Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

salkometer

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    24
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez salkometer

  1. Witam, dziękuje za odpowiedź, ale chyba żaden z tych wariantów nie będzie odpowiedni ponieważ mam jeszcze około 8-9 cm wełny mineralnej + grubośc płyty. Zaprezentowane opcje chyba nie uwzględniają powyższego oraz raczej służą do montażu konstrukcji które nie są obciążone.
  2. Witam, chciałbym zamontować półkę nad stelażem drzwi garażowych - celem magazynowania opon i innych artykułów, coś jak na zdjęciu w załączniku. Niestety jednym z mankamentów jest płyta stropowa z otworami oraz warstwa ocieplenia. Potrzebuje propozycji kołków/kotew montażowych Poniżej zamieszczam przekrój:
  3. No i właśnie macie pomyśl gdzie znaleźć taka kratkę z antycofką o podanych przeze mnie parametrach?
  4. Kolor jak kolor, trudniej coś znaleźć w wymiarze i z antycofka.
  5. Witam, szukam od dłuższego czasu kratki wentylacyjnej do salonu z aneksem kuchennym, może ktoś z doświadczenia podobną gdzieś nabył o poniższych właściwościach: - otwór montażowy fi150 - kształt zewnętrzny - prostokąt/kwadrat - kolor odcień szarości - najlepiej z "antycofką" - tak jak w przypadku kratki z linku poniżej (na tej aukcji wszystkie typy mają zbyt małe gabaryty) https://allegro.pl/oferta/automatyczna-kratka-wentylacyjna-14x14-antycofka-9096218770
  6. Wrzucę zdjęcie jak już zamontujemy meble od stolarza i zdejmiemy folie z łazienki. Teraz jest niestety cała zabezpieczona folią ochronną.
  7. Witam, zastosowaliśmy antracytowa fugę na podłodze i ścianach, mogę powiedzieć że wybór był strzalem w 10tke. Mam kolejne pytanie, w związku z tym że na całej powierzchni mieszkania będziemy podnosić poziom posadzki o 5 mm wylewka samopoziomujaca Atlas Sam 100. Do zagruntowania podłoża myślałem o użyciu gruntu atlas uni plus (czy jakoś tak), posadzka oddana przez dewelopera jest chlonna. Natomiast pytanie dotyczy tego czy wokół ścian celem zrobienia datacji mogę użyć sznuru dylatacyjnego ? Bo z tego co widzę to wszystkie pianki mają koło 5-15 cm wysokości.
  8. Dziś kupiłem fugę mapei ultracolor plus 114antracyt - Na ścianie kolor antracyt z szarą płytką powinien dobrze się komponować, lecz boję się o podłogę, ale ryzyk fizyk. Mam nadzieję, że nie będę żałował.
  9. Drzwi właśnie będą bezprzylgowe, znajomy technolog z porty potwierdzil, że płytki są ułożone w dobrym punkcie. W żaden sposób nie będą wystawać na zewnątrz po zamknięciu.
  10. Mam jeszcze jedno pytanie, chciałbym zaimpregnować w przyszłości fugi Mapei ultra color plus, myślę o użyciu impregnatu HG "super ochrona fug". Po jakim czasie od położenia fug powinienem je zaimpregnować oraz jak często powtarza się impregnację?
  11. Takie będą drzwi - bezprzylgowe firmy Porta. https://ibb.co/BfN0P8Q Co sądzicie o fudze Mapei ultracolor - antracytowy - na podłodze i ścianie. Jeżeli chodzi o rozjaśnienie fugi po użyciu środków chemicznych, czy impregnat niweluje ten mankament?
  12. Już widzę, rozumiem o co chodzi , w sumie nie wiem jak będzie, muszę ustalić to z majstrem, lepiej byłoby to schowac. Edit Drzwi będą otwierane na zewnątrz i taki mam sam przypadek w obecnych drzwiach w aktualnym mieszkaniu i wg mnie w żaden sposób płytki nie będą wystawać. https://ibb.co/j54nNYJ
  13. Witam, zależy dla mnie aby podkreślić rozmiar i kształt płytki. Jeżeli chodzi o licowanie zewnętrzne drzwi to nie bardzo wiem o którym punkcie jest konkretnie mowa.
