Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ryan93

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Ryan93

  1. wrzucam fotki dla pogladu , na jednej wspomniana łata
  2. czas sie wziasc za robote , kupilem termozgrzewalna , niestety tylko 4.2mm ale mialem w mega cenie , wiec grzechem bylo nie wziasc teraz pytanie ostateczne , moj obecny dach wyglada jak powierzchnia sahary , czyli ma miliard drobnych spekan jak pisalem wyzej chcialbym uniknac zrywania starego pokrycia (no bo co z tym zrobic potem) wiec pomysł jest taki ze kupuje podkladówke/asfaltówke (cos w stylu I333) , mocuje to na lepik/papiaki do tego co jest i na to grzeje druga warstwe z tej 4.2mm czemu tak ? a no bo nie mam pewnosci czy na dachu nie lezy smołowa papa (a do takiej sie ponoc nie grzeje) a za dzieciaka pamietam ze u mnie sie dach "terowało" z drugiej strony grzałem do obecnej jedna wieksza łate (3m x 1m) i sie trzyma doskonale , ale to dopiero pol roku..
  3. Cześć wam Stoje przed zadaniem remontu pokrycia w swoim domu (budowany w latach 60tych) mozna powiedziec klasyczna kostka 10 x 10. Dach 3 spadowy 10 x 10.5m , spad 10 do max 15%, 1 komin Obecnie na dachu mam pełne deskowanie , i pape prawdopodobnie na tekturze , przynajmniej tak to wyglada z tego co zdazyło odpaść. Wiosną juz pokleiłem pare łatek , ale na duzo to nie pomogło, bo pojawiły sie nowe przecieki. ogolnie najchetnie przywaliłbym blache trapezową , bo i mam w niezłej cenie (pracuje w firmie gdzie robimy takie blachy) i jakos wydaje mi sie to lepsza opcją niz papa (moze niesłusznie) Ale z racji małego spadu dachu (10-15% na oko) troche sie boje ze wiatr buszujacy w trapezach moze mi kiedys ta blache wyrwac w kosmos (a moze i cały dach?) Wiec jednakowoz sklaniam sie ku papie termozgrewalnej. Obecna papa ma wiadomo , tu ubytek , tam pekniecie na 3 - 4 metry , jakis jeden babel , tu wgłebienie tam zgrubienie Strych mam nieuzytkowy , strop nieocieplony , dach rowniez nieocieplony Teraz pytania mam nastepujace: -grzac pape na ta starą , tak jak robiłem łatki wiosną ? czy jest to ryzyko podpalenia sie tej tektury (?) pod spodem -dawac na obecna pape , pape podkladową (zwykla najprostsza asfaltowka) na papiakach i na to grzac nową ? (wydaje mi sie to byc chyba najlepsza opcją -izolowac czyms obecną i grzac nową ? -czy ewentualne ubytki , wgłebienia - czyms uzupełniac (szpachla? masa asfaltowa? doklejona papa?) -czy moze zrywac całosc (co sreeeeeeeeeeednio mi sie podoba) i wtedy juz normalnie podkladówke do deskowania i grzanie nowej -i czy konieczne bedzie zrobienie jakiejs wentylacji w warstwie tej papy (jak tak to jak?) czy nie ma koniecznosci z racji braku ocieplenia i nieuzytkowego poddasza prosiłbym o jakies porady bo zima sie zbliza a dach dostał funkcji małego durszlaka dodam ze calosc bede robił sam (jakby to mialo jakies znaczenie)
  4. odgrzewam ale odpowiem , prowadnica bramy jest montowana do sciany frontowej + podwieszona do sufitu. W niczym nie bedzie przeszkadzał brak "fizycznego" stropu z uwagi na to ze prowadnice ( podobnie jak automat) mozna podwiesic do belki Oczywiscie nic nie przeszkadza w tym zeby zrobic konstrukcje do sciany , ale bedzie z tym troche wiecej zabawy No i jak wiadomo z fizyki , lepiej bedzie te szyny podwiesic pionowo niz poziomo (rozklad sił)
  5. Jak wyzej , moze warto sie zainteresowac wolnostojakiem z konstrukcji stalowej cynkowanej (ogniowo oczywiscie) Mozliwosc aranzacji dowolna , zwykła blacha , panel warstwowy (styro , pur , wełna) , OSB + ocieplenie zew + wew + tynk wyjdzie duzo taniej niz murowany , nie musisz miec pod to podbudowy (mozesz ustawic np na kostce) Jakbys miał jakies pytania to wal
  6. Nie sprecyzowałaś dokładnie czy chodzi o blache miedzianą czy tylko o podobny kolor Jesli chodzi o blache miedziana no to http://www.eblachy.pl/pl/c/Blacha-miedziana/122 - cena przegięta na łeb Jesli chodzi a cos w kolorze podobnym to miedzy to cos z rodzaju RAL 8001 / 8003 / 8004 / 8008 / 8029 w wysokim połysku
  7. Cześć Klucz 32 powinien Ci pomóc
×
×
  • Dodaj nową pozycję...