nie będzie mnie i tak stać (sprzedawców znam) Czy to w ogóle możliwe? czy może dać sobie spokój bo to jest poza moimi możliwościami finansowymi. Jeżeli tak to jaki system byście polecili? a na jakie patrzeć przez lupę bo po ludzku za te pieniądze to jest podejrzane w tym systemie? Z góry dziękuję za pomoc Pozdrawiam serdecznie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...