  14. Witam, w łazience kładziemy na podłogę płytki drewnopodobne, część płytek podłogowych będzie także na ścianie oraz łączyć się będą z szarą płytką 120 x 60 cm. Mam dylemat jaki kolor fugi powinniśmy w tym przypadku zastosować do obu płytek. Myślałem o fudze w kolorze grafitowym / antracytowym Zamieszczam zdjęcia z wizualizacji oraz już w rzeczywistości. Dziękuje za pomoc
  15. Witam, wczoraj kupiłem zestaw podtynkowy Vigo marki Cersanit. Każda osoba z którą rozmawiałem powiedziała mi, że to był błąd ponieważ Cersanit charakteryzuje się ogromną awaryjnoscia . Przeciekający zbiornik na spłuczkę, zacinający się przycisk. Dało mi to trochę do myślenia. Postanowiłem poczytać trochę opinii na internecie i większość jest negatywna. Kazdy poleca Geberit, Groche. Jak to w rzeczywistości jest z tym cersanitem? Myle na poważnie aby zwrócić zestaw i wymienić na inny.
  16. Dziękuje za szczegółowa odpowiedz 1) Po co stosuję się taśmę na sznurku? Czyli przykładowo jak jest rozciągnięty wypoziomowany sznurek, to po prostu górna cześć kotwy (tak samo i z boku) musi sie stykać równo ze sznurkiem i powinno być wszędzie ok? 2) Kotwy regulowane są w szerokości czy wysokości? 3) Jeżeli chodzi o ten zloty trójkąt, to w taki sposób to zrozumiałem I analogicznie rozciągnąć sznurek po przeciwnej stronie? Jest jakiś dokładny podglądowy filmik jak ogólnie jest pokazane wytyczanie punktowych słupków? 4) Jeżeli chodzi o wylewkę to przedstawia sie np tak Na takie szerokości i wysokości powinno być ok? Jeszcze jedna kwestia bo już zgłupiałem. Przykładowo przy wykopie 0,5 x 0,5 x 1.0 [m] = 0,25m3 - potrzebuje aż około 25 worków na jeden fundament? Sprawdzałem zużycie z 20kg = 1m2/na cm warstwy, czyli 1.0 x 1.0 x 0,01 [m] = 0.01 m3.
  17. Właśnie mam następne pytania, powiedzmy ze wykopałem 6 dziur o odpowiednim przekroju, pod każdy słupek i teraz: 1) W jaki sposób zatopić na równym poziomie kotwy, szalunku chyba nie będę robił, tylko wpuszczę beton do otworów w ziemi tak jak wcześniej wspomniano. 1a) Co ewentualnie myślicie o szalunku z płyt OSB lub płyt laminowanych (meblowych) ? Wtedy zapewne łatwiej byłoby utrzymać równy poziom betonu. 2) Jak ogólnie równo w osi wymierzyć rozstaw słupków, żeby odległości się zgadzały? 3) Czy mogę użyć gotowej wylewki betonowej. Mam na myśli taką wylewkę https://www.obi.pl/suche-zaprawy/baumit-wylewka-betonowa-posadzka-25-kg/p/565806. Jeżeli jest to zły wybór pod wylewki o takim dużym przekroju jak słupy betonowe, to jaki produkt gotowy byście polecili? Cement i żwir (problem logistyczny) wolałbym pominąć. 4) Mieszkam na Podlasiu, czyli mam IV strefa przemarzania gruntu, czy kopać na głębokość 1,4mb? Czy w przypadku takich lekkich konstrukcji, można przyjąć mniejszą wartość?
