Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

slawek2222

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez slawek2222

  1. witam wszystkich a szczególnie RB, wg i Dokkera jestem kolejnym jak widzę fanem firmy archiprojekt,a chyba bardziej jej projektów. Początkowo zafascynowany byłem projektem ap41, oglądałem juz prawie skończony dom pod lublinem, jednak problemy z działką o których kiedyś napiszę i w związku z tym długi czas na wybór projektu (ponad 2 lata ) spowodowały, że dojrzałem do ap121 - z niewielkimi przeróbkami oczywiście. Projektu jeszcze nie kupiłem, dlatego przed podjęciem decyzji chętnie rzuce okiem na wasze domki. Budowę chciałbym rozpocząć w tym roku i jak dobrze pójdzie do zimy przykryć dachem. Mam już trochę doświadczenia w budownictwie tak więc chętnie podzielę się z wami moimi doświadczeniami. Jeśli ktoś umożliwi mi obeirzenie swojego domu, to prosze dać znać. Jestem z Kielc, tak więc czy do Stalowej Woli czy Grodziska nie mam tak bardzo daleko. Pogoda coraz ładniejsza a i dzieciak z żoną chętnie się gdzieś wybiorą w niedzielę.
  2. nie wiem czy kominiarz miał rację, jednak w przypadku używania kominka lub kotła z otwartą komorą spalania wraz z wentylacja mechaniczną trzeba zadbać o to aby rekuperator nawiewał więcej powietrza niz wyciąga, tak jest zdecydowanie bezpieczniej, w przeciwnym wypadku może okazac sie że wentylacja mechaniczna wyciąga nam spaliny do pomieszczenia, wentylacja grawitacyjna zdecydowanie nie jest w tym przypadku wskazana, głównie na możliwośc np w lecie odwrotnego ciągu.
  3. nie wiem czy kominiarz miał rację, jednak w przypadku używania kominka lub kotła z otwartą komorą spalania wraz z wentylacja mechaniczną trzeba zadbać o to aby rekuperator nawiewał więcej powietrza niz wyciąga, tak jest zdecydowanie bezpieczniej, w przeciwnym wypadku może okazac sie że wentylacja mechaniczna wyciąga nam spaliny do pomieszczenia, wentylacja grawitacyjna zdecydowanie nie jest w tym przypadku wskazana, głównie na możliwośc np w lecie odwrotnego ciągu.
  4. capon powoduje, że drewno nie ciemnieje i co wazne nie pije tyle lakieru, capon jest dużo tańszy niż lakier warto więc chyba pomalować caponem 2 razy, jeśli chodzi o lakier to nie wiem czy jest tani, ale na pewno pieronsko dobry, uzytkuję podłogę pomalowaną 8 lat temu i nie widać śladów użytkowania, lakier jest dwu składnikowy, po pomalowaniu twoży warstwę nie do zarysowania, wybierajac go wszystkie inne lakiery odpadły w przedbiegach, dały się zarysować paznokciem, nazywa się hartz lack, malowałem sam, więc tez możesz to zrobić, musisz jednak wygonić rodzinkę , najlepiej na noc, cała operacja trochę śmierdzi, uprzedzam wymieszane składniki lakieru po dwóch dniach możesz używać jako młotek, tak więc nie zostawiaj nic na potem, lakier nie jest może najtańszy, ale zapytaj rodzinę jak czesto wyprowadzą się z domu na czas malowania.Jesli chodzi o oszustwa cykliniarzy to cyklinowanie wymaga coraz drobniejszego papieru, cykliniarze uzywają grubego, tak jest szybciej i taniej, dopilnuj aby na podłodze nie było widocznych rys, lakier ich na pewno nie przykryje, druga sprawa to fragmenty podłogi przy śnianie zwłaszcza rogi, cykliniarka tam nie dojedzie, trzeba to wiec robic ręcznie lub mała szlifierka, ale przeciez łatwiej jest skończyc wcześniej robotę, tu masz pole do popisu przypilnuj dokładnie jak doczyscili, inaczej syn będzie mógł puszczać samochodziki z górki, nie mówiąc o meblach na podkładkach, po kolejnych cyklinowaniach przez fachowcówzrobi ci sie z podłogi wielki talerz, może to i dobrze, herbata wylana na podłoge zawsze spłynie do środka, na koniec zyczę miłego malowania, kup dobry pędzel, bo włosie wypadające z pędzla nie wygląda najlepiej na podłodze, chyba że chcesz go później usunąc, polecam młotek i przecinak, na głowę maska PG4 no i jazda.
  5. Śliczne dzięki, zamierzałem docieplić 8cm styropianu + tynk, i myślę że to powinno wystarczyć.
  6. Śliczne dzięki, zamierzałem docieplić 8cm styropianu + tynk, i myślę że to powinno wystarczyć.
  7. mam pytanie, czy ktos może mi doradzić ile musi mieć grubość docieplenia ściany styropianem, ściana zbudowana jest z cegły pełnej łączonej na zaprawę wapienną, grubość ściany 65cm i 77cm, technologia przedwojenna. Chciałbym uzyskać wspólczynnik ok 0,3.
  8. no cóż nie ma doskonałego zabezpieczenia przed przekretem, z moich doswiadczeń wynika, że wpis do księgi wieczystej trwa w zależności do jakiego sędziego trafi sprawa od 1 miesiąca do 2 lat. Tak tak zdazyło mi się czekać dwa lata !!! Możesz jedynie dokładnie sprawdzić sprzedającego i historię nieruchomości. W przypadku, gdy sprzedający sprzeda nieruchomość paru osobom zgodnie z literą prawa ważny jest akt not. zawarty najwcześniej. Ważne jest aby notariusz sprawdził księgę tuz przed podpisaniem aktu. Notariusz ma obowiązek dostarczyć wniosek o wpis w ciągu 3 dni od podpisania aktu, więc jeśli nie będzie wpisu w księdze to może byc też wniosek o wpis ( w przypadku próby przekrętu ).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...