  18. Jeszcze przesyłam rzut techniczny od frontu konstrukcji. https://zapodaj.net/84d43172905f3.jpg.html
  19. Czy naprawdę w przypadku takich rozmiarów altanki potrzebna jest aż tak ogromna stopa? Widziałem kilka filmików z wykonania altanek i wszędzie stopy są naprawdę małe, średnica max 3x większa od słupa, a rozmiar podobny, nawet większy. Co radzicie? Robić naprawdę stopę 0,8x1,0m i wysokości 1m? Z tym 30x30cm to może przesadziłem, w związku z tym ze słupy są 18x18 cm to dałbym jakieś 50x50 cm o głębokości 1m. Chciałem zrobić po prostu betonowy słup prostokątny. Nie zamierzam też stosować pokrycia ceramicznego na dachu (taki jest w projekcie), tylko chciałbym użyć gontu.
  20. Witam, chciałbym własnymi siłami zbudować altankę, powoli małymi kroczkami. Nigdy nie miałem okazji budować tego typu konstrukcji, nie mam doświadczenia w pracach technicznych, ale wierzę, że może się udać. Chciałbym wykonać ją plus minus zgodnie z projektem jaki otrzymałem przy zakupie działki. W związku z tym mam kilka pytań. Na razie chciałbym skopić na konstrukcji tzw podziemnej. Tak ma się prezentować finalna konstrukcja: https://zapodaj.net/4da8d19f87a67.jpg.html Tak wygląda rozłożenie fundamentów https://zapodaj.net/eed94dcd426fb.jpg.html Chciałbym wykonać stopy fundamentowe, 30x30 cm o głębokości 1 m i w nie zanurzyć "kotwę do betonu" np takiego typu https://www.sklep.tribecco.pl/produkt/kotwa-u-regulowana-okragla.html?gclid=CjwKCAjwnLjVBRAdEiwAKSGPI_WquFPh06f1dp3wjijs2XBM8NNw0h24h6guGJ-WgHquObKA1kvecxoC-EsQAvD_BwE a) W jaki sposób wykonać stopę, czy po prostu zrobić o podanych wymiarach wykop i wlać beton oraz wtopić kotwę? b) Czy wykonać drewnianą konstrukcję szalunkową i w to wlać beton? Czy deski należy jakoś zabezpieczyć żeby łatwiej je wyciągnąć po związaniu betonu? c) Czy powinienem użyc stali zbrojeniowej? Jeżeli tak to jaka średnica i jak ją umieścić? Dalsze pytania będę zadawał po otrzymaniu odpowiedzi na powyższe pytania
  21. Czyli jak dobrze rozumiem, jeżeli skrzynka pojawi się na działce to teoretycznie będę musiał podpisać umowę z dostawca (w ciągu określonego okresu)? Z tego co mi pośrednik sprzedaży mówił, to została wystawiona faktura a chyba żadnej umowy nie było podpisanej.
  22. Właśnie PGE będzie stawiać skrzynkę, tak czytam czytam i zrozumiałem ze jak skrzynka pojawi się na działce to automatycznie muszę ponosić koszty tzn przesyłu energii, pomimo ze z niej nie korzystam.
  23. Witam, nie wiem czy dobrze opisze mój problem, ale spróbuje dokładnie jak mogę Otóż planuję zakup działki rolnej z miejscowym planem zagospodarowania itd. Budowe domu, prawdopodobnie rozpocznę za jakieś 2 lata. Obecny właściciel działki podpisał jakiś czas temu umowę (została chyba wystawiona faktura) na postawienie skrzynki elektrycznej przy działce. Skrzynka jeszcze nie jest postawiona. Czy w związku z tym, będę musiał płacić za prąd którego nie będę używał? Za tak zwany przesył? Z tego co czytam na forach, to po postawieniu skrzynki, zaraz trzeba założyć liczniki, inaczej można dostać karę do zapłaty, czy to prawda? Co powinienem zrobić, zeby ewentualnie nie ponosić aktualnie nie potrzebnych dodatkowych kosztów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...